"Сама съм и искам бебе" - евентуално продължение

  • 50 507
  • 559
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 227

SwitzerlandIn Switzerland sperm donation is only allowed for married heterosexual couples - not for unmarried couples, singles or homosexual couples. A donor may give rise to max. 8 children.
Ако си беше направила малко труда да попрочетеш в Wikipedia нямаше да пишеш глупости!!!

Ти по-горе говориш за Белгия, тук ми цитираш Швейцария. Аз пък ти говорех за САЩ. newsm78 newsm78 newsm78 А авторката на темата живее в България.Simple Smile
И след като това е написано в Уикипедиа прави ли го световен стандарт, че и БГ жителите да се съобразяват с него?
Явно госпожо или госпожице не четете, както трябва.Белгия упоменах, като страна където явно кандидатката минава през събеседване с психолог.Цитатът от уикипедията сложих, заради вашите заяждания относно цитирано от мен мнение на желаеща да забременее чрез изкуствено оплождане и живееща в Швейцария, както и  вашите твърдения, че "Ама ти един път говориш за Белгия, после за швейцарците   Май твоята работа стана "Аз не съм ходил, ама бате е чувал"... За България е отколешен принципът, платиш ли си, всичко е възможно.
И спирам до тук, защото: Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина"!

# 391
  • някъде по морето
  • Мнения: 810
Момичета, мисля, че бихме могли да запазим добрия тон, а не да се препираме кой е по-по - най!
Според мен, момичетата, които са взели решение "за", се интересуват по-скоро от мненията на хората имащи някакъв опит и най-вече да разсеят и своите съмнения и страхове, правилно ли остъпват (защото съм сигурна, че имат такива).
За съжаление, няма как да разбереш какво е, преди да имаш дете - казвам го от личен опит!
Мислех си, че когато майката е отговорна и загрижена, бащата не е задължителен, ако той не иска доброволно да е такъв.
Но не е така - детето страда, че е без баща....а не мога да си представя и да не знам кой е!
Как ще му обясниш това на едно дете, то все пита, защо Иванчо има татко, а аз не!
Освен това не се заблуждавайте, че обществото е толерантно - нищо подобно!
Ако смятате да живеете в България - пригответе се за злобни подмятания и нездрав интерес!
 Hug 

# 392
  • Мнения: 234
Аз пък честно не знам къде живеете!
4 от моите приятелки отглеждат децата си сами. Прекрасни жени и майки!Прекарваме много време заедно-е как не съм чула нито някой да им подмята, нито да са обект на подигравки. А не общувам само с тях. Не съм от голям град , за да пропусна злонамерени забележки.
 jaspermmm -разбрахме мнението ти! Чудесно! Нужно ли е да защитаваш тезата си толкова усилено при положение, че си далеч от този проблем? Не е ли по-добре да оставиш жените сами да преценят за себе си???
Габи, да питам пък теб- ти като реши да ставаш майка психотест направи ли си???? Имаш ли гаранция, че след време няма (недай си боже) да останеш сам аи грижите за детето ти да легнат основно за теб? Я влез ж подфорум "родители, отглеждащи сами децата си" да видиш колко жени са имали едно щастливо начало , а сега се борят сами. Дали това ги прави лоши майки? Не мисля!
Дори и женена. абсолютно убедена ли си , че си добра майка????? Все ще се намери някоя твоя недоброжелателка, която смята , че си недобра....Хайде недейте така!
Пред мен за момента не стои проблема на жените тук!
Но им стискам палци! Каквото и решение да вземете-това  е правилното за вас.
Интересува ли ви мнението на хора, които въобще не живеят вашия живот, нямат вашите мисли и чувства?
При проблем -дали ще дойдат да ви помогнат, да ви посъветват, да подадат едно рамо.....сигурна съм , че не!
Затова смело напред и Господ да е с Вас! Hug Hug

# 393
  • Мнения: 25
Темата много се изроди.Става въпрос да се отсеят жените които не стават.Нали знаете като са под ПМС някой жени  взимат странни  решения.Скарала се сприятеля си и аиде ще раждам сама ,да му направя на пук да види ,че мога да се оправя и сама.За това става дума.Просто трябва процедура дълга тромава тежка и ако докажеш ,че може да изтърпиш всичко това може.Ако е спонтанно решение просто след една седмица ще се откажеш.

# 394
  • Варна
  • Мнения: 25 254
О, боже, ако си мислиш, че да ти направят процедура в ин витро клиника е като да ти извадят зъб ooooh! Верно си много зле. Точно тези, за които говориш ще скочат в леглото на първия срещнат, няма да тръгнат по тежкия път на асистираната репродукция. Това решение ВИНАГИ е премислено и изстрадано.

# 395
  • Мнения: 1 661
О, боже, ако си мислиш, че да ти направят процедура в ин витро клиника е като да ти извадят зъб ooooh! Верно си много зле. Точно тези, за които говориш ще скочат в леглото на първия срещнат, няма да тръгнат по тежкия път на асистираната репродукция. Това решение ВИНАГИ е премислено и изстрадано.
Който смята, че пътя на асистираната репродукция е лек явно не е правил АРТ процедура.

jaspermmm, никога не съм се заяждала с теб. Задавах ти различни въпроси, за да разбереш колко встрани от темата са твоите коментари, ама явно поговорката, която ти цитира "умът е присъщ на малцина" важи за теб, защото ти не можа да го проумееш. Спирам да ти отговарям защото няма никакъв смисъл. Просто ти показа на жените, които искат да отгледат детенце сами, че има и нетолерантна част от БГ обществото. Това беше твоята роля в тази тема и ти я изигра доста добре.

