Тровят ни с генномодифицирана царевица! Докога ще спим? Няма време!

  • 31 906
  • 700
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 2 719


[off]Хеликаза, погледнах какво пише за "Натура 2000" в българската Уикипедия и там има една снимка на група от хора. От тогавашния протест ли е?[/off]


Да, снимката е от "пижамения протест".Предполагам, че си личи защо обществото остана глухо за иначе основателните ни аргументи.Безсмислено е да се заблуждаваме, че формата няма никакво значение.Наистина съдържанието е ключово, но поднесено в неадекватна форма отблъсква.

# 181
  • Мнения: 25 830
Безсмислено е да се заблуждаваме, че формата няма никакво значение.Наистина съдържанието е ключово, но поднесено в неадекватна форма отблъсква.

Права си - точно така е.

# 182
  • Мнения: 1 732
Вие сте на път да повторите същата грешка.Тук е момента да си призная, че аз всъщност силно подкрепям каузата ви, но съм категорично против представянето и в такъв вид.НАЛОЖИТЕЛНО Е да се предизвика дебат, медиен и всякакъв по темата.Не с емоции, а с мисъл.Невежеството и неинформираността на населението са факторите,които улесняват прокарването на корпоративната политика.
 И ако не се постигне друго, то изписването на съдържанието на ГМО на всяка една опаковка е абсолютно задължително!

 Peace  bouquet

само че съм на мнение, че тук /в темата/ присъстват както  мисълта , така и здравият разум.  Simple Smile
Според мен дебатът вече  е предизвикан. Форумът е една брънка от цялото, което тепърва ще се разгръща Simple Smile Peace

и  защо "каузата ви"????
тя е обща кауза, нали!?   Simple Smile

# 183
  • Мнения: 2 386
Безсмислено е да се заблуждаваме, че формата няма никакво значение.Наистина съдържанието е ключово, но поднесено в неадекватна форма отблъсква.

Права си - точно така е.

Думите ми взе.

# 184
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 317
Да, аз нищо не чух и не видях в медиите.
Днес мислех да пиша на някоя телевизия. Почти веднага изключих БТВ обаче.
Но на Нова ще пиша. Пишете и вие, за да не съм единствена, надали ше ми обърнат внимание иначе.

# 185
  • Мнения: 2 070
Хеликаза, много от пишещите тук подкрепиха тогава подписката за Натура 2000, не помниш ли, че близо 50 хиляден град от хора се включи тогава, изобщо не сте били никакво малцинство - поне що се отнася до вируална подкрепа Peace
Точно тук в Клюкарника имаше големи дебати по темата

Само не виждам къде е противоречието, петицията сега е за недопускане на въпросната царевица именно в тези райони, мен ако питаш трябва да има генерална забрана за цялата страна
След като света ги нарича ГМО - какъв е твоят проблем с понятията и формулировките - става дума за намеса в генетичния код на даден вид, промяна на естествените му характеристики
Пък това дали бил инжектиран или внесен някакъв ген или друга информация - за хората няма никакво значение как точно го наричат учените - става дума за намеса в природата на нещата, съгласна си с това нали? Срещу това протестират хората и никой не го интересува как точно го наричаш ти
Наясно сме, че ГМО е различно от обикновените хибриди, стана ясно каква е процедурата
Наясно сме и че не става дума за някакъв тотален мутант между животно и растение, чак толкоз прости не сме

Не разбирам защо скачаш така да защитаваш гилдия, пък колеги, пък какво сте били правили вие, за да помагате на хората, за предотвратяване на раждаемостта с проблеми и тн, никой не подценява с какво се занимавате в Националната генетична лаборатория и в частност в Майчин дом, половината тука сме си правили БХС и тн и сме горе-долу информирани какво правите

Информирала ли си се какво правят колегите ти в агроинститута или както там се наричаха тези, които не се занимават като вас с човешкия геном, а с растения и земеделски култури? Простете за неточния изказ, но не помня името на институцията

Мен лично ме интересува и какво точно в петицията те притеснява като научна информация или изказ, с кое точно и как подвежда хората?
Ти като учен само защитаваш гилдията и държиш на точност в понятията и подкрепяш ли каузата И ако да - защо не се свържеш с хората, които са правили петицията и не дадеш едно рамо като специалист

Възмутена съм просто, когато някой убива ентусиазма на хората от позицията си на специалист, само защото формулировките не били точни, изказа не съвпадал и други подобни
Ти сама каза, че си съгласна, че ГМО е опасно за биоразнообразието!

