Наистина ли не ви дреме?

  • 7 159
  • 116
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
Не мога да се въздържа да не ви питам, понеже не мога да повярвам, че ви е все едно.
Та, все едно ли ви е, не разбирате точно за какво става дума, или не ви се занимава?
Става въпрос за планираното унищожаване на традиционнните български земеделски култури с готвения закон за освобождаване на ГМО в околната среда.
Гледам в темата пишат само няколко момчета и момичета като някакви аутсайдери.. 

# 1
  • Мнения: 984
Минзухарчик, законът няма да мине, споко.
Освен това някои от нещата, които зелените разпространяват не се разбират правилно или дори се "превеждат" неправилно.
В България генномодифицираната царевица се изнася.
Добивите на пшеница на страни като Германия и Франция  са два пъти по-големи, точно заради генните модификации и торовете, които слагат в почвата. В България добър добив на пшеница е между 600 и 800 кг от декар, докато при посочените страни този добив се счите за незадоволителен. Това какво ти говори? И аз, лично какво да пиша в онази тема, като от мен не зависи добива.

# 2
  • Мнения: 4 806
На мен ми дреме. Уж. Всъщност съвсем искрено, но не мога да съм полезна с нищо.
Затова, примерно, не участвам активно в темата.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 548
И на мен ми дреме. Силно се надявам да не приемат закона.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 840
Аз изобщо не знаех за  какво иде реч. Нямаше ме. А после реших, че е против тези храни по принцип протестът.
Съвсем скоро разбрах за какво точно става дума.
Последиците, които ми бяха изтъкнати като логични, ми се сториха чудовищни в дългосрочен, а и в не толкова дългосрочен план.
Нямам идея дали ще мине законът, но предполагам, че и да не мине, щом някои хора са си го наумили, това ще се случи, независимо по законен или по незаконен начин.
Всъщност, точно това е отчайващото в случая.

# 5
  • Мнения: 4 841

И си пролича, че те няма. Добре дошла отново.
Извинявам се за офф-а  Embarassed

# 6
  • Мнения: 2 401
Аз изобщо не знаех за  какво иде реч. Нямаше ме. А после реших, че е против тези храни по принцип протестът.
Съвсем скоро разбрах за какво точно става дума.
Последиците, които ми бяха изтъкнати като логични, ми се сториха чудовищни в дългосрочен, а и в не толкова дългосрочен план.

Едно към едно беше и при мен (без липсата). Добре, че случайно попаднах на точния материал, който беше кратък, но достатъчен да привлече вниманието ми.  Изводите, които напират са за едни наистина чудовищни действия, за които  не съм сигурна колко от управниците точно си дават сметка.
Затова реших да питам и съфорумките, които не четат ГМО темите.

# 7
  • Мнения: 4 892
Добре, че случайно попаднах на точния материал, който беше кратък, но достатъчен да привлече вниманието ми. 

Давайте материалът и тук, в тази тема!

# 8
  • Мнения: 6 713
Според мен трябва да се даде по-силен отзвук в медиите Thinking. Аз досега само при Гала видях нещо по темата.
Медиите, масовите медии трябва да се включат. Но пък дали нещо би се променило....

# 9
  • Мнения: 2 401
Добре, че случайно попаднах на точния материал, който беше кратък, но достатъчен да привлече вниманието ми. 

Давайте материалът и тук, в тази тема!

За съжаление не си спомням къде го прочетох въпросния, чета на няколко езика, при това непопулярни.  А и не искам да пренасям дебатите тук. Добре е да не се разхвърляме и всички да съсредоточим усилията в специалната ГМО тема, където има наистина доста за четене.   

# 10
  • Мнения: 15 213

Става въпрос за планираното унищожаване на традиционнните български земеделски култури с готвения закон за освобождаване на ГМО в околната среда.
 

Дреме ми, но освен да подпиша петиция друго не знам какво мога да направя.
Това, което съм чела за ГМО не ми харесва /казано кратко и просто/, но с течение на времето традиционните земеделски култури все по трудно ще виреят, ще става все по скъпо производството им. Щом веднъж нещо е тръгнало и в него са заложени много пари и интереси просто няма как да бъде спряно. Съжалявам, ако звуча песимистично, но реалността е такава.

# 11
  • Стара Загора/Сливен
  • Мнения: 75
Дреме ми, подписах и петицията дано здравият разум наделее и законът не се приеме! Преди месеци попаднах на този филм, който е в пряка връзка с темата и въобще ,че зад всичко това стоят огромни корпоративни интереси....http://energy-torrent.com/details.php?id=16091

# 12
  • София
  • Мнения: 3 099
Дреме ми, ама като качихте на власт тоталните безхаберници, готови да продадат и майките си, сега само псуването ни остана!

# 13
  • Мнения: 4 841
Дреме ми, ама като качихте на власт тоталните безхаберници, готови да продадат и майките си, сега само псуването ни остана!



Не че нещо, ама аз хич не се сещам за "хаберници"  newsm78  По-скоро ги виждам като "тотални безхаберници" и "просто безхаберници"... Което е все тая...

# 14
  • Мнения: 6 713
Дреме ми, ама като качихте на власт тоталните безхаберници, готови да продадат и майките си, сега само псуването ни остана!

Я кАжи кой да дойде да спаси човечеството от ГМО?

Щом веднъж нещо е тръгнало и в него са заложени много пари и интереси просто няма как да бъде спряно. Съжалявам, ако звуча песимистично, но реалността е такава.

По-скоро Нана е права. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт