Почивка на Малдивите

  • 169 965
  • 808
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 51
Преди два дни се завърнахме от почивка на Малдивите. За разлика от първия път, сега останахме за 10 дни, което смятам, че е много по-подходящо. За една седмица преди, нямах време да си почина.
Отново бяхме на ултра ол инклузив, което според нас е най-подходящият вариант за там. Опитах се да сметна, колко бихме платили на ден, ако бяхме на базов план. Средно излиза между 300 и 500 долара на ден, при това без таксите (10% + 12%). Но ние сме чревоугодници и се възползваме максимално от кулинарните изкушения, както и от напитките в баровете.

Em_ma би ли споделила в кой хотел сте били и какви са впечатленията ти от него? Благодаря  Simple Smile  bouquet

# 571
  • Мнения: 2 575

Летяхме с турски авиолинии. Полетът е нощен, така че минава сравнително леко, но познати ми споменаха, че имало някаква междинна класа - Comfort class, която била под Бизнеса, но ти осигурявала по-широка седалка. Задължително следващия път ще проуча за подобна опция.


Тази класа е чудесна, но моделите самолети на Турците, които летят до Мале не я поддържат. Има я на големите Боинг-777 за далечните азиатски дестинации..............

# 572
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Много ви моля да ми препоръчате хотел, до който се стига с хидроплан Hug
Държим трансфера да ни е с хидроплан + лодка или само хидроплан, но задължително да има хидроплан!
До кои острови се стига с хидроплан?  newsm78
Към момента знам за Filitheyo and Kuredu, може ли за още варианти Hug

# 573
  • Мнения: 2 575
До кои острови се стига с хидроплан?  newsm78
Към момента знам за Filitheyo and Kuredu, може ли за още варианти Hug

По-голямата част от островите са с хидроплан......Трудно е да се изброят всички.

# 574
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
 Laughing Аз пък все попадам на лодки Joy

# 575
  • Мнения: 167
Имам питане - какъв е варианта за разходка в Мале на връщане при положение, че полетът ни е късно вечерта, а напускаме хотела ранния следобед? Летището е отделено от столицата, на самостоятелен остров, има ли вариант да оставим багаж някъде и да се раходим в Мале?
Благодаря предварително за отговора  Heart Eyes

# 576
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
На летището има къде да оставиш багажа си на съхранение срещу 5 долара за единица багаж.
На всеки 10мин има корабче, което ходи за 10мин до Мале. Цената на билета е 1 долар.

# 577
  • Мнения: 167
супер, много благодаря за инфото Hug

# 578
  • София
  • Мнения: 3 797
Много ви моля да ми препоръчате хотел, до който се стига с хидроплан Hug
Държим трансфера да ни е с хидроплан + лодка или само хидроплан, но задължително да има хидроплан!
До кои острови се стига с хидроплан?  newsm78
Към момента знам за Filitheyo and Kuredu, може ли за още варианти Hug
http://www.luxresorts.com/en/hotel-maldives/luxmaldives
 ние бяхме тук. на 30 мин с хидроплана от Мале

# 579
  • София
  • Мнения: 337
Преди два дни се завърнахме от почивка на Малдивите. За разлика от първия път, сега останахме за 10 дни, което смятам, че е много по-подходящо. За една седмица преди, нямах време да си почина.
Отново бяхме на ултра ол инклузив, което според нас е най-подходящият вариант за там. Опитах се да сметна, колко бихме платили на ден, ако бяхме на базов план. Средно излиза между 300 и 500 долара на ден, при това без таксите (10% + 12%). Но ние сме чревоугодници и се възползваме максимално от кулинарните изкушения, както и от напитките в баровете.

Em_ma би ли споделила в кой хотел сте били и какви са впечатленията ти от него? Благодаря  Simple Smile  bouquet


Ние бяхме ето тук: http://www.kuramathi.com/. Пътува се с хидроплан около 20-тина минути. Впечатленията ми са отлични. Ние сме големи чревоугодници и наличието на 7 а ла карт ресторанта в допълнение към трите с бюфети, беше част от удоволствието. Островът е относително голям и си има собствен риф.

# 580
  • София
  • Мнения: 59
Здравейте,

С моята половинка също сме решили да посетим Малдивите, като при нас е съчетано с екскурзия преди това до Индия. На Малдивите ще сме само за 4 нощувки, но трябва да си изберем хотел. Тъй като сме през агенция (с екскурзия), имаме два избора на хотел - Bandos и Paradise.

Някой може ли да помогне с малко опит? Приятелят ми иска да се гмурка, затова се е насочил повече към Bandos, който обаче не е AI. Докато Paradise е AI.

Съвети приемам всякакви  Simple Smile

# 581
  • Варна
  • Мнения: 148
Здравей Joanita ,
края на Октомври 2014 бяхме на Малдивите и по специално на Chaaya Island Dhonveli (Северен Мале Атол). Гмуркахме се 2 пъти, като и двата пъти ходихме на рифа пред острова на който е Paradise Island Resort & Spa (предполагам че може да има и друг райски хотел затова ги изписвам целите имена). Видяхме манти- тогава им беше края на сезона.Водата не беше толкова бистра колкото очаквахме- имаше планктон заради който всъщност идват мантите. За другите цветни морски обитатели и шнорхелинга е достатъчен.

Надявам се да съм била полезна.

Приятно да си изкарате!

# 582
  • Варна
  • Мнения: 49
Тъй като ми предстои почивка там , как стои въпроса с зарядните на телефоните? newsm78

# 583
  • София
  • Мнения: 3 797
Тъй като ми предстои почивка там , как стои въпроса с зарядните на телефоните? newsm78
носи си универсален адаптер за контактите.

# 584
  • Варна
  • Мнения: 49
Извинявай но нямам представа какво е това универсален адаптер? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт