Проблем със зъбките

  • 72 577
  • 560
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 1 572
Не щипе. за пожълтяването не се притеснявам, те са повечето черни, та за жълто едва ли ще има място. Важното е да спрат да се рушат! Praynig
Как повечето черни? Толкова ли е напреднал процеса?
При нас всичко от горна челюст е с някакви проблеми, долна челюст е пу-пу чудесна. Чак ме е страх да кажа нещо хубаво ...  Tired Четох ГНМ има обяснения за горна и долна челюст, иначе за зъболекарите е мистика.

# 466
  • Дивия Северозапад
  • Мнения: 75
аз ги обтривам с клеева тинктура, която направих с хубава водка и след това намазвам с клей разтопен в зехтин. Да ви кажа забелязвам, че зъбчето което се рушеше най-много е спряло, от пломбите няма и следа вече, но преди се виждаше дентина потъмнял, сега е по-светъл и зъбките изглеждат добре. Михаил Столбов пишеше, че клеевата тинктура не само дезинфекцира, но и запълва кариесите като естествени пломби един вид. Не знам дали е така в действителност, но ако спрат да се рушат пак ще е нещо.
Още една тема, която трябва да прочета...
Бихте ли описали по-подробно какво правите. Колко прополис в колко водка и после друго количество (колко) прополис в (?) зехтин, и какво първо се намазва със спиртният разтвор, а после със зехтиновия...така ли? А понякога добявате и розово масло и правите крем? Мерси.

За клеевата тинктура научих случайно от едно момиче от Русе, между другото нейната зъболекарка го препоръчва на всички деца, които имат проблеми. Момичето ми писа, че нейната дъщеря, която в момента е на 4год е имала кариеси, поставяли са пломби и т.н., но откакто е започнала да маже с клеевата тинктура не са се появявали нови кариеси, както и че съществуващите вече такива са се консервирали един вид, т.е. не са се развивали повече. Още същия ден купих за детето клеева тинктура от аптеката и започнах да мажа зъбите. Зъбките се намазват обилно с клечка за уши веднъж дневно, после може да яде детето, не е проблем. Разрових се в интернет и единствено в книгата на Столбов пишеше за нея и зъбите: http://xnetbg.com/new/files/Kak%20si%20otgledah%20novi%20zybi.pdf Най-хубавата клеева тинктура става със зърнен спирт, за това купих хубава водка и на 100мл поставих 30гр пчелен клей, стои на тъмно 10-на дни и се прецежда. Клеят преди да се постави се замразява и после се счуква или рендосва, за да е на дребно във водката. После направих със зехтин. На водна баня 100мл зехтин ври леко със 30гр клей и се прецежда през марля, става страхотен крем, може и с него зъбките. Добре са зъбките за сега, дори мъжа ми се учудва, сякаш има подобрение да не чуе дявола. Зъбчето е спряло да се руши. В началото не се отчайвайте, клеят оцветява зъбките и те изглеждат по-тъмни, но като мажете поне 2седмици ще забележите че дентинът става по-светъл и самите зъби също. При нас се вижда дентина, защото пломбите са паднали, емайлът сякаш се отлюспва. Когато говорих с Людмил по повод машината за кълнове (той ми направи такава, детето яде поне една шепа кълнове всеки ден) той ми каза да снимам зъбките "преди" и "след", не го направих, а може би е трябвало, просто има видимо подобрение. Може би някой ще ми се присмее, но ако знаете колко неща съм прочела и колко неща съм пробвала върху зъбките...И друго, моля не почиствайте зъбките на децата с кислородна вода, такива дупки отваря в зъбчетата, а зъболекарите много я ползват.
Направила съм със спирт и със зехтин, защото на едно място пишеше, че се губят част от качествата на пч. клей когато се постави в спирт, така че да не ги изгубим  Laughing

# 467
  • Мнения: 700
Не щипе. за пожълтяването не се притеснявам, те са повечето черни, та за жълто едва ли ще има място. Важното е да спрат да се рушат! Praynig
Как повечето черни? Толкова ли е напреднал процеса?
При нас всичко от горна челюст е с някакви проблеми, долна челюст е пу-пу чудесна. Чак ме е страх да кажа нещо хубаво ...  Tired Четох ГНМ има обяснения за горна и долна челюст, иначе за зъболекарите е мистика.
dobra, на горната челюст всичко е засегнато от поносимо до покъртително състояние. На долната има 6 здрави зъбчета, другите са засегнати. Е има и бяло на някои зъби, но има зъбки които са до челюстта разрушени. Правя каквото мога, другото е в Божиите ръце. От шаш  и паника полза няма. Все пак който търси , намира начина. Мисля, че и аз с ваша помощ го намерих.  Hug