Успех желая на момичетата, които са решили да отгледат дете сами!   bouquetСподеляйте с нас, момичета, ще се радваме с вас и ще ви подкрепяме. А злобните и нетолерантни мнения винаги ще ги има, просто трябва да ги игнорираме.   ignore2

# 396
  • Мнения: 227
О, боже, ако си мислиш, че да ти направят процедура в ин витро клиника е като да ти извадят зъб ooooh! Верно си много зле. Точно тези, за които говориш ще скочат в леглото на първия срещнат, няма да тръгнат по тежкия път на асистираната репродукция. Това решение ВИНАГИ е премислено и изстрадано.
Който смята, че пътя на асистираната репродукция е лек явно не е правил АРТ процедура.

jaspermmm, никога не съм се заяждала с теб. Задавах ти различни въпроси, за да разбереш колко встрани от темата са твоите коментари, ама явно поговорката, която ти цитира "умът е присъщ на малцина" важи за теб, защото ти не можа да го проумееш. Спирам да ти отговарям защото няма никакъв смисъл. Просто ти показа на жените, които искат да отгледат детенце сами, че има и нетолерантна част от БГ обществото. Това беше твоята роля в тази тема и ти я изигра доста добре.

Успех желая на момичетата, които са решили да отгледат дете сами!   bouquetСподеляйте с нас, момичета, ще се радваме с вас и ще ви подкрепяме. А злобните и нетолерантни мнения винаги ще ги има, просто трябва да ги игнорираме.   ignore2
Ще се повторя:казала съм, че е странно жени на 31 да мислят за изкуствена инсеминация, заради това че са се отказали да търсят партньор.Това, че на някоя си не и е харесало изказването ми и мисли, че е далеч от темата.....А до колко ти си толерантна към мненията на другите..?Въпросът е рeторичен Mr. Green

Последна редакция: ср, 08 фев 2012, 11:02 от jaspermmm

# 397
  • Мнения: 2 843
 jaspermmm, като ти е само странно, не знам защо толкова се палиш!? На теб ти е странно, на много от нас пък не ни е странно. На 31 години мисля, че жената е достатъчно узряла, за да решава сама за себе си, в Англия даже има статистика, че до тази процедура все повече прибягват по-млади жени до 25 годишна възраст. Та годините не мисля, че са от значение, така че ако това ти е единствения проблем и само това ти е странно може да прекратим спора до тук  Stop

# 398
  • Мнения: 227
jaspermmm, като ти е само странно, не знам защо толкова се палиш!? На теб ти е странно, на много от нас пък не ни е странно. На 31 години мисля, че жената е достатъчно узряла, за да решава сама за себе си, в Англия даже има статистика, че до тази процедура все повече прибягват по-млади жени до 25 годишна възраст. Та годините не мисля, че са от значение, така че ако това ти е единствения проблем и само това ти е странно може да прекратим спора до тук  Stop
Ще ми е интересно да видя тази статистика, мисля не само на мен.Моля,  изнеси тези данни тук.

# 399
# 400
  • Мнения: 477
И като стане на 5 годинки и попита кой е моя татко какво ще му кажеш.Еми от едно бурканче взеха едни попови лъжички и те сложиха в коремчето на мама.Тъпо.Познавам много хора които си провалиха живота като разбраха ,че са осиновени.Едното момиче остави семейство с прекрасен мъж и изчезна и знаете ли къде е намериха след 2 години на един TIR паркинг в Унгария.Мисля че циганите ни стигат за да създаваме и ...........

Глееееедам и не вярвам на Ушите си!!!

 rotfImao rotfImao rotfImao

# 401
  • Мнения: 227

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2047114/Young-women-turn … unt-Mr-Right.html
Оригиналът на статията.Могат да се прочетат и коментарите под нея/едва ли само БГ обществото може да бъде обвинявано в нетолерантност/.
Всеки ще прецени за себе си. Wink

# 402
  • Мнения: 28
Винаги ще има злобни подмятания.Това е България . Нали знаете на нашият казан в ада никой не пази.

# 403
  • Мнения: 360
Искам да напиша и своето мнение по темата. Най-важното от всичко на този свят е да имаш дете и колкото и хубаво да изглежда  стандартната семейна картинка с майка, татко и дете, времената се промениха и хората също. Мъжете идват и си отиват и понякога се поглеждаш, възрастта ти е напреднала и вече и да искаш, може и да нямаш дете. Да, може и да срещнеш някой добър мъж тогава, но дали ще иска дете, дали ще стане когато го искаш, дали ако не стане той ще има сили да извърви трудния път на асистираната репродукция - не знам. Колкото до родителите, ако наистина са толкова консервативни, по-добре да не знаят истината. Колкото до детето, важното е да е желано, дори и само от майката. Има хиляди случаи на деца, заченати естествено и уж желани, с бащи, които впоследствие не се интересуват от тях и не ги подкрепят нито морално, нито финансово. Така, че смятам, че жена която е узряла за идеята да има дете сама, непременно трябва да го направи, до като е по-млада, за да има сили да го отгледа и възпита.

# 404
  • Мнения: 342
Поздравления  на авторката за смелостта! В днешно време е адски трудно да си самотен родител, но любовта рано или късно ще дойде! Дали с мъж до себе си или не - никога не е гаранция. Има поговорка - по-добре сама отколкото зле придружена.

Общи условия

Активация на акаунт