Айде отново за 133-то и 32-ро начален курс - мнения

  • 30 122
  • 209
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 14 720
Най-големия зор е за Василева, но аз препоръчвам Стефанова - сериозно учене и дисциплина. Третата е Русимова.

# 91
  • Мнения: 2 990
Най-големия зор е за Василева, но аз препоръчвам Стефанова - сериозно учене и дисциплина. Третата е Русимова.
Много ти благодарим за информацията. А има ли опция за избор на учител?

# 92
  • София
  • Мнения: 14 720
Да, при подаване на документите.

# 93
  • Мнения: 377
Да се запиша и аз в тази тема с кандидат-първокласничка за 133 СОУ.
Йованка, за всички деца ли има място в занималнята или се подбират по специални критерии?

# 94
  • София
  • Мнения: 14 720
Всички, които поискат-няма подбор. В това училище се счита за непрестижно детето да е в държавна занималня Mr. Greenтрябва да е в руска - там е с протекции Laughing

# 95
  • Мнения: 672
Подбор няма, вярно, но за два класа занималнята е една. Записват всички желаещи, и като станат много децата, почват да кършат ръце и да се чудят как да откажат част от тях.
 Околните частни занимални са две, и си имат своите плюсове (а те са различни). Но например миналата година в държавната занималня имаше много 'силен'  учител, и съответно деца, прехвърлени от частна в държавната занималня.

# 96
  • софия
  • Мнения: 25 482
За сега съм доволна от държавната. Няма ненаписани домашни, играят достатъчно. Вкъщи учим само думите и стихотворенията. Ще видим по-нататък как ще е. Вярно е , че децата са много - 36, на основание, на което, в началото се опитваха по всякакъв начин да ни подскажат да преосмислим решението си  Mr. Green

# 97
  • Мнения: 377
Ако имаме късмета да ни приемат там, ще се пробваме с държавната занималня като за начало.
Нара, може ли да кажеш повече за частните занимални? Плюсовете, условията и цените, ако имаш информация? Този "силен" учител от миналогодишната занималня тази година няма ли го?
Звънче, 36 деца в една стая ли си учат уроците? Представям си какво съсредоточаване пада  Crazy.

# 98
  • софия
  • Мнения: 25 482

Звънче, 36 деца в една стая ли си учат уроците? Представям си какво съсредоточаване пада  Crazy.
Да Laughing Всъщност имат 2 стаи, но в началото всички са в една. Докато госпожата придобие впечатления кой как се справя. Освен това, честно казано, нямат чааак толкова домашни. Моята си ги написва за около 1/2 час и после търчи по двора Crazy Но и госпожата им е желЕзна - строга е. Г-жа Русева. И въпреки, че в началото децата бяха доста стреснати от нея, я харесват и вече не е проблем да се съобразяват с изискванията й.

Частната занималня - много е популярна тази на Нина Васильевна. 9 лв.+3 лв. кетъринг на ден. Не бих казала, че родителите, чиито деца са там са много по-доволни от нас. Ще видим по-нататък как ще бъде.

Последна редакция: ср, 23 окт 2013, 09:16 от zvanche

# 99
  • Мнения: 75
Здравейте, моята дъщеря ще бъде в 1 - ви клас следващата година - 2014г. Насочили сме се към 32-ро училище, да ми кажете мнения за учителите, които ще поемат първокласници догодина? Имам информация, че К.Павлова била добра. Така ли е? Само тя ли? Предварително благодаря.  Simple Smile

# 100
  • Мнения: 343
Здравейте!
Макар и чак през 2015 г. да имам първокласник вече се интересувам от училищата и  32-ро е едно от тях. Ще бъда доволна да чета разнообразни мнения за да си създам по-добра представа.

# 101
  • софия
  • Мнения: 25 482
Ако сте се насочили конкретно към 32-ро, има отделна тема само за него. Peace

# 102
  • Мнения: 75
Така е, писах и там, но за съжаление никой не се включи. Sunglasses

# 103
  • Мнения: 45
Моята дъщеря ще бъде и тя първи клас. Аз съм За тези две у-ща, но за съжаление нямаме точки и ще съм от родителите,които ще спят пред училище. С огромен интерес ще следя темата  Heart Eyes

# 104
  • софия
  • Мнения: 25 482
Delana, не искам да те обезкуражавам, но за 133то, ако нямаш точки и спането няма много да помогне. Първо класират децата с точки, а тази година те бяха доста - кой с брат/сестра в училището, кой с родител в района, кой живее в района. 32 е ясно. Там районът, даващ предимство е толкова ограничен, че критериите са други. Там няма значение реда на подаване на документите.

Общи условия

Активация на акаунт