Раждане във Втора градска болница, София

  • 298 314
  • 2 949
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 73
KSSK  и RALLY_AND_BETTY...Много да ви радват и здраве...а да не забравя и дай боже по-леки колики Simple Smile

# 61
  • Мнения: 63
kssk, изключително благодаря за детайлния разказ.   bouquet
Имам само 1 въпрос още - шиха ли те и ако да, използваха ли упойка, че не ми стана ясно от разказа ти?

Честито и от мен на Rally. може и да сме били там заедно, но не сме се познали  Thinking

шиха ме. но това се прави под упойка. докторът те пита каква искаш - пълна или локална. пълната ми обясни, че те приспива изцяло за 10 минути, а локалната ясно каква е. аз поисках локална и всичко си беше наред. не се плаши от шиенето. нищо страшно не е. възстановяваш се бързо.

някой пита дали имаше изненади от отворените врати - съвсем не! освен, че трябва да си носиш също вода и шоколад за след раждането (хубаво е да имаш шише готово). и също бебешки мокри кърпички за избърсване на дупето (може и да съм го проуснала като инфо от оворените врати).
но каквото и да забравите, близките ще носят всеки ден. вниманието от страна на персонала е страхотно - отделно има сутрин и вечер по две визитации - една за роилките от доктори и една от педиатри. децата се гледат много добре. помагат и за кърменето. на какъвто и въпрос да имаш, даже в 2 през нощта, ще се намери човек да ти отговори. накрая дори пописахме документи, че сме родили без избор на екип и никой не ми е искал пари. много коректноповедение. стискам палци и сигурна съм, черодилноот отдебение е добър избор.

за коликите, благодаря Simple Smile) шоуто е пълно, но всички сме минали през това  Peace

# 62
  • София
  • Мнения: 275
kssk, а колко време след самото раждане ти дадоха бебенцето?

# 63
  • Мнения: 197
kssk, още един път благодаря и оценявам жеста да отделиш време да ни вдъхнеш смелост при наличие на новородено бебоче!  bouquet   bouquet   bouquet

# 64
  • Мнения: 63
дадоха ми го 4 часа след раждането. сложиха ми го и на корема, като се роди. ако сте уморени, разбира се може детето да остане в общата стая.
като минат двата часа с тобата от пясък и минава визитация, тогава като се прецени, че си наред, ти го дават. трябва да се хапне шоколадче и вода да се пие. след като се и изкъпеш се преценява, че вече си в кодиция да си носиш и бебето, което все пак си тежи.

ако ще кърмите, полезно е да си носите и крем срещу рагади, ако се наложи.
 Peace

# 65
  • София
  • Мнения: 275
Аз да ви кажа, вчера си стегнах багажа за болницата  Laughing. Вярно е, че имам близо месец до термина, но  предпочитам всичко да ми е готово и подредено. Сложила съм си и кремче с/у рагади, малко от маслото с което си кажа корема против стрии, козметика за бебчо (всичко това са тестери, няма как да нося големите разфасофки), помпа за кърма и другите неща, които са в списъка от първата страничка. И сега ми е някак спокойно, знам, че болницата ми е на 5-6 мин, багажа ми е готов, а след вашите отзиви и разкази такова спокойствие ме е налегнало относно раждането, при условие, че до миналият месец бях кълбо от нерви.  Hug

# 66
  • Мнения: 52
Аз също имам около месец до термина, но и аз днес си приготвях багажа  Laughing

# 67
  • Мнения: 163
Кога ти е термина, pretty woman? Wink

# 68
  • Мнения: 137
Момичета а във какво си приготвихте багажа? Аз също смятам че е време да го приготвям вече но незнам как ще го събера в найлонова торбичка от къде да я намеря толкова голяма? А и е крайно неудобно като се носи ако я оставиш някъде и тя падне, всичко ще се изсипе а да събирам памперси и дам. превръзки с контракции не ми се ще Grinning Grinning Grinning

# 69
  • Мнения: 98
ами аз утре се запътвам към болницата и си събрах нещата в раница,защото наистина няма толкова голям плик в който да побера всичко,то само памперсите и връхната дреха заемат един плик..Ще видим утре дали ще се размрънкат като ме видят с раница..

# 70
  • София
  • Мнения: 275
derisa аз процедирам по следния начин, нещата за бебето като пакет памперси, мокри кърпички и другите неща са в един плик вързани, моите като дам. превръзки, т.хартия, сапун и "козметика" са в друг, и отделно хавлиите и джапанките в трети отделен. И после всичките три плика ги слагам в един голям общ плик. Документите за самата болница ще са ми в дамската чанта, добре, че е огромна.
Radi_ стискам ти палци!

# 71
  • София
  • Мнения: 6 011
На мен всичко ми се събра в един Кауфландски плик, ама добре натъпкан.  Crazy Laughing

Момичета, щом ще носите връхно - гледайте да не е много дебело, че и двата пъти, в които ми записваха тонове щях да пукна от жега - в болницата е много топло, всички работят по къс ръкав.

# 72
  • Мнения: 98
ами аз съм си взела 1 горнище на анцунг с цип за всеки случай...че по принцип съм адски зиморничева  ooooh!

# 73
  • Мнения: 137
Radi_ ще стискаме палци всичко да е наред Praynig и по скоро да пишеш че всичко е минало добре. Hug

# 74
  • Мнения: 137
Неможе ли памперсите, мокрите кърпички, връхната дреха и нещата които не са от първа необходимост да ми ги донесат като се роди бебчо? Или памперсите ги взимат веднага? А чаша, вилица, лъжица взехте ли си? Blush

Общи условия

Активация на акаунт