Препоръчайте ми школи по математика и БЕЛ

  • 14 665
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 47
Следващата учебна година дъщеря ми е 7ми клас и трябва да се готвим за кандидатстване. Искам по-рано да се ориентирам към добри школи, затова, моля да ми препоръчате такива с добри отдиви. Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 18 048
IlianaDN ,
Ще си позволя да изразя мнение по въпроса. Моята дъщеря е седмокласничка , тоест е  от набора  на опитните зайчета, които тази година ще кандидатстват за така наречените елитни гимназии  с изпити по новия формат.Има много неясноти покрай въпросното кандидатстване. Като казвам неясноти, визирам наличието на такива на всички нива - и при учители, и при школи, и при ученици и родители..Че и в самото министерство май..В тази връзка си мисля, че родителите на набора след нас биха  имали по-обективен поглед върху успеваемостта на децата от дадена школа едва след провеждането на изпитите.Какво имам предвид..В темата на настоящите седмокласници пишат майки, чиито деца посещават различни школи. След приключване на изпитната кампания с новия формат те ще са в състояние да споделят  плюсовете и минусите от обучението в дадената школа.Въпреки че и подобна оценка е силно относителна.. Peace Школите дават своето, но всичко зависи най-вече от самото дете. Peace А доволни, съответно недоволни в последствие  винаги ще има.. WinkИначе уж доказалите се през годините школи в София, претендиращи за супер подготовка са много-Евростар, Веди, Регалия, Милениум, Междучасие, Софроний, Дружба, СМГ, НЕГ, Руни и др...И на практика успели деца има от всяка школа, което май доказва горното ми твърдение, че всичко е в ръцете на самите деца..Както една мама от миналогодишната тема на седмокласниците точно беше отбелязала, школата не е панацея.Успех в избора!  bouquet

Последна редакция: пн, 08 фев 2010, 17:36 от already stubborn

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Моето дете беше седмокласничка миналата година, а това за панацеята го бях казала аз  Joy
Съветът ми е да избереш добрия, препоръчания учител (в която и да е школа), а не школата като такава, защото във всяка школа има и способни, и не чак толкова

# 3
  • Мнения: 3 200
Няма добри и лоши школи. Всяка иска да печели и търси качествени преподаватели.
Има някои, които са си повярвали твърде много и лежат на старите си лаври.
Гледай да е с по-малко деца в група.
В тази връзка, като категорично подкрепям горните 2 мнения, аз горещо препоръчвам г-жа Ани Петкова - БЕЛ, в УЦ "Тара"  - http://tarabg.com/
Тя дава всичко необходимо, но е важно и дали детето ще поиска да го вземе.
При нас резултатът беше блестящ.

По математика зависи - ако детето е на "ТИ", школата е добро решение.
Ако е на "ВИЕ" - частен учител.
Защото на 90 % крайният резултат зависи от математиката.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 634
Здравей IlianaDN! Hug

Намерих тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=404104.0
Има мнения за доста школи Simple Smile
И аз съм се включила, да не се повтарям,..

УСПЕХ на детето! Simple Smile

И само да кажа - за 6-ти клас също има школи за подготовка за кандидатстване след 7-ми клас - ВЕДИ е една от тях, вероятно и в другите имат курсове от 6кл
И не е рано да се започне подготовката в 6кл
Лично мнение Simple Smile

# 5
  • Мнения: 52
Запис да следя

# 6
  • Мнения: 15
Мили мами, попаднах на учителка по математика,която подготвя за кандидатстване в езикови и математически гимназии.Името и е Маргарита Иванова.Става дума за кв. Сердика.Ако някой има отзиви,моля отговорете ми.  Приятна вечер!

# 7
  • Мнения: 17
I az se zapisvam da sledia temata.Az bih iskala da razbera za Varna. Joy

# 8
  • София
  • Мнения: 1 634
Момичета, това е темата за школите:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=404104.0

 Hug  bouquet

# 9
  • Мнения: 363
Наистина е време да се започне подготовката за кандидатстване още от 6-ти клас.Ненатрапчиво,умерено,но последователно,така нещата няма да излизат от контрол.Лейди ви даде линк,в който сме обсъвдали миналогодишните резултати.Мисля,че там не съм споделяла,но тук ще напиша.Дъщеря ми по БЕЛ посещаваше индивидуални частни уроци при учител,от години подготвящ ученици за гимназии,и най-вече с блестящи резултати-за момичета оценките са над 5.50(която имаме  и ние),за момчета над 5.00(да,наистина такива са и резултатите)Да,казваме ,че до голяма степен успеха зависи и от детето,но ако не му се даде необходимото-то няма какво да покаже.Ако се интересува някой-да ми пише на лични,
За МАТ обаче не мога да се похваля със същото.Записах я в Образователни технологии(от които доста родители са доволни),но дали ние не попаднахме на правилния учител,оценката по мат беше 4.28.Като казвам,че не съм доволна,нямам предвид самата оценка като стойност.Тя даже на фона на миналогодишната успеваемост на учениците е повече от добра-на първо класиране е приета  в 9ФЕГ,и учи там! НЕ СЪМ ДОВОЛНА от контрола,от начинина,по който се коригираха пропуските у децата.Като пример:прави се пробен тест,и вместо да се направи разбор на решенията веднага след теста-ние това евентуално го правехме след 1 месец.Пита се-а какво помнят децата след 1 месец решен тест?И такива всякакви"дребнички"нещица.
Може би ако подготовката й беше по-стабилна,и резултата от изпита щеше да е по-висок!
Така че търсете утвърдил се учител от школите или учител за индивидуална подготовка.

Последна редакция: сб, 27 фев 2010, 09:16 от rosisd

# 10
  • София
  • Мнения: 64
Бих могла да препоръчам страхотна преподавателка по български език - Анелия Бабалева, школата е Скарабей в кв.Младост.

# 11
  • Мнения: 17
Момичета, това е темата за школите:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=404104.0

 Hug  bouquet


Da,no tam stava vapros samo za Sofia,a az pitam za Varna.Ili ,ako ima maika koiato e dovolna ot podgotovkata na neinoto dete ot daden u4itel,molia da ni pomogne.

# 12
  • Мнения: 3 200
vizuvii77, модератор ли трябва да се намеси, за да почнеш да пишеш на кирилица?

# 13
  • София
  • Мнения: 1 634
vizuvii77, погледни в осмокласната ни тема -

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=467170.0 - списъка приетите деца 

Ще се ориентираш от училищата кои майки са от Варна и можеш да ги запиташ на лични за школите  Peace

УСПЕХ!  Hug

# 14
  • Мнения: 17
vizuvii77, модератор ли трябва да се намеси, за да почнеш да пишеш на кирилица?
Bih iskala,no imam problem s kompa,molia da me izvinite,znaia 4e ne e redno,no pak se izviniavam.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт