Почивка на Малдивите

  • 169 933
  • 808
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 1 633
Аз, обаче, не плувам, не обичам да ходя на плаж и въобще да се напичам. Има ли какво друго да правя? Нещо за разглеждане?

Зависи къде сте. Но повечето островчета са точно "островчета" - нюню размер. За 15 минути се изминават пеша най-дългите разстояния. Развлеченията явно ще се ограничат до гледане на ТВ и ... плетене Simple Smile

# 556
  • Варна
  • Мнения: 49
Здравейте, изчетох ви почти изцяло. Спряла съм се на почивка на Малдивите април месец. Има доста добра оферта от Fly Dubai за близо 400 евро двупосочен билет. Харесах ето този хотел- Holiday Inn Resort Kandooma. Ако някой има отзиви за хотела, авиокомпанията или просто може да ме посъветва нещо ще се радвам да пишете. А , мисля да сме пълен пансион - което е закуска, обяд и вечеря Simple Smile

# 557
  • Варна
  • Мнения: 5
Възползвах се от промоцията на Fly Dubai и на 15 април летим. Искам да питам някой скоро летял ли е през Дубай и дали правят проблем за израелски печат.

# 558
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
GaaaL Пълен пансион не включва напитки, а от темата чета, че напитките са много скъпи. Като че ли е препоръчително по този повод да е ол иклузив Peace

# 559
  • Мнения: 934
Gaaal, писах ти на лични.

# 560
  • София
  • Мнения: 3 797
Ние не сме плащали за храна и напитки. Гледам менюто на ресторанта и под 20 долара май няма нищо. По - изгодно е ОИ, но аз често на топлите места не ям много. Сутрин пия само кафе, а като напече слънцето и на вечеря на ходя. Имам слънчева алергия и съм в ужасно настроение на такива дестинации, но заради половинката се жертвам.

# 561
  • Мнения: 1 633
GaaaL Пълен пансион не включва напитки, а от темата чета, че напитките са много скъпи. Като че ли е препоръчително по този повод да е ол иклузив Peace

Да, така е. Но ако искаш да пиеш вода извън времето за хранене или просто искаш бутилка вода на нощното шкафче, ще трябва да си я купиш. А на такива места водата много върви. И никакъв ОИ няма да те спаси от плащането.

# 562
  • София
  • Мнения: 747
GaaaL Пълен пансион не включва напитки, а от темата чета, че напитките са много скъпи. Като че ли е препоръчително по този повод да е ол иклузив Peace

Да, така е. Но ако искаш да пиеш вода извън времето за хранене или просто искаш бутилка вода на нощното шкафче, ще трябва да си я купиш. А на такива места водата много върви. И никакъв ОИ няма да те спаси от плащането.

Два пъти съм била на ОИ на Малдивите и нито веднъж н съм плащала за вода. При всяко почистване оставят в стаята по няколко бутилки. Разбира се, в различните хотели може да има различна практика, но да си плащаш разни доларчета за вода ми стои някак несъвместимо с концепцията за ОИ на уважаващ себе си хотел.

# 563
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
И в нашия AI водата не се плащаше. В стаята имаше хладилник и всеки ден се зареждаше с 2 бутилки литър и половина вода, 4 малки 500мл бутилки вода, 4 бири Карлсберг, кока кола, фанта, тоник и пр.
При положение, че почти не сме стояли във вилата, освен към малките бутилки с вода никога не се наложи да отворим от големите...
За седмица престой единственото нещо, за което дадох пари извън  АИ бе масажът, екскурзия за шнорхелинг и сувенирчета от магазина....

# 564
  • Мнения: 109
LaDiDa  може ли да споделиш в кой хотел сте били  Hug (може и на лични)

# 565
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
LaDiDa Моля те да споделиш, каква е цената за екскурзия - шнорхелинг, каква е цената за масаж, ако имаш спомени колко вървят таксите за екскурзии - това ще е много ценна информация! Hug
Предварително ти благодаря Heart Eyes

# 566
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
За екскурзията: 550 долара платихме 3те семейства, които бяхме (183 долара на семейство) за 4 часа с частна яхта. Водачът беше много опитен- намерихме Манта Рей, нищо, че профуча край нас с бясна скорост и не можахме да му се полюбуваме по-дълго. Води ни на 4 рифа- уникални по своему. Рифът на Komandoo беше уникално добър. В цената влизаха и безалкохолни напитки.

kaleia, имам всички цени на екскурзии и листата на Спа центъра, изпратени от хотела. Дай ми имейл и ще ти ги изпратя да разгледаш.
Аз правих някакъв 90мин балийски масаж. Цената с отстъпката  беше около 118 долара. 60-минутния масаж ориентировъчно беше около 90 долара. Но е уникално преживяване де. Подът под леглото за масаж беше стъклен и през цялото време гледаш красиви рибоци под себе си.
Аз съм писала и преди за хотела: http://www.kuredu.com/
Ако харесвате да се гмуркате препоръчвам и "острова-сестра": http://www.komandoo.com/
Условията на AI са същите, но рифът е уникален. Не знам само дали на този риф има водни костенурки както в нашия хотел. Като се замисля там не ги видях.

# 567
  • Мнения: 1 633
GaaaL Пълен пансион не включва напитки, а от темата чета, че напитките са много скъпи. Като че ли е препоръчително по този повод да е ол иклузив Peace

Да, така е. Но ако искаш да пиеш вода извън времето за хранене или просто искаш бутилка вода на нощното шкафче, ще трябва да си я купиш. А на такива места водата много върви. И никакъв ОИ няма да те спаси от плащането.

Два пъти съм била на ОИ на Малдивите и нито веднъж н съм плащала за вода. При всяко почистване оставят в стаята по няколко бутилки. Разбира се, в различните хотели може да има различна практика, но да си плащаш разни доларчета за вода ми стои някак несъвместимо с концепцията за ОИ на уважаващ себе си хотел.

Ами тогава явно "уважението" не е част от цената, но знам ние какво сме плащали и това е 7.5 долара за бутилка от 1.5 литра. Да, на ОИ с всичките му екстри. Острова се стопанисваше от някаква италианска верига и всичко беше на ниво/освен и-нета/. Във всяко заведение можеш да седнеш и да пиеш вода по всяко време. Но водата в бутилка имаше цена. Не настоявам това да е задължително за всеки хотел. Но го имайте предвид.

# 568
  • София
  • Мнения: 337
Преди два дни се завърнахме от почивка на Малдивите. За разлика от първия път, сега останахме за 10 дни, което смятам, че е много по-подходящо. За една седмица преди, нямах време да си почина.
Отново бяхме на ултра ол инклузив, което според нас е най-подходящият вариант за там. Опитах се да сметна, колко бихме платили на ден, ако бяхме на базов план. Средно излиза между 300 и 500 долара на ден, при това без таксите (10% + 12%). Но ние сме чревоугодници и се възползваме максимално от кулинарните изкушения, както и от напитките в баровете.

Единствената екстра, за която сме плащали, са масажите. Пробвахме балийски, тайландски, индийски и шведски Simple Smile.

Летяхме с турски авиолинии. Полетът е нощен, така че минава сравнително леко, но познати ми споменаха, че имало някаква междинна класа - Comfort class, която била под Бизнеса, но ти осигурявала по-широка седалка. Задължително следващия път ще проуча за подобна опция.

Приятно изкарване на всички, на които им предстои  Sunglasses

# 569
  • София
  • Мнения: 747

Летяхме с турски авиолинии. Полетът е нощен, така че минава сравнително леко, но познати ми споменаха, че имало някаква междинна класа - Comfort class, която била под Бизнеса, но ти осигурявала по-широка седалка. Задължително следващия път ще проуча за подобна опция.


За жалост, turkish не поддържат comfort class за линията си до Мале.

Общи условия

Активация на акаунт