Детски ясли и градини в РУСЕ - II

  • 70 077
  • 737
  •   1
Отговори
  • Мнения: 510
Поствам и тук инициативата, която подемаме с новата тема.
Пожелавам ни успех!
Старата тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=388758.0

***
Момичета, моля за подкрепа!
Яшо е подготвила писмо до Общината във връзка с проблемите по изписване на деца от яслите, които са родени през първото полугодие.
Целта ни е да съберем колкото можем повече подписи на родители с такива деца.
Ако може да не са само от ясла 16  Mr. Green
Пишете тук или на ЛС.
Ще се допълвам къде и как ще се подписва писмото, защото още не знам.
Благодаря на Яшо за усилията  Hug

# 1
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Ще подпиша каквото трябва нищо че не е още на ясла и ще е в 16-та. Имам приятелка в Родина, тя се събира с доста майчета там и ще йкажа и тя да организира нещата там. Ще мина и през комшийките.

# 2
  • Мнения: 758
Моето дете е по-голямо, но бих се подписала също с двете ръце, ако можех.
Пък не се знае, може да имам и второ, което да го засяга тази недомислена наредба.


ПС. Е Ели изпревари ме Simple Smile

# 3
  • Русе
  • Мнения: 1 193
Подписите само на родители с родени деца в първото полугодие ли трябва да са?
Защото ако е така,трудно ще съберете много подписи...
Мисля,че пряко или не проблема касае всички с малки дечица.

Дано в новата тема новините около детските заведения са повече добри Peace

# 4
  • Мнения: 510
Трябва да прочета писмото, за да се изкажа по-подробно. За сега не съм го виждала.
Мисля, че смисъла ще бъда съсредоточен в създаване на яслени групи в ДГ, за да имат възможност децата на не "увисват" между две институции - ясла и градина.
В такъв смисъл, всеки съпричастен ще бъде добре дошъл, но е добре да са пряко засегнати лица.
Както и да е, ще ви бъда благодарна ако разпространите идеята и да ме свържете с повече майки/ бащи на дечица, които сега попадат под действята на наредбата за яслите. На лични мога да дам скайп и мобилен за връзка.  Peace

# 5
  • Русе
  • Мнения: 7 794
 newsm78 Ми май нямам точно таз годишни . Все са или преди или след този период.

# 6
  • Мнения: 758
Трябва да прочета писмото, за да се изкажа по-подробно. За сега не съм го виждала.
Мисля, че смисъла ще бъда съсредоточен в създаване на яслени групи в ДГ, за да имат възможност децата на не "увисват" между две институции - ясла и градина.
В такъв смисъл, всеки съпричастен ще бъде добре дошъл, но е добре да са пряко засегнати лица.
Както и да е, ще ви бъда благодарна ако разпространите идеята и да ме свържете с повече майки/ бащи на дечица, които сега попадат под действята на наредбата за яслите. На лични мога да дам скайп и мобилен за връзка.  Peace

Не мисля, че трябва да са само потърпевши, защото не се знае кое семейство в бъдеще може да е в това положение. Всички сме съпричастни към този проблем.

# 7
  • Мнения: 510
Права си, Маги.
Писмата /2 са/ ще бъдат у мен довечера.
Накратко: едното до министъра на здравеопазването, другото до дирекция "Култура и образование" и дирекция "Здравеопазване и соц. дейности" на Община Русе.
Общият смисъл е: 1. Да се създадат яслени групи в детските градини и 2. Да се задържат децата в ясли до постъпването им ДГ, което реално е м. Септември.
Среща? Неделя? Някъде по центъра? Който желае. Ако някоя от вас може да държи писмото известно време, моля да каже.

# 8
  • Мнения: 470
Здравейте и аз ще подпиша всичко каквото трябва,и имам приятелки които също ще го направят,защото и те скоро ще се сблъскат с това.За задържане на писмото не мога нищо да обещая ,ще видя първо как да подреда нещата.А в неделя за каква среща се говори???Въпреки,че сигурно няма да мога да дойда че ще имаме гости,но да знам все пак.

# 9
  • Русе
  • Мнения: 7 794

Среща? Неделя? Някъде по центъра? Който желае. Ако някоя от вас може да държи писмото известно време, моля да каже.

Ей това не го схванах  newsm78

# 10
  • Мнения: 510
Извинявам се за неяснотата.
Предложих да организираме среща, която евентуално да е в неделя - с цел подписване на писмата.
Тъй като е неудобно да се нижем една по една, е хубаво да се събрем повечето желаещи на едно място и да се подпишем. Така ще отнеме по-малко време. Не знам дали ще има желаещи. Ето ви предложение: ресторант "Фемили" до Университета, в неделя 17.01.2010 г. в 11:00 часа.
Другата възможност е да се обяви къде ще се намира и всеки желаещ да отиде на мястото за подпис.
Дано съм била ясна този път  Embarassed  Laughing

# 11
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Да. Аз се извинявам но недоспиването ми прави мозъка на пихтия.
Ако времето позволява придвижване с количка ще съм там.
Сега ще пусна инфото по скайп на другите майчета.

# 12
  • Мнения: 169
За мен е удобно -
... Ето ви предложение: ресторант "Фемили" до Университета, в неделя 17.01.2010 г. в 11:00 часа.
...
ако някоя майка работи в магазин на центъра, нека бъде така добра да вземе писмото за да е по-удобно на всички - няма да е свързано с уговорки, часове...

# 13
  • Мнения: 98
Ето ви предложение: ресторант "Фемили" до Университета, в неделя 17.01.2010 г. в 11:00 часа.
И за мен е удобно  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 104
Момичета аз за среща не съм сигурна. Събота и неделя преди обяд по принцип не са ми удобни, а и сега със сигурност няма да ме искате -хвърлям бацили наляво и надясно. ooooh!,НО...
Пряко ще ме засегне проблема другата година. Ние сме в 15 ясла и ако писмото попадне в моите ръце следващата седмица мисля,че доста майки ще го подпишат. Почти всяка сутрин чувам как някой недоволства от този проблем. Ако не се ограничим с пряко засегнатите мисля,че и други ще ни подкрепят.
Чили ще ти пиша ЛС с телефон за връзка.

Общи условия

Активация на акаунт