СПЕШНИ НУЖДИ - 2010

  • 5 609
  • 32
  •   1
Отговори
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Тази тема ще улесни вси4ки,които искат да знаят къде и какво могат да дарят,според нуждите на домовете и някои семейства Peace

В темата  ще се публикуват нуждите на домовете,с които ДБМ работи ,както и на смаотни майки,други нуждаещи се и ще се опитаме да сме максимално полезни за вси4ки ,които желаят да помогнат.

Ето и домовете по области:

ДБМ СОФИЯ:

            ДМСГД ( от 0 до 4г.), гр.Перник, директор д-р Веселинова  

                

             ДМСГД (от 0 до 3г.), гр.Златица, директор д-р Ен4ева

                
            
              ДОВДЛРГ ( от 7до 18г.), с.Доганово, директор Георгиева

                  :

            
             ДМСГД "Св. Параскева",  гр.София , директор д-р Лихарска

                  

                

                      
  
                                      
              ДОВДЛРГ (от 3 до 7г.), гр.Дрен, директор Даниела ЙОрданова

                

             19то ОДЗ, гр.София, МЛАДОСТ 2

                  
               ДОВДЛРГ "П.Р.Славейков", гр.София                

                

              ССУ с ДГ за ДУС "Проф.д-р Дечо Денев", гр.София,
              

              ДБМ ПЛОВДИВ -  координатор Милена Тодорова - 0899 858881      
      ДОВДЛРГ  "Таню Войвода" , гр.Асеновград 4230, ул."Шести януари"14 ,
            координатор на ДБМ Пловдив-  Милена Тодорова – 0899 858881              
              
                    

        ДОВДЛРГ "Даскал Ботьо", гр.Калофер 4370, ул."Старчовец"4,
              координатор на ДБМ Пловдив - Милена Тодорова –  0899 858881            

                                                              
       ДОВДЛР (от 3 до7г.), с.Зелениково 4155 -  координатор на ДБМ Пловдив -
                                    Милена Тодорова-  0899 858881
                      
                               15. ДОВДЛРГ (от 3 до 7г.) , гр.Нареченски бани 4239 , ул."Младост" 1,
                  координатор на ДБМ Пловдив -   Милена Тодорова-  0899 858881    

                        


              ДБМ ПАЗАРДЖИК - координатор Яна Плачкова – 0885 339311

            Дом "Ана Гиздова" (oт 7 дo 18г.), гр.Брацигово    координатор на ДБМ
                    Пазарджик -  Яна Плачкова - 0885339311

                

            Дом за деца "В. Петлешков" - гр. Брацигово, координатор на  ДБМ Пазарджик -  
                   Яна Плачкова  - 0885339311

                        

             Дом за деца ( от 3 до 6г.) ,  с. Лесичово, координатор на ДБМ Пазарджик - Яна
                    Плачкова - 0885339311

                                                                                                                        
      
             Бебешки дом ( от 0 до 3г.) , гр.Пазарджик ,координатор на ДБМ Пазарджик –
                     Яна Плачкова - 0885339311

                        

                            ДБМ ВИДИН - координатор Светлана Орловска - 0878 100 991
          ДОВДРЛГ "Надежда " ( от 5 до 18 г ), гр. Белоградчик,директор Е.Григорова, координатор на ДБМ
               Видин -  Светлана Орловска - 0878 100 991                  

                    
         Дом "Христо Ботев " ( от 4 до 18 г ), с.Ново село  ,обл. Видин, директор А.Борисова,  координатор на ДБМ
                    Видин -  Светлана Орловска -0878 100 991  

                  
    ДДМУИ ( от 7 до 20 г ), с. Гомотарци, обл. Видин, гр. Видин,  координатор за
                   ДБМ Видин – Светлана Орловска - 0878 100 991  

            ДДРЛГ "Детелина" ( от 3-7 години)с.Рабиша, директор, координатор за ДБМ Видин
                      Светлана Орловска - 0878 100 991  

                    

