Невидимите деца невидими дори за своите

  • 2 506
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 838
Няма смисъл от такива дела, кой от тези родители има време и пари за това...организациите биха могли да ги подкрепят, но явно не го правят дори те...
За съжаление на мен единствен изход ми се вижда емиграцията...
Мдаа,само дето повечето сме така затънали в дългове,че май само към едно място можем да емигрираме. #Cussing out

# 16
  • Мнения: 3 914
Няма смисъл от такива дела, кой от тези родители има време и пари за това...организациите биха могли да ги подкрепят, но явно не го правят дори те...
За съжаление на мен единствен изход ми се вижда емиграцията...
Мдаа,само дето повечето сме така затънали в дългове,че май само към едно място можем да емигрираме. #Cussing out
Знам какво мислиш,онова което и аз ooooh!
Докъде ни докараха ...,Боже..............

# 17
  • Мнения: 838
Няма смисъл от такива дела, кой от тези родители има време и пари за това...организациите биха могли да ги подкрепят, но явно не го правят дори те...
За съжаление на мен единствен изход ми се вижда емиграцията...
Мдаа,само дето повечето сме така затънали в дългове,че май само към едно място можем да емигрираме. #Cussing out
Знам какво мислиш,онова което и аз ooooh!
Докъде ни докараха ...,Боже..............
Мда,можем само да продължим да се молим,че децата ни ще умрат преди нас,за да не свършат в кочина като Могилино,ако останат без нас.

# 18
  • Мнения: 1 959




Мда,можем само да продължим да се молим,че децата ни ще умрат преди нас,
за да не свършат в кочина като Могилино,ако останат без нас.

Това ме наведе на единствното нещо, което ми идва на ум като помощ.
Мисля да им напиша едно писмо.

http://www.tbact.org/aboutus.htm

TBACT is a British charity dedicated to helping abandoned and disabled children in Bulgaria.

We campaign and raise awareness of the unacceptable standards of social care for vulnerable children in Bulgaria and the detrimental effects of growing up in an institution can have on  a child.  We lobby for policy change at a national level and for the human rights of all children regardless of disability to be respected.

We fund projects that prevent children being placed in institutional care, close orphanages and deinstitutionalise children and develop alternative social services.  We support children placed in the institutional system and families of disabled and disadvantaged children struggling to cope.

We do not renovate or provide funding to institutions directly.

TBACT is managed and run by a core team of four:

Kate Blewett; Rosa Monckton; Siobhain Santry; Sophie Stewar


В Англия съм, ще им пиша, ако трябва и по телефона ще се свържа.
Ще питам за възможности за помощ-парична, обществен и медиен натиск.

Пратете ми на лични някакви кратки данни, които ако искате мога да включа.
С какви пари живеете, какви дългове имате, какви са ви разходите.
Какво ви се дава по закон, защо не стига...
За мен ще е малко време да напиша писмото и да потърся обратна връзка.
За вас, може би, още един шанс за помощ..ако искате..и дано..

# 19
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Съвет не мога да дам, но се надявам това безумие да се поправи.  Praynig

# 20
  • Мнения: 146
Публикувана от: pogar 
Най- жалкото от показания текст ,което е ужасно е ,че хората с увреждания се дистанцират от децата,защо?
И кое ти е чудно-отваряш закона за интеграция на хората с увреждания и четеш,някъде там стои чл.43  освен него никъде няма нищо за децата с увреждания в нито един закон "

Мисля , че трябва да отидем в столична община  .   Да и най-вече при Албена  Атанасова .
Миналата година разбрах за тази програма , служителка от соц. ме подведе, не прие коректно документите ми и аз се записах за среща с А.Атанасова . След 2 месеца ме включиха .
 Преди две години пък не приемаха дъщеря ми в желаната Детска Градина , защото  нямахме предимства.
Ами аз писах няколко пъти и изпращах предложения с няколко подписа от майки и приеха  поправката , че с предимство са и деца който имат брат или сестра с ТЕЛК , а не само родител.   
 Като писах и обяснявах, че е еднакво трудно ти да си с проблем / даже е за предпочитане / , отколкото детето ти.  Помолих ги да отидат в Центъра на Чавдаров да видят колко здрави деца , чакайки братчетата и сестричките си от рехабилитация , чакат в двора, защото не са приети в ДГ  .
 Обяснявах много и надълго - имайки предвид , че това са здрави хора , който четат и забравят.
 Те нямат проблема и никога няма да ни разберат напълно.
Нека поискаме среща  . Все някои ще ни чуе. Thinking

# 21
  • Мнения: 838
mr.been,явно е станало недоразумение или не съм се изказала ясно.
Сигурно си спомняш,че преди два месеца говорихме точно за среща,дори изготвихме писмо с мотивите ни защо сме против промените предлагани от г-жа Атанасова.
Същото това писмо изпратих на жена с увреждане,която каза,че и сред тях има хора,които вече не могат да търпят своеволията на властимащите.
Идеята беше да обединим двете тези в една и заедно да постигнем желания положителен резултат за всички(деца и възрастни),за съжаление аз не виждам как това ще се случи след като хората с увреждания с това си писание,което побликувах по-горе (което върви измежду тях като подписка) ясно показват какво мислят за децата с увреждания и за да не съм голословна сега ще пусна черновата на това,което ние родителите сътворихме,направете сравнение между двете-никъде в нашето писмо не е намекнато дори,че нуждите на хората с увреждания и покриването им  е в ущърб на децата:

ДО Г-Н БОЙКО БОРИСОВ  
МИНИСТЪР ПРЕДСЕДАТЕЛ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
ДО Г-ЖА ЙОРДАНКА ФАНДЪКОВА    
КМЕТ НА ГР.СОФИЯ
ДО Г-Н АНДРЕЙ ИВАНОВ
ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СТОЛИЧЕН ОБЩИНСКИ СЪВЕТ



Във връзка с  Доклад и проект за решение от Албена Атанасова, заместник-кмет на Столичната община, относно Наредба за изменение и допълнение на Наредба за предоставяне на социалната услуга „Асистент за независим живот",ние родителите на деца с увреждания ползватели на услугата Асистент за независим живот бихме искали да заявим,че направените в този доклад предложения и мотивите за тях от г-жа Албена Атанасова са крайно дискриминативни и във вреда по отношение на децата с увреждания,които са ползватели на услугата.
Намалявайки  заплащането на асистента,ограничението услугата да се ползва само от деца с увреждания посещаващи училище ще лиши голяма част от децата с увреждания от правото да ползват тази услуга и ще доведе до още по-голяма социална изолация на тези деца.
Намалявайки заплащането е почти невъзможно да се осигури за детето асистент,който не е член на семейството,защото за всеки е ясно,че кандидати за работно време от осем до десет часа дневно без почивен ден със заплата 480лв няма.Родителите,които работят ще трябва да напуснат работните си места за да заемат отново длъжността болногледач и ще останат без доходи,на голяма част от децата ползващи услугата са им асистенти родителите,защото като цяло липсват кандидати за асистенти дори в момента при възнаграждение от 3 мин.раб.заплати, намалявайки възнаграждението на две такива новото изменение ще остави всички тези хора без необходимите им средства предимно за лечение на децата им.
Предложението право на ползване на услугата да имат само децата посещаващи училище също ще ограничи за повечето от нашите деца достъпа до услугата,защото голяма част от тях поради тежките си увреждания(все пак това са деца с 50% и над 50% намалена възможност за социална адаптация) не посещават въобще училище или се обучават в домашни условия на индивидуално обучение( те не са ученици редовно обучение и няма кой да им даде необходимата служебна бележка) поради липса на подкрепяща среда в масовите и специални училища
Преди година с мотива,че  ще се даде възможност на повече хора да ползват услугата Асистент за независим живот бе намален броя на часовете за ползване на асистент и бяха изключени от програмата децата на възраст под 5г,сякаш едно дете с увреждане под 5г е по-малко нуждаещо се от грижи и социализация от останалите потребители на услугата.
Основната цел, заложена в Наредба за предоставяне на социалната услуга „Асистент за независим живот", именно компенсиране на дефицита на хората в неравностойно социално положение,налагайки всяка година нови и все по-абсурдни ограничения все повече се отдалечава от изначалния си вариант и обрича децата ни с увреждания на самота по домовете им.
Ние родителите на деца с увреждания,които се грижим за децата си днес ползвайки услугата,ние същите тези родители се грижехме за децата си и вчера,когато тази услуга не съществуваше,услуга,която бе създадена именно за да извади децата ни,семействата ни от социалната изолация ,в която сме поставени само,защото сме избрали да бъдем отговорни родители,като такива настояваме да не се променя достъпа и заплащането по услугата Асистент за независим живот с цел осигуряване нормален живот и социализация на децата ни.

Последна редакция: сб, 23 яну 2010, 15:17 от pogar

Общи условия

Активация на акаунт