ПОРЕДНИЯ УДАР НА ПРАВИТЕЛСТВОТО СРЕЩУ НАС!

  • 21 024
  • 278
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 028
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2009-12-31&article=307587
Ето как смотаняците са решили да пълнят хазната,само че не са предвидили,че в момента ,в който това стане достояние на всички /което е целта ми/ ще стане биг мама скендъл.
То бива простотия,бива,ама от 150 евро да смъкнеш прага на 15 това е вече свърхидиотизъм.Както и досега,ще проължавам да пазарувам от чужбина-дали ще е от САШ,Англия или Бангладеш навсякъде е по-добре оттук.
Ето това поста на стената му във "Фейсбуук":
Анатолий Филипов  Симеон Дянков: Малко е да кажа, че то е поредната необмислена и глупава постъпка на министър Дянков.След като се извинява на академиците от БАН,след като ту не даваше коледните добавки в съдебната система, ту после пък ги разписа като видя, че няма мърдане след угрозата да бъде съден от същите хора които са на бюджет от неговото мин...истерство.Нямам си и на идея, каква е целта на тази промяна в закона за ДДС но резултата е ясен, отново да се удари ръка на хората които пазаруват онлайн от САЩ и го правят защото е криза и защото цените са няколко пъти по ниски оттук в България.Смешен е този праг от 30 лв. и много различен от предишната нулева ставка за стоки до 150 евро закупени от САЩ.
Вместо да говори за облекчаване на данъчната тежест, да намалява таксите за пазаруване от онлайн магазини,да намери други начини да запълване на огромните дупки във бюджета които и към този момент се увеличават прогресивно, защото нищо не се прави в тази насока е най-лесно да вземем от тези който нямат и тези съвестни български граждани който всеки месец са на ръба на оцеляването.Тези граждани не укриват доходи, защото нямат реално такива, не водят двойни счетоводства и не вземат неправомерно ДДС от държавата, затова се отнасяйте с повече уважение към тях и не посягайте и на малкото което им е останало
Без протести и подписки май няма да извоюваме едничкото си право да си купим нещо по-евтинко.Неека тук ни съдират задниците... #2gunfire

Последна редакция: сб, 02 яну 2010, 11:55 от Папитууу

# 1
  • София
  • Мнения: 641
Ако има запознати,какъв е закона за другите членки на ЕС пазаруващи от страни които не са членки на ЕС , нека да споделят!

# 2
  • София
  • Мнения: 426
То пък и с протести и подписки като ще ни обърнат вниманиеееее

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Е то е ясно, че това е един свръхтъп напън някойси да си самодокаже колко е значим понеже си мисли, че може да коли и беси  ooooh! Само че аз не разбирам как точно ще стимулира потреблението в бг. При тези безумни цени по нашите магазини дори ддс-то като плати човек за пратка от сащ, пак ще му излезе по-евтино.
Ако тези промени обаче наистина са приети, наистина са безумно импотентни.

# 4
  • Мнения: 1 028
То пък и с протести и подписки като ще ни обърнат вниманиеееее
Ми принципно детето докато не ревне,майка му не му дава да суче,тук сме длъжни да приложим тази метода,а като не стане со кротце тоягата има 2 края.Мен толкоз няма да ми кривнат на шапката,аз предимно от Англия си пазарувам,но има хора,чиито интереси,ще са значително засегнати.Те ,ако има как и от страните членки на ЕС ,от които пзаруваме да ни сложат някоя таксичка,налогче,данък по някой новоизмислен параграф,няма да ни пожалят.Даже съм сигуна,че кроят нещо,при тези потоци от стоки,които се леят отвън насам....

# 5
  • pomorie
  • Мнения: 848
аз от БГ вече не купувам нищо.....освен чорапи и храна.....И СЪМ ЗА ПРОТЕСТИ БИЛО ТО ПОДПИСКА ИЛИ КАКВОТО ТАМ РЕШИТЕ

# 6
  • Мнения: 1 028
Даже Линда,честно да ти кажа,като гледам какви са цените на храните в Асда,например и да ти кажа,ще поръчвам оттам,колкот и смешно и странно да звучи.Само единия хляб остана тук да купувам и то какъв,само "Пикадили" в целия град тук продават хляб на по 95ст-лев!!!И като са ми подръка,макар и рядко понякога купувам.

# 7
  • pomorie
  • Мнения: 848
хахахах   ами при нас е 1.10-1.15лв хляба а за другите неща да не говорим всяко лято вдигат цените за курорта и после си остават може би Поморие е един от най-скъпите градове за храната говорим......от около 3г не съм си купувала нищо от тукашните магазини за дрехи е само ако нещо е било спешно..