            ДБМ РУСЕ - координатор Десислава Димитрова


           ДМСГД - гр.Русе 7015, кв."Дружба"3 - директор на дома д-р  Веска Христова,
                   координатор на ДБМ Русе- Десислава

                      
            ДДЛРГ "СВ.И.Рилски" ( 0т 7 до 24г. с увреждания) , с.Брестовица 7177,
                   общ.Борово , ул."Янтра"9 - координатор на ДБМ Русе - Десислава

                      
            
              ДБМ КЮСТЕНДИЛ – координатор Ели Атанасова            

 
                  ДБМ Бургас - координатор Мариета Боева

# 1
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Ще помоля само координаторите в последващи постинги да напишат от какво в техните домове има нужда в момента.

Както Ели и Ети да ми пуснат инфо за домовете по райони за да ги вкарам в първия постинг на темата.

Благодаря на Северинка за напомнянето Peace

За сега СПЕШНОТО за ДБМ София са финансови средства за осъществяване на проекта в ДМСГД Св.Параскева,който ще ви ориентира така:



Там живеят бебета и деца до тригодишна възраст. Сред тях има деца с увреждания, нуждаещи се от ежедневни и интензивни терапии. Недостатъчният персонал лишава тези деца от реални шансове да се развиват и да достигат възможностите на живеещите в семейна среда. Със събраните средства ще бъдат наети още шест души (с различни функции, специалисти или помощен персонал), които да помагат на децата за срок от една година. Това няма да замени родителската грижа, но поне ще даде възможност на малките да се развиват нормално – физически и ментално. В момента децата, израснали в ДМСГД, прохождат и проговарят много по-късно, тяхното умствено развитие изостава и те много често са асоциални поради липса на внимание. Минималната стойност на проекта е 38 500 лв., а ако бъдат събрани повече средства, срокът му ще бъде удължен. 

Целевата банкова сметка само за този проект   в ПИБ:
BIC  FINVBGSF
IBAN      BG15FINV91501200148846
"Движение на българските майки"
за ДМСГД Св.Параскева.


 

Последна редакция: ср, 13 яну 2010, 21:40 от lavender

# 2
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Това са необходимите неща за Дома за деца с увреждания в с. Търнава, Врачанско:

1. Обувки, чорапи и пантофи

№ на обувките
8 момичета: № 35- 1 бр.; № 36- 2 бр.; № 37- 5 бр., № 39- 2 бр.
11 момчета: № 33 - 1бр.; № 35- 1бр.; № 36- 7бр.; № 38- 1бр.;

За бельо: №-ра от 40 до 44;

Мисля, че бельо може да се разбира в по-разширен смисъл, т.е. да включва и пижами, тениски, шорти... По мое мнение, едва ли са съвсем излишни и други дрехи, но това са им най-належащите нужди. Домът е за деца от 3 до 18г., така че бебешки неща НЕ са за там. Повечето деца не са много малки (както е видно от размерите), така че не е нужно нещата да са изрично детски. Примерно: от по-дребни жени за много от момиченцата вероятно ще са добре. Важно е да са по-скоро спортни и удобни (напр. анцузи), без излишни копчета, връзки и финтифлюшки.
Аз ходих скоро, така че едва ли ще имам път натам в близките 3-4 месеца, но който има нещо подходящо, може да го изпрати до директора на Дом за деца "Надежда", с. Търнава, общ. Б.Слатина, обл. Враца.

# 3
  • Мнения: 129
ДМСГД (от 0 до 3) гр.Кюстендил имат нужда от следните храни:
нишестета; обикновени бисквити; обикновени вафли; сухи пасти и кроасани

ДОВДЛРГ (от 3 до 7) гр. Кюстендил имат нужда от памперси N5 (11-25кг.)