Последна редакция: сб, 12 дек 2009, 22:38 от ДеЩоВиди

# 186
  • Мнения: 2 070
И да се допълвам - дебати за ГМО отдавна се правят, поне аз съм присъствала на доста, просто за хората като цяло това е сложна тематика и хората, които ги организират нямат ресурса да оповестяват масово или пък да осигурят огромноприсъствие, медиите също нямат интерес
Обикновено тези дебати се повдигаха от За Земята, в последствие от коалиция За да остане природа в България, това са природозащитни организации, нормално е да говорят за вредата, която ГМО биха нанесли на екологията, съответно в последствие и на хората
Тук повечето сме родители и е нормално темата да бъде от сорта, че ГМО ни "тровят", макар и да стана ясно, че това не е правилната дума, идеята е да се привлече интереса на хората към темата

И така в спорове, шеги и закачки кое как трябва да се каже точно - кучетата си лаят, а кервана си върви

# 187
  • Мнения: 2 719
Вие сте на път да повторите същата грешка.Тук е момента да си призная, че аз всъщност силно подкрепям каузата ви, но съм категорично против представянето и в такъв вид.НАЛОЖИТЕЛНО Е да се предизвика дебат, медиен и всякакъв по темата.Не с емоции, а с мисъл.Невежеството и неинформираността на населението са факторите,които улесняват прокарването на корпоративната политика.
 И ако не се постигне друго, то изписването на съдържанието на ГМО на всяка една опаковка е абсолютно задължително!

 Peace  bouquet

само че съм на мнение, че тук /в темата/ присъстват както  мисълта , така и здравият разум.  Simple Smile
Според мен дебатът вече  е предизвикан. Форумът е една брънка от цялото, което тепърва ще се разгръща Simple Smile Peace

и  защо "каузата ви"????
тя е обща кауза, нали!?   Simple Smile


Каузата не е обща.Като човек, занимаващ се с наука не мога да си позволя да застана зад подобна петиция, не и в тази и форма.Личен принцип ми е да залагам на истина, а не на популизъм.Както казах, научила съм си този урок.

ДеЩоВиди, ако за вас понятията и истината не са от значение, позволете да си остана несъгласна.И ако за вас е нормално да се пишат глупости за да "се привлече интереса на хората към темата", за мен е грешно, понеже тези хора си остават също толкова неинформирани, само дето са тласнати в друга крайност.
Ако говорите за Агробионститута, да, наясно съм с какво се занимават.Имам приятели там.Едни от най-компетентните ми преподаватели също работят там.Ако си мислите ,че се занимават с генно модифициране сте в голяма грешка.Но в темата няма да сте изключение, говорейки непроверени и непотвърдени неща.

# 188
  • Мнения: 7
Аз нещо съм B.Sc. по Молекулярна биология и въпреки че разбирам мотивите, някак си не мога да ви подкрепя Simple Smile

# 189
  • Мнения: 592
И ако не се постигне друго, то изписването на съдържанието на ГМО на всяка една опаковка е абсолютно задължително!
Ето това е нещо изключително важно, което напълно подкрепям!
[/quote]

Пък аз - ИЗОБЩО! ТВЪРДО НьЕ! Ако се стигне до изписване, това значи, че тук не сме си свършили работата, поредната порция депутати са се налапали, а вие двамката сте си свършили перфектно задачите!
По последната точка, като гледам сте на път- вашите постове са повече от на другите!
п.п. но аз си работя по моите канали... Whistling

# 190
  • Мнения: 4 392



 Ако се стигне до изписване, това значи, че тук не сме си свършили работата

 Peace

# 191
  • Мнения: 2 652
И аз нещо не мога да схвана. Значи Монсанто и сие с цялата финансова агресия, на която са способни, ще се опитват да пробият в целия свят, а ние ще си играем на правилно формулирани понятия и издържан тон. Хайде стига! Това, че не сме учили генетика и всякакви други науки не ни прави прости, нали? По тази логика да оставим само на учените да решават подобни въпроси ли, какво? И да - ГМО тровят природата, а щом тровят природата, значи тровят и нас. Оставам с впечатление, че явно само тази думичка дразни окото на професионалистите.

И още нещо искам да добавя - наясно сме и, че учените са си учени, а корпорациите са си корпорации. Във всяка една област тези гигантски формации спонсорират и яхат всякакъв род учени и дори цели гилдии, за да диктуват накъде да върви науката. Така че, хайде да не се хващаме за думите.

# 192
  • Мнения: 1 178
Нагло е, да не кажа друго, някой да си "играе" на Господ!  Sick

# 193
  • Мнения: 2 719
Нагло е, да не кажа друго, някой да си "играе" на Господ!  Sick
Наглост е да се ползваш от всички достижения на съвременната наука, и да обвиняваш учените, че си "играят" на Господ.Сигурно на хората лекуващи стерилитет им е писано да нямат деца, ние какво ли се бъркаме ShockedИли на някоя майка и е писано да роди дете със Синдром на Даун примерно...Звучите нелепо!

# 194
  • Мнения: 7
Нагло е, да не кажа друго, някой да си "играе" на Господ!  Sick

Нагло ли е човек да лети в космоса, при положение, че небесата се считат за Господне владение? Да се лишим ли от метеорологичните прогнози? А от GPS?

Общи условия

Активация на акаунт