# 8
  • Мнения: 270
Дори и чорапи не купувам от България.Няма сила,която да ме накара да харча парите си тук.Българските търговци,тотално се самозабравиха, но явно не отчитат факта,че доста народ пътува из Европа, (и не само там) и са наясно кое колко струва,но това може да бъде доста дълга тема...  #2gunfire


Естествено,че трябва да има подписки и протести,за да ни чуе някой,но докато има хора,които чакат всичко на готово или репликират с това,какъв смисъл има от подписки и протести,господата от правителството ще продължават да си правят каквото пожелаят и ще мачкат и без това смачкания Български народ със всякакви налози,данъци и т.н.Нали трябва да се напълни хазната от някъде,да има все пак новите управници на  България с какво да напълнят гушите,че иначе срамота..... #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 9
  • София
  • Мнения: 195
С протести, подписки и реални действия задължително - на удара трябва да се отговори с удар! Стига са ни пращали да пасем трева! Не го заслужаваме!  Peace

# 10
  • Мнения: 5
Какти каза брат ми вчера "ЧЕСТИТИ ГЕРБЕРИ НА ВСИЧКИ- особено на тези дали пълна власт в страната на Сикаджията и на университетски ПРЕПОДАВАТЕЛ като Дянков,който няма почти никакъв допир с РЕАЛНА икономика.Да си теоретик и да водиш лекции е едно,да управляваш държава-друго.Сега малко по малко като почнат да дерат по още две кожи повече-тогава много хора ще прореват.Засега САМО и единствено с популистки методи си пазят рейтинга висок,но пак е паднал."

Още веднъж-този път от мен ДА ИМА ГЕРБЕРИ за ВСИЧКИ   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Ще си позволя да се самоцитирам :

В статията има много грешки и явно непознаване на материята.Глупостите тотално не отговарящи на истината са повече от 10.
Откакто Сикаджията взе власта , НАП и тоталния малоумник Дянков си мислят,че страната е тяхна.Вярно че много хора криеха данъци (не че няма как да ги крият и сега) но нещата,които се опитват да прокарват до голяма степен противоречат на законодателството в ЕС,международни спогодби..в подробности не ми се навлиза.Проблема е,че сме овча държава и всеки чака пъдаря да тръгне за да тръгне стадото.
Надявам се това да не се въведе,ВЪПРЕКИ ЧЕ  имаше слухове от доста време-от както направиха ПейПал достъпен за българи и все повече хора си поръчват от Интернет има големи магазини и вериги за дрехи , парфюми , спортни стоки  и играчки , на които оборота е паднал В ПЪТИ - не в проценти-В ПЪТИ. А някои от тези вериги са свързани или със собственици направо гербери-цветенца-логиката каква е? Не ти трябва висше за да си сметнеш нещата.
Но глупаците ако си мислят,че си вдигнат оборота така..жестоко се лъжат.Как да платя 140 лева за брат за подарък за Коледа за парфюм,като от САЩ ми дойде със скъпа доставка при това за 72 точно.КАК?
Единственото което ще постигнат с тази глупост,ако в въведат е като при увеличаването на глобите за шофиране- "почерпването" на полицаите стана по-голямо-същото и с митничарите ще стане-нищо,че цялата Софийска митница е с камери-има си начини много...

Тези които се занимаваме с дистрибуция,спедиция и търговия знаем как стават нещата  Laughing Ще има малко повече "корумпиране" на митничари  hahaha
Проблема ще дойде не за търговците , а за обикновените хора поръчващи си дрешки , парфюми и детски играчки.



# 11
  • Мнения: 14 491
ша им плащам бе. няма да ме спрат да пазарувам от чужбина с едни 20 % Twisted Evil

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 423
ша им плащам бе. няма да ме спрат да пазарувам от чужбина с едни 20 % Twisted Evil

Ми именно, това казах и аз - пак по-евтино ще ни излиза  от чужбина, даже и с налозите.

Ако се подготви протест веднага се включвам  Peace

# 13
  • Мнения: 14 491
но 150 евро са по европейска директива, тя не е ли задължителна за нас, как тоя пън си сменя наизуст newsm78

# 14
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 491
но 150 евро са по европейска директива, тя не е ли задължителна за нас, как тоя пън си сменя наизуст newsm78

става въпрос за страните извън европейския съюз http://www.vm-kompania.com/faq/promeni-v-zakona-po-dds.html

Общи условия

Активация на акаунт