# 468
  • Мнения: 2 892
Днес извадиха предните долни резци на детето ми, единия излезе с корен, но другия без. Зъболекарката каза, че се е резорбирал заради  излизащия постоянен, който избива зад него. Попрочетох, но все пак ми е притеснено - така ли е действително?
Благодаря   bouquet

# 469
  • Дивия Северозапад
  • Мнения: 75
Днес извадиха предните долни резци на детето ми, единия излезе с корен, но другия без. Зъболекарката каза, че се е резорбирал заради  излизащия постоянен, който избива зад него. Попрочетох, но все пак ми е притеснено - така ли е действително?
Благодаря   bouquet
Мисля, че сте объркали темата. Даже ми стана малко кофти, защото ние майчетата на деца с проблемни зъбки ще броим дните докато започнат да ги сменят.

# 470
  • Мнения: 2 988
Днес извадиха предните долни резци на детето ми, единия излезе с корен, но другия без. Зъболекарката каза, че се е резорбирал заради  излизащия постоянен, който избива зад него.

Какъв избиващ постоянен, като детето е на три и половина?  newsm78  Зъболекарката направи ли рентгенова снимка, че да види къде е този корен и какво става изобщо?

Последна редакция: сб, 25 авг 2012, 00:59 от ianajar

# 471
  • Мнения: 1 572
Днес извадиха предните долни резци на детето ми, единия излезе с корен, но другия без. Зъболекарката каза, че се е резорбирал заради  излизащия постоянен, който избива зад него. Попрочетох, но все пак ми е притеснено - така ли е действително?
Благодаря   bouquet
Аз направих снимка, за да видя тръгнали ли са наистина постоянните. Така твърдеше зъболекаря. Оказа се, че не са и отказах вадене.
При вас разбира се може всичко да е различно. Дано е наред мъника и поникнат здрви нови зъбки  Hug

# 472
  • Мнения: 2 343
И дъщеря ми на 1г. и 4 м. е с разрушен емайл на горните 4 зъбчета.

Прочетох темата до 20 страница и от прочетеното не се обнадеждих много  Confused.

Не знам кариес ли е или хипоплазия на емайла, но май и при двете резултатът е еднакъв при прогресия на дефектите. Днес ще я водя на зъболекар, дано отвори уста, защото не искам да започваме с насилие над детето, явно честичко ще ни се налага да я водим.

Просто се чудя и се мая откъде дойде тази беля? Никога не е пила лекарства, да не говорим за АБ, кърмаче е (и нощем) храни се здравословно (доколкото мога и аз), и аз и тя се лекуваме с хомеопатия, не е пила никога сокове (освен няколко глътки вчера) яде плодове, но не и цитрусови в нормални количества.

# 473
  • Мнения: 700
Мира:) а имала ли е разстройство дъщеричкатапродължило повече от 2-3 седмици с произход "безопасни" ваксини?
Прочети последните 3-4 страници, където говорим за алтернативни методи и прополис. Там има светлинка  Simple Smileв тунела и почвай докато още е лесно да мажеш , защото засега са само 4 зъбчета отпред. 

# 474
  • Мнения: 79

Просто се чудя и се мая откъде дойде тази беля? Никога не е пила лекарства, да не говорим за АБ, кърмаче е (и нощем) храни се здравословно (доколкото мога и аз), и аз и тя се лекуваме с хомеопатия, не е пила никога сокове (освен няколко глътки вчера) яде плодове, но не и цитрусови в нормални количества.

Мира, от нощното кърмене идва проблемът. Зъболекарите са категорични за това, въпреки че ние майките незнайно защо предпочитаме да вярваме на мнението на лактационните консултантки по въпроса  ooooh! Все едно да вярваш на сладкарката, която ще ти каже, че тортите не вредят на зъбите... Знам, че консултантките не го правят умишлено, но заблуждават много майки че нощното кърмене/хранене е ОК и резултатите са плачевни.

Друго нещо - миете ли зъбките редовно? Трябва да се мият задължително поне веднъж, а желателно - два пъти на ден. Веднъж преди лягане (и никаква храна или мляко след това) и веднъж след закуска.