# 4
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Mоля да пишете в тази тема за нуждите  Peace

# 5
  • Мнения: 1
Здравейте! Казвам се Даниела Димитрова от град Видин!От 6години съм самотна майка с две деца,момче и момиче.Дъщеря ми е с детска церебрална парализа с степан на увреждане-спастична квадрипареза.На 12 години е.До момента има 5 ортопедични операции и многобройни физиотерапии.За съжаление не с голям напредък,тя все още е на инвалидна количка.От както се е родила до този момент аз се грижа и боря за нейното подобряване сама.С бащата на децата ми сме разделени от 6 г.и той изобщо не се интересува как са.От физическото натоварване за грижите на дъщеря ми,си увредих кръста,направих дискова херния.Бях на легло 10 дни напълно неподвижна и с нечовешки болки.Имаше опасност дори да остана на легло.Това лято бях на лечение в Павел  Баня,чувствам се малко по-добре от тогава.Лечението ми струваше всичко с разходите 500лев.Благодарение на майка ми,която е в чужбина аз отидох на лечение,защото тая сума е непосилна за мен.От 6 години работих като личен асистент до 1.01.2010г.Освободиха ме от работа защото записах дъщеря ми на целодневен център за деца с увреждания,тъй като на мен ми забрани невролога да вдигам тежко.Там тя прекарва периода от 8и30 до 4и30,от понеделник до петък.Как се оправям вечер и през уикенда  с нея само аз си знам.В момента съм безработна ,защото в нашия град е голяма безработица от години.Един от най-добре ми проблеми е че от 6 години(всъщност,от както съм разведена)съм на квартира със свободен наем в размер на 100лев.Многобройни пъти съм ходила и буквално съм се молила на хората в общината дето съдействат за общинските жилища,но за съжаление без положителен отговор.Казват ми че няма свободни жилища,или че с предимство били хората които имат много деца.Вече съм изгубила надежда от всяка де ,имам чувството че се лутам в лабиринт от които няма излизане.Никои не те разбира .Сигурно само хора в моето положение биха ме разбрали.Та въпросът ми към вас е има ли хора които биха могли да ми помогнат по някакъв начин,дори само със съвет,за което ще съм ви безкрайно благодарна?Вече не намирам начин как да се оправя в този сложен и труден живот и то сама .Разбирам че не съм единствена която търси помощ,но не виждам друг начин.БЛАГОДАРЯ ЧЕ ИМАХТЕ ТЪРПЕНИЕТО ДА МИ ОБЪРНЕТЕ ВНИМАНИЕ!

# 6
  • Мнения: 449
Попаднах на това - в темата майка пише че разполага с градински играчки, пързалка,масичка и количка-за яздене  и казва че ако някой дом има нужда от тях ги подарява   Peace


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=464180.0

# 7
  • Мнения: 817
Искам малко да допълня списъка със спешни нужди на ДМСГД (от 0 до 3) гр.Кюстендил:
СПЕШНИ НУЖДИ:
 - шишета (пластмасови) - поне 13 бр.;
 - биберони за шишетата;
ТЕКУЩИ НУЖДИ:
 - бебешки сапуни;
 - кремове против подсичане;
 - Адаптирано мляко Frisolac;

# 8
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
dan4etovivi, можеш ли да оставиш телефон за контакт на лични, моля?

# 9
  • Мнения: 3 323
Попаднах на това - в темата майка пише че разполага с градински играчки, пързалка,масичка и количка-за яздене  и казва че ако някой дом има нужда от тях ги подарява   Peace


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=464180.0

Доколкото виждам, жената ги продава за 800 лева...а, да сега видях ... но уви - продадена...

# 10
  • София
  • Мнения: 718
Къде мога да даря дрешки за деца до 2-3 годинки?

# 11
  • Мнения: 817
Къде мога да даря дрешки за деца до 2-3 годинки?

Аз веднага се сещам за ДМСГД гр. Кюстендил (от 0 до 3) Peace Дрешки никога не са излишни, но не са им чак толкова спешни. Питала съм жените, които се грижат за децата и те казаха, че ако има да отнесем. Същото важи и за играчки.  Hug

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Това са домовете които ДБМ-Пловдив посещава и техните нужди:

1. Асеновград 4230  ДДЛРГ     "Таню Войвода"         
СПЕШНИ НУЖДИ: Обновяване на леглата и матраците. Маратонки за всички деца.

2. Зелениково 4155   ДОВДЛРГ
СПЕШНИ НУЖДИ: Обновяване на двора с нови катеушки, люлки, беседки, пейки и др.
Обзавеждане на физкултурен салон.

3. Калофер 4370       ДДЛРГ "Даскал Ботьо" 
   СПЕШНИ НУЖДИ: Обувки, бельо, хранителни подукти.

4. Нареченски бани 4239   ДОВДЛРГ   
   СПЕШНИ НУЖДИ: Хранителни продукти, бельо.

# 13
  • Мнения: 126
Здравейте! Казвам се Даниела Димитрова от град Видин!От 6години съм самотна майка с две деца,момче и момиче.Дъщеря ми е с детска церебрална парализа с степан на увреждане-спастична квадрипареза.На 12 години е.До момента има 5 ортопедични операции и многобройни физиотерапии.За съжаление не с голям напредък,тя все още е на инвалидна количка.От както се е родила до този момент аз се грижа и боря за нейното подобряване сама.С бащата на децата ми сме разделени от 6 г.и той изобщо не се интересува как са.От физическото натоварване за грижите на дъщеря ми,си увредих кръста,направих дискова херния.Бях на легло 10 дни напълно неподвижна и с нечовешки болки.Имаше опасност дори да остана на легло.Това лято бях на лечение в Павел  Баня,чувствам се малко по-добре от тогава.Лечението ми струваше всичко с разходите 500лев.Благодарение на майка ми,която е в чужбина аз отидох на лечение,защото тая сума е непосилна за мен.От 6 години работих като личен асистент до 1.01.2010г.Освободиха ме от работа защото записах дъщеря ми на целодневен център за деца с увреждания,тъй като на мен ми забрани невролога да вдигам тежко.Там тя прекарва периода от 8и30 до 4и30,от понеделник до петък.Как се оправям вечер и през уикенда  с нея само аз си знам.В момента съм безработна ,защото в нашия град е голяма безработица от години.Един от най-добре ми проблеми е че от 6 години(всъщност,от както съм разведена)съм на квартира със свободен наем в размер на 100лев.Многобройни пъти съм ходила и буквално съм се молила на хората в общината дето съдействат за общинските жилища,но за съжаление без положителен отговор.Казват ми че няма свободни жилища,или че с предимство били хората които имат много деца.Вече съм изгубила надежда от всяка де ,имам чувството че се лутам в лабиринт от които няма излизане.Никои не те разбира .Сигурно само хора в моето положение биха ме разбрали.Та въпросът ми към вас е има ли хора които биха могли да ми помогнат по някакъв начин,дори само със съвет,за което ще съм ви безкрайно благодарна?Вече не намирам начин как да се оправя в този сложен и труден живот и то сама .Разбирам че не съм единствена която търси помощ,но не виждам друг начин.БЛАГОДАРЯ ЧЕ ИМАХТЕ ТЪРПЕНИЕТО ДА МИ ОБЪРНЕТЕ ВНИМАНИЕ!
Даниела, при това твое положние имаш право на социални помощи,  които са няколко вида.
Детето преминало ли през ТЕЛК, т.к. тя подлежи на инвалидизиране и получаване на инвалидна пенсия?
В общината имаш ли подадени докумените за настаняване в общинско жилище или си провеждала само разговори?
За децата имаш право на издръжка от бащата и тя трябва да ти е присъдена със съдебно решение.

# 14
  • Мнения: 293
Кажете от какво има нужда домът в Перник. Аз искам да занеса на Георги малките дрехи - 0-9м. имам предвид. Ще направя и друго каквото ми е по възможностите. Проходилката ни и тя може спокойно да потегли до около месец + доста играчки.
До сега не съм носила нищи и не знам какво да направя. (да не кажа че съм родена тука а даже не знам къде е тоя дом и е срамота, но пък по-добре късно нали Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт