Съдомиялна Beko DFN6837 или ZANUSSI ZDF214

  • 8 800
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 164
Шани, безшумните миялни и перални са по-добре изолирани. Евтините, макар и със хубави програми нямат толкова слоеве изолация. Ако ги пипнеш като мият с гореща вода са топли.

точно така си е.
Инак частите от вътре са им едни и същи. Помпите и дебитът им - тоже.
Така, че за да разбереш коя е шумна, коя мие загоряло и т.н, трябва да имаш и от 2-та вида да ги ползваш от поне няколко месеца и да се изкажеш.
А не знам някой човек, тук от форума да ги има.
Затова вземай по-евтината или играй на ала-бала, drakona442 и дано случиш.

П.П: със Гаранционния сервиз на Беко се "работи" по-добре, от колкото с този на Зануси-то.

Сега се обърках от 'секаде  Thinking
Беко-то го има mamamari и не само тя.. но на някои от тях дефектирали на 1-та платката, на другата копчето за вкл изкл..  ooooh!
Чакам още мнения, и някой ако има моделите да сподели нещо повече моля..  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 164
А Беко и Бломберг къде се произвеждаха ?  newsm78

# 17
  • Paris, France
  • Мнения: 14 163
А Беко и Бломберг къде се произвеждаха ?  newsm78

В Турция. На Беко сервизите в БГ наистина са по-читави от Зануси. Зануси тук, преди да спрат да ги предлагат в търговската мрежа, се предлагаха 2 пъти по-евтино от Фар, Беко и подобни нисък клас марки. И пак никой не ги купуваше. Влез в някой чужд сайт за мнения и чети за Зануси! Между другото Фар са една технология с ниските класове Беко.

# 18
  • Мнения: 164
А Беко и Бломберг къде се произвеждаха ?  newsm78

В Турция. На Беко сервизите в БГ наистина са по-читави от Зануси. Зануси тук, преди да спрат да ги предлагат в търговската мрежа, се предлагаха 2 пъти по-евтино от Фар, Беко и подобни нисък клас марки. И пак никой не ги купуваше. Влез в някой чужд сайт за мнения и чети за Зануси! Между другото Фар са една технология с ниските класове Беко.

Значи сигорно ще е Беко-то Grinning
"Фар" за 1 път увам такава марка  Tired

# 19
  • Paris, France
  • Мнения: 14 163
Ето ти една миялна фар, има и мнение на доволната собственица, която я ползува от 4 години, които в наше време са си много

http://www.ciao.fr/FAR_V_1206__641526

Фар е марка на Беко, абсолютно същата технология, същата външност, произведени в същите заводи само с друго име. За разлика от Бломберг на Фар и фасона е на Беко. Само ниски класове са обаче, но понеже нямат много електроника са бетон. Не мога да намеря голяма снимка, този Фа:

http://www.ciao.fr/Avis/Far_L_8600__1541342

е абсолютно копие на това Беко:

http://www.priceminister.com/offer/buy/73877838/Lave-Linge-Front … ge.html?t=2237847

от първото копче през платките до последния болт. Не бих си купила пералня или миялня Беко или Фар, но сушилня бих, ако ми дотрябва, засега нямам, екологична падам. Една съседка си е сложила ей тази сушилня на балкона и само набързо досушава неизсъхналото пране. Идеално суши!

http://www.conforama.fr/webapp/wcs/stores/servlet/produit_far-sl … 10059_10080_92677

За 300 лева доставено в къщи и с 2 години гаранция, вече 3 години седи на открит балкон в студ и пек и си работи идеално.

# 20
  • Мнения: 164
Цитат
Тук съм виждала подобен модел на Беко, който мие идеално загоряло на едночасовата програма, чак ме е яд, че не си го купих него
Цитат
Не бих си купила пералня или миялня Беко или Фар...

 newsm78 newsm78

# 21
  • Paris, France
  • Мнения: 14 163
Сори, трябваше да напиша само Фар, но се увлякох. Фар са копие на ниските модели Беко. Ниските марки, собственост на големи се справят доста добре, но естествено са държани в нисък клас и с по-малко екстри. Ладен, собственост на Уърлпул мие добре, но е шумна и не е моделируема. Позната има миялна на Линке, купена за 15О евра с 2 години гаранция. Вътре е като среден Бош и мие също толкова добре. Кошниците се свалят, шишовете падат. Няма екстри като разделяща се кошница за прибори, самопочистващ се филтър, но кошниците са баш кат моя Бош Laughing. Единствените оплаквания са, че не суши. 55дб е. На моята машина може да се сложи допълнително сушене, макар че няма специално копче. Пробвахме на нейната и познай, изсушиха се. Просто не го пише в книжката да не разглезват народа Mr. Green, но явно, че платките са същите. За тази говоря:

http://www.cdiscount.com/electromenager/lave-vaisselle/linke-lkl … NKELKLV92601.html

# 22
# 23
  • Мнения: 4 454
Аз съм с Бекото и наистина мие загоряло .Имам съседка с АЕГ и НЕ мие загоряло,освен това е много ''капризна'' на чистотата на водата нещо и се бъгва електрониката,а беше минимум 200 лв по-скъпа.Имам позната с не знам какъв модел на електролукс и не и се разтварят таблетките -дефект на модела.
Преди да си купя миялня години наред миех на ръка имах тавички ,на чието дъно не личеше първоначалния цвят Embarassed,А сега няма и следа от напластяваната и запечена чернилка.Изобщо не преувеличавам .Съвсем различно ми изглежда посудата сега.
Явно не е до марка а до късмет с конкретния уред.Все по често чувам хора да се оплакват от ''перфектните''до скоро марки горение  и бош за други уреди.Изглежда ИМЕТО и марката вече не е това което беше до преди няколко години  Thinking.

# 24
  • Paris, France
  • Мнения: 14 163
Аз съм с Бекото и наистина мие загоряло .Имам съседка с АЕГ и НЕ мие загоряло,освен това е много ''капризна'' на чистотата на водата нещо и се бъгва електрониката,а беше минимум 200 лв по-скъпа.Имам позната с не знам какъв модел на електролукс и не и се разтварят таблетките -дефект на модела.
Преди да си купя миялня години наред миех на ръка имах тавички ,на чието дъно не личеше първоначалния цвят Embarassed,А сега няма и следа от напластяваната и запечена чернилка.Изобщо не преувеличавам .Съвсем различно ми изглежда посудата сега.
Явно не е до марка а до късмет с конкретния уред.Все по често чувам хора да се оплакват от ''перфектните''до скоро марки горение  и бош за други уреди.Изглежда ИМЕТО и марката вече не е това което беше до преди няколко години  Thinking.

Да, пустото Беко наистина мие загоряло, дори и скарите от фурна. А загорели тави измива и на едночасовата програма!!!!!!!!! Туй моя Бош не го може. Иначе на интензивна са бомба. Ама по 2 часа ги плицкоти. На еко също ги измива, препарата трябва да е ензимен. А, да му се не види, Бекото дет струваше 3 пъти по-евтино сичко мие и пее, че и суши, даже и пластмаса. Най-новия Бош е жив боклук. Съседа отсреща си го купи и бърше ли бърше с парцала. Половината посуда я мие втори път. Абе, не си е работа. Горение само цената им е лукс. Старите уреди са страхотни. Майка има 30 годишна печка която работи без грешка. АЕГ, новите са жив зян. Това за неразтварянето се случва често с Електролукс и СМЕГ, особено на твърда вода.

Яд ме е, че не взехме Беко, ама продавача като ги почна едни и мъжо се хвана. Старата миялна на свеки миеше по-добре и по-бързо.

Пак да повторя, че става дума за серията 68. 6837, 6836, 6832, 6833. Да не се хване някой и да си купи от сериите 14 и 15 дето нито мият нито сушат.

Дали да не я поръчам на дядо Мраз newsm78

# 25
  • Мнения: 164
Аз съм с Бекото и наистина мие загоряло .Имам съседка с АЕГ и НЕ мие загоряло,освен това е много ''капризна'' на чистотата на водата нещо и се бъгва електрониката,а беше минимум 200 лв по-скъпа.Имам позната с не знам какъв модел на електролукс и не и се разтварят таблетките -дефект на модела.
Преди да си купя миялня години наред миех на ръка имах тавички ,на чието дъно не личеше първоначалния цвят Embarassed,А сега няма и следа от напластяваната и запечена чернилка.Изобщо не преувеличавам .Съвсем различно ми изглежда посудата сега.
Явно не е до марка а до късмет с конкретния уред.Все по често чувам хора да се оплакват от ''перфектните''до скоро марки горение  и бош за други уреди.Изглежда ИМЕТО и марката вече не е това което беше до преди няколко години  Thinking.



А на теб някакви дефекти давала ли ти е?
Има ли настройка за солта.. колко да пуска?  Flutter

# 26
  • Paris, France
  • Мнения: 14 163
Има ли настройка за солта.. колко да пуска?  Flutter
- да, има. В днешно време едва ли има машина без настройка за солта, дори и евтините имат. Нещо като отложен старт Laughing - чудя се защо го пишат на всеки етикет като няма машина без него. По-лесно ще е да обозначават машините без отложен старт. А колко работа биха спестили на пожарната ако въобще не го предлагаха като опция Naughty!!!!!!

# 27
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
. А колко работа биха спестили на пожарната ако въобще не го предлагаха като опция Naughty!!!!!!

имат договори.
Пожарникарите и те хляб ядат.

# 28
  • Мнения: 164
Все пак чакам отговора на mamamari, защото аз четох едно съкратено упътване, и нищо не пишеше в него за солта.. Simple Smile
по точно за регулирането и.. Thinking

# 29
  • Paris, France
  • Мнения: 14 163
Все пак чакам отговора на mamamari, защото аз четох едно съкратено упътване, и нищо не пишеше в него за солта.. Simple Smile
по точно за регулирането и.. Thinking
- заводската регулация им е на R1, тоест минимална или нулева твърдост. Измерваш с теста, който идва с машината твърдостта на водата и регулираш по таблицата в упътването от R1 за мека вода до R5 за много твърда, тоест 5 степени. знам, защото аз регулирах на солта на съседките дето си я купиха Laughing, щото са малко с леви ръце.

Общи условия

Активация на акаунт