Момичета, чета ви от доста време, защото и ние имахме проблем със зъбките на дъщеря ми. Тя сега е на година и половина, а проблемите забелязахме на около 11 месеца. Пиеше кърма нощем и не даваше да мием зъбите. След като забелязахме дупчиците на горните странични резци веднага заменихме нощното мляко с вода и започнахме да мием религиозно зъбите. Ходили сме вече на 3 различни зъболекаря, и трите единодушни - млякото е проблемът, а зъбите трябва да се мият с паста СЪС флуорид. Сменихме нашата безфлуоридна с такава с флуорид, освен това мажа след измиване с детски флуорид за жабуркане. Проблемните зъбчета ги пломбирахме и за щастие нови проблеми няма. Не искам да споря нито за кърмата, нито за флуорида - много добре знам какво е мнението по форумите, и моето е било такова докато нямахме проблеми... Надявам се поне да накарам някои от вас да се замислят. Тази мания по т. нар. "здравословно" понякога води до доста неприятни последствия. "Здравословно" е в кавички, защото много често липсата на информираност от правилните източници води до сериозни заблуди относно какво точно е "здравословно".

Желая на всички ви скоро да се решат проблемите със зъбките на дечицата ви! Знам колко ужасно и подтискащо е. Не се обвинявайте - станалото е станало. Важното е от тук нататък как ще процедирате!  Hug

# 475
  • Мнения: 1 572
Zоie, подкрепям за нощното кърмене/ хранене. Вече няколко пъти влизам в диспут с ЛЛЛ консултанти, които фанатично проповядват как от постановката на засмукване на гърдата ... та-та-ра-та-та. Обаче последствията от самоувереност и незнание остава за тези, които им се доверяват.

Подкрепям дневното кърмене, да не стане някой недоразбрал, че съм против кърмата изобщо!!!

# 476
  • Мнения: 2 343
Mislq, съмнявам се да е от ваксина, тя почти няма поставени Дочетох темата, открих и тази за алтернативното зъболечение. Много съм травмирана от зъболекари и ще се постарая утре като спи детето с лист и химикал да прочета алтернативната.

Нощното кърмене е късно да спирам без драми и плач, не искам да и причиня такава емоционална травма. Клеевата тинктура е с широко приложение, но хич не ми е минало през ума, че и за зъбките ще помогне. Накупиш семена за кълнове. Зеленчуци и плодове си ядеше и досега, но ядки рядко съм давала. Ще правя и ТЕС на детето и се надявам да има ефект.

Благодаря на всички за споделения опит!

ПП Забравих да спомена, че прегледът мина. Според док е хипоплазия на емайла и след месец пак иска да види зъбчетата дали се влошават. Засега каза, че нищо не трябва да правим освен почистване с безфлуорна паста и някакво кремче на Биогая подобно на  Туут Мус. попита ме давам ли биберон с мед  Laughing, защото дори и днес се случвало да има такива пациенти  ooooh! Каза, че според нея кърменето не е причина за ерозията.

# 477
  • Мнения: 2 343
Опитах се да мажа горните зъбчета с клеева тинктура - люти и и не ми дава  Confused реших да не насилвам. Днес поръчах Туут мус, в понеделник ще ми го донесат, дато като е с по-приятен вкус да не се дърпа много, защото вече ще съм непреклонна.

В темата четох, че е добре да се изследва калций, фосфор, и алкална фосфатаза. Ето резултатите:
АФ - 505 / р.ф. до 240 така пише при резултатите, а в отделен лист с всички реф. ст. на лабораторията има други стойности
               / мъже 80-360, жени 64-306, деца до 15 г. до 644, деца до 17 г. до 483
Калций - 2.70 / 2.20-2.60
фосфор - 1.84 / 0.80-1.60 и пак различни реф. ст. в другия лист
                        / възрастни - 0.81-1.62, деца - 1.30-22-26
Да считам ли, че нашите са в норма  newsm78

# 478
  • Мнения: 1 572
AФ по  спомени ви е на горна граница. Давала ли си вит. Д?
При сина ми беше около 1100 и с много месеци фанатично даване на високи дози вит. Д я смъкнахме на горна граница. Повече не съм изследвала. Всичко е било под лекарски контрол, не съм правила на своя глава.

# 479
  • Мнения: 2 382
Сериозно призовавам модератор да премести тази тема в подфорума за алтернативни лечения Peace.
Съветите и рецептите, които се коментират тук могат да бъдат опасни за децата ви.

Клеевата тинктура не е подходяща за ежедневна употреба при малки деца, защото се приготвя със спирт с доста високи градуси и може да доведе до сериозни изгаряния на лигавицата.
Говорим за деца, които са почти бебета. Моля ви, замислете се малко преди да експериментирате с поредната щуротия, прочетена във форума Peace.

Общи условия

Активация на акаунт