Проблем със зъбките

  • 72 546
  • 560
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 700
Ваденето на 1-2 млечни зъба ми се струва по малко стресиращо и опасно от пълна упойка! Да не говорим че гангренозни зъби са винаги източник на инфекции, които действат на целия организъм. Има риск и за постоянните.
Скъпи мамчета, научете децата да се жабурят със смрадлика и после да плюят. Правим го на игра. Докато жабури малкия аз броя - на български, на английски и става състезание кой повече ще издържи. После аз се жабуря , той брои. понякога заедно и броим с пръсти. Откакто го правим не е имало надут и болезнен зъб вече 6 месеца.

Последна редакция: пт, 10 авг 2012, 12:42 от Mislq

# 451
  • Къде ли не
  • Мнения: 689
Dobra, направо ми настръхна косата!
Mislq, тук не става въпрос за едни два зъба, а за почти всички, защото до колкото следя темата момиченцето на Dobra е с много развалени зъбки!
Тъкмо влезнах да ви се оплаквам ама то нашето явно са "бели кахъри"! Момченцето ми падна от колелото преди два дни и си разби устата и носа. Разделихме се с едно зъбче! Вярно, че беше от тези червенките без корен и с пломба, но все пак си го имаше, а и преди две седмици му правиха инкрустация и бяха станали много добре! На мен ми е по - мъчно от на детето, но се надявам след година да почнат да му растат новите. А иначе казва, че не го боли венеца на изгубеното зъбче.

# 452
  • Мнения: 1 572
Mislq, при нас не е стоял въпроса вадене или упойка! Зъболекарят искаше да вади предни зъби, а правехме съвсем други. Просто отчита дейност човека. И както казах, искаше да ги вади още преди година, защото бил сигурен, че постоянните са прорастнали и ще ги избутат (в него момент детето на 3г.9м).  Направих снимка още тогава (в друг кабинет), е не бяха дори тръгнали.
Не ми е приятно да се правят неоснователни коментари. Четете по-внимателно моля!
И ако някой го интересува, да не остане изненадан като мен. В Токуда са вдигнали цената на седация от 120лв на 250лв. Дневен престой от 30лв на 50лв.

# 453
  • Мнения: 32
днес бяхме при 3тия лекар  Tired
сменихме пастта за зъби, взехме туу мус-а и почнахме - ще ги следим постоянно и ако станат по-зле нещата ще се пломбираме  Cry да даде господ да удържим фронта поне още годна  Praynig
поне от лекаря за сега съм най-дволна - обясни човека кое и как

само да питм и вас - с туут мус как процедирате - аз не мога да и обясня да не го яде - на нея и харса и си го търси  ooooh! и друго колко често го слагате newsm78
 

# 454
  • Мнения: 3 166
Къщичке, с муса мажа  след вечерното измиване на зъбките. Като преди да намажа му давам хубаво да се напие с водичка, тъй като след това не бива да се пие вода колкото е възможно по-дълго.

# 455
  • Мнения: 700
dobra , извинявай.  PeaceНаистина не съм разбрала.

В тази тема, на тази страница има предложени  алтернативи за лечение с прополис и масла, които смятам да пробвам.

Ще си позволя да цитирам една съфорумка araxna:
"Прополисът обезболява зъбната тъкан не по-лошо от упойка и действа срещу анаеробната флора, която пък е основната причина за зъбни инфекции. Така че е отлична идея и сигурно ще действа неограничено време.  Опитвала съм , но лошото е че от топлото в устата мнгоо се размеква и става едно мазало. Розовото и други етерични масла се използват за обезболяване и успокояване на зъби и при пълненето на канали. "

# 456
  • Мнения: 1 572
Баба ми навремето дъвчеше сакъз. Търсих инфо в нета, но не намирам какво точно съдържа, а баба отдавна почина. Помня, че го правеше вместо миене и зъбите и бяха наред. Май ще търся по аптеките да видим дали малката ще го дъвче.

# 457
  • Мнения: 700
dobra, мисля че  мастикс е оригиналното име на сакъз.  Купува се от аптеките , смесва се с восък от пчелна пита, доколкото си спомням.
Наистина е ценно, аз често съм го дъвкала като дете, невероятен аромат. Ето цитат от горния линк:

"Мастиксът може да има влияние при предпазването от възпаление на зъбите[4] и гингевити[5], тъй като дъвченето му намалява нивото на бактериите в устата.
Една от най-ранните употреби на мастикса била като дъвка, оттук и името му; В Ливан се продава дъвка с вкус на мастикс[6]"

 Най-доброкачествена е хиоската мастикова смола, но има много имитации. Въпроса е как да намерим оригинала.

