Паническо разстройство - част 4

  • 120 431
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА НА ВСИЧКИ!Прочетох внимателно споделените проблеми и ако мога да помогна като специалист в тази сфера с удоволствие бих го направила.Оставям имейл за контакт dr.tanya.taneva_1981@abv.bg УСПЕХ! ! !

# 46
  • Мнения: 194
здравейте на вси4ки и 4естита нова година,с по малко или даже без никакви ПА Grinning да ви попитам слу4вало ли се е на някой да има ужасна тежест в  гьрдите и в сьрцето?на мен напоследьк така ми става и по4вам да се 4удя от какво...абе вьобще хващат ме лудите Laughing   bouquet

Последна редакция: сб, 02 яну 2010, 19:47 от findo

# 47
  • Мнения: 6
Привет на всички,опишете ми тази тежест в гърдите съпроводена ли е с др.симптоми и ще ви дам яснота по-въпроса...

# 48
  • Мнения: 194
ами дурги симптоми скоро не сьм имала,но тази тежест и преди сьм я усещала.после усетих симптомите на ПА с обливане на топли  и студени вьлни и обземане на паника.нопосле поотмина,като пих 2 винца  bouquet мисля си 4е е на нервна по4ва вси4ко не знам...спрях хап4етата преди около 2 месеца и се 4увствам добре ,само понякога ме стяга в областта на сьрцето,но няма болка
  bouquet

# 49
  • Мнения: 6
Пишете ми на имейла с удоволствие бих ви помогнала,какви медикаменти сте вземали до сега и симтоми като трудно преглъщтане,стягане в областа на шията,подтиснатост,плач dr.tanya.taneva_1981@abv.bg

# 50
  • Мнения: 60
Честита да е Новата година и от мен! Желая на всички с цялото си сърце и душа,много здраве,щастие,повече усмивки и хубави мигове!И някъде по-напред четох ,че някой бе писал, че самите ние можем да си помогнем най-добре, повярвайте ми така е,задушава ме,нищо ще мине, сърцебиене,нека си бие, ние сме по- силни от това и трябва да се радваме на живота,за да не съжаляваме,че сме се лутали.Знам че е трудно да не обръщаш внимание на всички симптоми,които те карат да си парцал,но мотивацията и упоритоста трябва да надделеят!Целувам  ви!

# 51
  • Мнения: 194
моми4ета и този пьт оцелях и разбрах отново 4е от това не се умира!след активно ле4ение с 4ервено вино и рзходки по плажа вси4ко поотмина...е пак ме стяга,но се уверих 4е явно няма да полу4а инфаркт Laughing успех на вси4ки в преодоляването на това 4удо и силата е в самите нас!  bouquet

# 52
  • Мнения: 2 898
моми4ета и този пьт оцелях и разбрах отново 4е от това не се умира!

   Да, като отмине ада, всички стигаме до този извод  newsm10 ! Въпросът е как да издържим докато пристъпът отмине. Боря се с ПА повече от 12г. Всичко е на приливи и отливи. Докато се чувстваш добре и изневиделица - криза  smile3511! Лично аз за себе си знам причините за възникване на проблема, но това не ми помага...

# 53
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Честита Нова Година, момичета! Желая ви много здраве, усмивки, прекрасни мигове и никакви ПА. Нека вярата и надеждата за нещо по-добро не ви напуска!


ММН, не се притеснявай, че майка ти взема минимална доза Ривотрил при нужда. Когато се стбилизира и това ще отмине. Не е нещо притеснително и опасно. Аз съм пила Золофт. Водят го много пречистен и съвременен антидепреснт. На мен ми помогна. От Ципралекс нямам впечатления. Съчувствам ти за това през което преминавате с майка ти, но имай търпение всичко ще се оправи. Сега тя им нужда от подкрепата ви.

Последна редакция: пн, 04 яну 2010, 11:23 от ivap

# 54
  • Мнения: 305
За много години момичета! Пожелавам ви една по-спокойна година без ПА!

Аз не съм писала цяла вечност. Не че съм се излекувала, но покрай празници и приготовления не ми оставаше време. А и се чувствах горе-долу добре. Сега ми е малко зле, но съм пред МЦ и го отдавам на това. Иначе няма промяна в лечението ми - сутрин Ципралекс и Ривотрил. Не знам до кога ще съм така, имам чувството, че завинаги.

ММН, не се притеснявай от лекарствата. Аз съм с тях от март месец. Примирила съм се, че трябва да ги пия. Защо да се тормозя излишно. Според мен Ципралекс и Золофт са доста аналогични. Надали някой може да каже кое е по-добро. Сега съм на Ципралекс, но когато ми започнаха проблемите беше само лека депресия и започнах със Золофт. Като че ли за ПА предписват по-скоро Ципралекс.

# 55
  • Мнения: 924
За много години и от мен   bouquet  bouquet  bouquet
Спокойна година и без ПА и лоши мисли.
Обичайте се и се  радвайте  на всеки един миг от живота, защото той е неповторим   bouquet

# 56
  • Мнения: 60
Здравейте момичета, да ви попитам нещо. От няколко дни усещам нещо  в гърлото си,сякаш ми пречи да преглъщам,чувствам се добре иначе,е понякога ме връхлитат разни мисли и старх,но си казвам ,че съм по-силна от това и отминава. Може ли това стягане да е на нервна почва и на някой слъчвало ли му се е. Мислех си и за щитовидната жлеза,не ми е правенч ехография,но ми изследваха хормоните на жлезата и всичко е ок,незнам.Наистина моля ако  имате опит споделете. Целувки Hug

# 57
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
За това усещане в гърлото и аз ще чакам, някой да се включи. Вече почти година имам едно усещане, все едно имам нещо в гърлото, като слуз, която не мога да махна, нито с кашлица, нито с нищо. Вече не пия никакви лекарства, но си остана това усещане в гърлото, както и гадните екстрасистоли. Явно ще ми трябва време да преминат и тези усещания. Ходила съм лятото на УНГ и на ендокринолог, нищо ми няма...

# 58
  • Мнения: 305
Да, стягането е на нервна почва. Моите оплаквания са точно тези - стягането и затруднено дишане. Други нямам, но и тези са ми предостатъчни.  Даже пих някакво лекарсто което го няма в БГ и е точно за това чувство на тревожност и пак си имах стягането в гърлото все едно ми е свито.

# 59
  • Мнения: 397
Oт екстрасистолите май отърване няма.И АЗ ЧАКАМ ДОСТА ВРЕМЕ ВЕЧЕ.

Общи условия

Активация на акаунт