Коледа идва! - 3

  • 66 662
  • 753
  •   1
Отговори
# 525
# 526
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 448
ето ги мойте соленки вече са готови -вкусни и пръхкави на всичкото отгоре докато меся и пиша в темата съм забравила да сложа яйцето но това не се отрази по никакъв начин
топли топли

# 527
  • Мнения: 175
Набързо, че при мен е нощ, пускам рецептата за Бишкотите, а утре мое време ще пусна и за кокосово-портокаловите сладки.
Бишкоти
Рецептата ми е от една книжка, нещо като списание, събрани рецепти на бисквити
Използвам чаша равна на 250 мл.
3 белтъка
110 гр (1/2 чаша) захар
150 гр. (1 чаша) брашно
около 1 чаша и половина (чаша=250 мл.) орехи (ядки – цели, не ги трошете)
100 гр. нарязани глазирани червени череши (ми не знам как е на български – glace cherries).
Първо разбивам белтъците на пяна, като се разбият, започвам постепенно да прибавям захарта (това с миксер). След като всичко се е разбило хубаво (твърдо, като сняг), спирам миксера. На ръка, с бъркалка прибавям пресятото брашно, но постепенно( на 3 пъти), като с последното брашно слагам и орехите и черешите. Всичко това слагам в предварително намазнена тавичка – мойта е с размери 8 на 26 см.
Пека всичко около 45 мин  във фурна на 170 градуса (моята е с вентилатор) – гледам, да е твърдичко на пипане, да не ти потъва пръста. Като го извадя е едно такова –все едно кекс, който не се е надигнал, никакво на вид, както и на вкус, ако отчупите парченце и го опитате. Но – има още 1 стъпка
Слагам го да изстине на решетка и след това го увивам в алуминиево фолио до другия ден.
На другия ден го нарязвам на тънички парченца, колкото по-тънички, толкова по-добре (сега ми излязоха около 35 филии, които после разрязвам на 2) и ги слагам да се изсушат в печката на 100 градуса (с вентилатор), за около 1 час.
Дано ви харесат, изглежда голяма играчка, но не е, и са много хубави - едни такива хрущящи, целувчени, ммммм.

И аз благодаря   bouquet Задължително ще ги направя  Peace А да те питам - трайни ли са? От сега до Коледа ще издържат ли? newsm78

# 528
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Страхотни къщички видях Hug! Аз не съм узряла за това Mr. Green.
 
Ето още една идейка от мен, заимствана от едно списание: Бисквитки с фъстъчено масло еленът Рудолф Laughing:



Може ли рецептата за еленчетата Рудолф?
п.с Видях я на 1 стр.
А шоколадовите сладки с фъстъчено масло,колко време могат да издържат.?

Последна редакция: ср, 16 дек 2009, 16:27 от radost24

# 529
  • София
  • Мнения: 1 139
katilias, може ли рецептата за кокосово-портокаловите бисквити, изглеждат много вкусни Grinning
Предварително благодаря Peace

# 530
  • Мнения: X
Бетина 33, тези соленки изглеждат много вкусни Blush
Как се съхраняват и колко издържат?
И едно пакетче сода колко грама е? Равнява ли се на 1 ч. л.?
И кога мажеш с белтъка, преди или след изпичане?
Маслото разтопено ли е или меко?

Много питам, ама съм пишман готвач, затова Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 16 дек 2009, 16:36 от Анонимен

# 531
  • Мнения: 335

това е една коледна къ6ти4ка от мен, от зад има прозор4ета и отстрани има един снежен човек, ма не ми излезнаха снимките, таз снимка тай по добра като ка4ество

# 532
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 448
за соленките
маслото е меко-на стайна температура да е поседял
с белтък мажа преди да пъхна във фурната
амонячната сода е 10 грама-поне така пише на пакетчето
съхраняват се в кутии повече от месец- издържат
майка ги държи в кутия и в секцията
мисляче за соленките е важно само да не е влажно помещението където ще стоят
иначе са много хубави сега пека 2 тава има за още една значи от една доза общо 3 тави

само да поясня-при печене амонячната сода мирише доста остро но това е нормално -излязат ли соленките от фурната няма и спомен от миризмата а като истинат напълно миришат на масло

# 533
  • Мнения: X
Бетина33, мерси много. Сега ще ги замеся Simple Smile

# 534
  • Мнения: 57
Изчетох ви най-накрая! Бива ли такова нещо? Не можах да влазя да ви прегледам в събота след обяд и в неделя и после няма наваксване.
Но такива красоти! Намам думи просто. Поздравления за всички ви!  Hug Hug  bouquet

Последна редакция: чт, 17 дек 2009, 07:31 от Genoveff

# 535
  • Мнения: 549
СПЕШЕН ВЪПРОС!!!може ли тесто за меденки да оставя в хладилника и да работя утре с него?Ох...изгърбих се с тази къщичка,а трябва и да сготвя нещо за вечеря ooooh! Дали мога да го съхраня до утре

# 536
  • София
  • Мнения: 6 268
Приключих с кледното си производство (е, има една торта Рафаело за 24 декември да спретна и един вид сладки за Нова година). Ето резултата от мен:
http://cattym.multiply.com/photos/album/5


СПЕШЕН ВЪПРОС!!!може ли тесто за меденки да оставя в хладилника и да работя утре с него?Ох...изгърбих се с тази къщичка,а трябва и да сготвя нещо за вечеря ooooh! Дали мога да го съхраня до утре

Мисля, че няма проблем.

# 537
  • Мнения: 335
и аз мисля че може да го сахраниш
само че го увии хубаво с фолио или найлонова торбичка за да не хване кора да съхне

# 538
  • Мнения: 2 724
Е ,много красота, направо не мога да им се нагледам на курабийките и къщичките!
betina33 , така описваш соленките, че ми се приядоха  Grinning.
Тестото позволява ли да се направят интересни фигурки?

# 539
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 448
да много лесно се работи с тестото-много е еластично

Общи условия

Активация на акаунт