Последна редакция: сб, 11 авг 2012, 04:10 от Mislq

# 458
  • Дивия Северозапад
  • Мнения: 75
dobra , извинявай.  PeaceНаистина не съм разбрала.

В тази тема, на тази страница има предложени  алтернативи за лечение с прополис и масла, които смятам да пробвам.

Ще си позволя да цитирам една съфорумка araxna:
"Прополисът обезболява зъбната тъкан не по-лошо от упойка и действа срещу анаеробната флора, която пък е основната причина за зъбни инфекции. Така че е отлична идея и сигурно ще действа неограничено време.  Опитвала съм , но лошото е че от топлото в устата мнгоо се размеква и става едно мазало. Розовото и други етерични масла се използват за обезболяване и успокояване на зъби и при пълненето на канали. "
Според мен не трябва да се слага неразтворен пчелен клей (прополис) на зъбките, аз ги обтривам с клеева тинктура, която направих с хубава водка и след това намазвам с клей разтопен в зехтин. Да ви кажа забелязвам, че зъбчето което се рушеше най-много е спряло, от пломбите няма и следа вече, но преди се виждаше дентина потъмнял, сега е по-светъл и зъбките изглеждат добре. Михаил Столбов пишеше, че клеевата тинктура не само дезинфекцира, но и запълва кариесите като естествени пломби един вид. Не знам дали е така в действителност, но ако спрат да се рушат пак ще е нещо.

# 459
  • Мнения: 700
Скъпи мамчета  Grinning заповядайте и в другата тема за Алтернативно зъболечение. Има страхотни идеи и опит споделени там, който се надявам да ни освободи от зависимостта от зъболекарите.

Петлето, много се радвам, че имате напредък  Grinning И аз за това мечтая да спрат да се рушат зъбките.
Прополис се пропоръчва при болка и пулпит, а не за всекидневна профилактика, както клеевата тинктура /пчелния клей разтворен в спирт или ракия/.
Имам прополис стопен в зехтин и малко розова вода ще го ползвам за зъбките, нали може /иначе ми е крем за ръце/  

Последна редакция: ср, 15 авг 2012, 16:11 от Mislq

# 460
  • Дивия Северозапад
  • Мнения: 75
Имам прополис стопен в зехтин и малко розова вода ще го ползвам за зъбките, нали може /иначе ми е крем за ръце/ 
Да, страхотен крем е, но аз го ползвам за зъбите  Laughing

# 461
  • Мнения: 258
аз ги обтривам с клеева тинктура, която направих с хубава водка и след това намазвам с клей разтопен в зехтин. Да ви кажа забелязвам, че зъбчето което се рушеше най-много е спряло, от пломбите няма и следа вече, но преди се виждаше дентина потъмнял, сега е по-светъл и зъбките изглеждат добре. Михаил Столбов пишеше, че клеевата тинктура не само дезинфекцира, но и запълва кариесите като естествени пломби един вид. Не знам дали е така в действителност, но ако спрат да се рушат пак ще е нещо.
Още една тема, която трябва да прочета...
Бихте ли описали по-подробно какво правите. Колко прополис в колко водка и после друго количество (колко) прополис в (?) зехтин, и какво първо се намазва със спиртният разтвор, а после със зехтиновия...така ли? А понякога добявате и розово масло и правите крем? Мерси.

# 462
  • Мнения: 700
Camino, крема го имам аз, правен за ръце, но се оказва, че може да се прилага и за зъби.  Прополиса /пчелен клей/ във спирт, водка, ракия това е известната клеева тинктура, намира се в аптеките. Може да се приготви в домашни условия. Има тема за клеевата тинктура.

# 463
  • София
  • Мнения: 2 060
А не пожълтяват ли зъбките иот клеевата тинктура и не им ли щипе на мъниците  newsm78

# 464
  • Мнения: 700
Не щипе. за пожълтяването не се притеснявам, те са повечето черни, та за жълто едва ли ще има място. Важното е да спрат да се рушат! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт