Игра на сенки

  • 4 025
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 918
Снощи гледахме със сина ми "Лека нощ деца" и попаднах на филмче от поредицата за зайчето Мило.Това филмче ми припомни, че  с ръце  могат да се правят различни фигури, чиито сенки се отразяват на стената като животни.Направих някои фигурки на стената и синът ми беше очарован.Искаше още и още.Но това, което успях да "изобразя" бяха само  лисица, коте, птичка и сърничка.А имам някакви спомени, че имаше толкова много варианти и май ги умеех  преди много години.

Молбата ми е  ,ако някой  има подобни умения, да сподели.Или сайт от който можем да  се научим да  изобразяваме животни и други фигури чрез сенките на ръцете

# 1
  • Мнения: 458
и аз живо се интересувам от игра със сенки  Peace

# 2
  • Мнения: 4 785
http://mindbluff.com/shadow.htm - ето един сайт ще допълня след мъничко, ако намеря още  Peace

Ето още  Peace

# 3
  • Мнения: 803
Ехааа, тази игра ми напомни за дългите зимни вечери, през които имаше режим на тока, когато бях дете.
Нашите ни забавляваха и с нея.
Сега се съмнявам да успея да привлека вниманието на децата си със сенки, но нищо не ми пречи да опитам.

# 4
  • Мнения: 9 441
Браво Grinning
Много полезна темичка Hug

# 5
  • Мнения: 5 401
http://mindbluff.com/shadow.htm - ето един сайт ще допълня след мъничко, ако намеря още  Peace

Ето още  Peace

Страхотно и благодаря!   bouquet Вземам сериозни мерки да се науча!  Grinning

# 6
  • Мнения: 4 594
простете , но бихте ли ми припомнили как ставаше отразяването на сенки че съм забравила Embarassed

# 7
  • Мнения: 11 918
Treisy, благодаря за  сайта!Знаех си, че някой ще  има информация.

Yasmina , виж показаните примери в сайта.Трябва да имаш чиста стена/ в смисъл, без картини и други украшения, които да пречат/ и източник на светлина.Поставяш си ръцете по определен начин, а фигурата, която се изобразява като сянка на стената прилича на животно или нещо, друго, ама как го обясних.

Някой спомня ли си един филм-"Петя и вълкът", мисля, че той е целият от сенки.
Моето дете ,при всичките си играчки, при всичките си филмчета , страхотно се забавлява с тази нова за него игра, която му показах.И иска все да му показвам фигурки
Ще се радвам на още идеи.

# 8
  • Мнения: 4 594
ох верно , мерси
чудесна идея

# 9
  • Мнения: 3 550
http://mindbluff.com/shadow.htm - ето един сайт ще допълня след мъничко, ако намеря още  Peace

Ето още  Peace

Благодаря, treisy! Чудесно занимание за деца.

Светкавица, а как се правят коте и сърничка?

# 10
  • Мнения: 11 918
Ха, де!Как да го обясня.Едната ръка, напр.  дясната се свива  в юмрук.Изправя се палецът кутрето полусвито.Това е главата на котето.До главата се слага на малко по- ниско ниво другата ръка в юмрук и вдигнато кутре  за опашка/тялото на котето/

А сърничката е малко абстрактна-едната ръка- събират се палецът и средния пръст, безименният- малко по-назад /ще изобрази окото на сърничката/, показалецът и кутрето изправени- за ушички 

# 11
  • Мнения: 8 229
Ние се забавляваме понякога так вкъщи. Аз не мога да правя почти нищо, но нашият татко знае някои неща. Малкият също се опитва. Като източник на светлина ползваме един стар прожекционен апарат. Понякога пускаме диафилмчета и след като лентата свърши продължаваме със сенките. Голяма забава е. Жалко, че рядко се сещаме да го правим.

# 12
  • Мнения: 9
Страхотна идея е играта със сенките..., как не съм се сетила досега да пробваме вкъщи ! А си спомням навремето и аз това със спирането на тока...сенките ... диапозитивите на стената... Благодаря ви че ми пропомнихте! Непременно ще се пробваме довечера с моето момиченце Simple Smile!

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 529
И аз да благодаря за идеята, още довечера ще се пробва вкъщи  Peace Heart Eyes Hug

Ето едно видео  Grinning

Последна редакция: чт, 21 яну 2010, 16:22 от Катёнок

# 14
  • София
  • Мнения: 17 592
О, това е чудесно!

Общи условия

Активация на акаунт