Почивка на Малдивите

  • 169 926
  • 808
  •   1
Отговори
# 690
  • Плевен
  • Мнения: 239




 Нашето пътуване май е най - скоро на 16 ноември заминаваме:) Дай Боже всичко да е наред...Ще се опитам да пиша оттам, стига да има взъможност... Heart Eyes
Вие кога пътувате?




Ние летим на 1.12. Ще чакаме отзиви значи Simple Smile

# 691
  • Мнения: 743

Ето статистика за туристите на малдивските острови за тази и минали години , по страни:

http://www.tourism.gov.mv/statistics/arrival-updates/

# 692
  • Варна
  • Мнения: 495
Тези, които ще пътуват скоро вече може да са са спокойни. Ако някой изобщо се е притеснил. Simple Smile

http://www.novini.bg/news/316110-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B9-%D0%BD … %D1%82%D0%B5.html

# 693
  • Мнения: 3 845
Здравейте!

Ние цял уикенд гледахме оферти на хотели/къщички на различните острови.  Crazy

Искам да попитам някой бил ли е на Thoddoo? Това не е курорт, а остров, на който живее и местно население. Има доста прилични, дори луксозни хотели на много добри цени.

Единственото, което не ми стана много ясно е за "бикини плажа", има ли такъв и ако да, достъпен ли е?

Хотелът, който ние харесахме е с частен плаж, но не пишеше дали е "бикини плаж" (мисля, че се уточнява) и затова ще съм благодарна ако знаете нещо да споделите?  Peace

# 694
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
На Малдиви нудизмът и монокините са забранени със закон.

# 695
  • Мнения: 3 845
Аз нямам намерение да се събличам гола  Laughing

Идеята ми е, че не навсякъде по островите можеш да се съблечеш по бански. Има места, на които не се позволява. И затова питах специално на острова по-горе какво е положението.  Peace

# 696
  • Мнения: 3
Хораа някой който да е бил В Куреду? Искам мнение до днес трябва да сме решили дали там във водна вила или в Канифуши !

# 697
  • Мнения: 74
Хораа някой който да е бил В Куреду? Искам мнение до днес трябва да сме решили дали там във водна вила или в Канифуши !

veni1663, ако не си избрала още, погледни картата на Куреду, ако лагуната е отпред( там, където става за плуване и гмуркане), водните къщички са на гърба на острова, а той никак не е малък. Ако искате шнорхелинг, пътя е поне 20 минути. Там най хубави са beach villas, които са точно на лагуната! Иначе острова е прекрасен с много добро обслужване, а в морето има огромни костенурки и риби Grinning

# 698
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
За Куреду потвърждавам! По стечение на обстоятелствата ползвахме първата вечер градинско бунгало, следващите няколко дни Коамас Джакузи Бийч Вила, която е в най-хубавата част на острова- Южната, където е и рифът и накрая в Water Villa.
Категорично най-доброто място за настаняване там са Бийч вилите, номера от 201 до 210 и Джакузи Бийч Вилите: 211-225.  Peace

# 699
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Здравейте, Малдивки Heart Eyes
Завърнахме се и ние от Рая! Heart Eyes
Бяхме в Chaaya Reef Ellaidhоо - много хубаво място, райско и прекрасно, с уникален риф...Плувахме с акули, костенурки, разнообразни цветни рибки на ята, с точки, без точки, шарени- всякакви...Уникално беше, прекрасно...Имаше скатове, прилепи, папагали, игуани...Звуците на острова са природно чудно...Рифът е много добър. Обслужването - на високо ново. Имахме чувството, че за всеки човек има друг персонален от персонала, който специално да го обслужва и да се грижи за него, ако не и повече... PeaceБяхме в плажно бунгало ~бунгалата от номер 302 до 311 са най - хубави там! Ние бяхме в 311,което беше близо до водните бунгала, най - красивата част от рифа и до басейна и бара Heart Eyes,Бунгалото се почиствана два пъти на ден, храната беше в изобилие и прекрасна chef...Времето  Nature Sunny Прекрасно време, нито един лош ден...Наши приятели казаха, че валяло сутрин много рано към 5:00 ч сутринта, но кой да разбере Laughing Ние ставахме около 9,00 и нямаше помен от дъжд...Персоналът каза, че седмицата преди да заминем ние много е валяло, по цял ден, било е ужасно, но за наш късмет и радост - случихме на прекрасно време Heart Eyes
Подариха ни и 2 екскурзии - Една до местен остров, по пътя на който видяхме и делфини за които имаше отделна екскурзия от 60 долара на човек, т.е. спестихме по 60 долара...Още една - риболов по време на залез, където беше много забавно, хванахме много риба, която ни беше сготвена за вечеря Peace Подариха ни  и интернет, който се заплаща по 30 долара за 7 дни Blush
Ами, какво да кажа - късметлии сме - щастливци...Случихме и сме много доволни! За децата нищо не сме плащали - имам предвид и за допълнителните екскурзии не ги таксуваха. Може би защото бяхме група и постоянно ни правиха отстъпки - нищо общо с ценоразписа - все изникваха със специални оферти за нас... Hug
Прекрасно място, рай... Hug
Ходихме и на самотен остров, който имаше  една единствена палма - там провихме шнорхелинг и имахме един лодкар, който нарекохме Робинзон - купон Joy
Много  беше забавно!
Задължително препоръчвам - хидроплан! Изживяването е един път - такава красота, неописуема...Струва си, стува са да видиш рая Heart Eyes
Пари не сме харчили, освен за няколко сувенира, няколко допълнителни кокосови коктейла, които не влизаха в ол инклузива и си взехме 1 допълнителна екскурзия. Реално там освен за допълнителни екскурзии няма за какво да харчиш и тъй като на нас ни подариха 2 такива плюс интернет - не сме харчили дори затава...Аз много се притеснявах дали допълнителната сума, която бях приготвила за там ще ми стигне, тъй като си е изключително скъпа дестинация Crossing Arms за жалост... Crossing Arms Но за щастие и чак не мога да повярвам - от Малдивите се върнах и с парички newsm74, голям кеф...

Хубаво време пожелавам за всеки, който му предстои да попадне в Рая! Heart Eyes

Последна редакция: чт, 26 ное 2015, 23:44 от kaleia

# 700
  • Варна
  • Мнения: 306
Е, супер  Peace! С коя авиокомпания летяхте и каква е продължителността на полетите? Имахте ли дълъг престой по летищата?

# 701
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Летяхме с Катар от София през Доха Peace
Отиването беше добре с перфектна връзка от 2 часа престой през Доха. Полетите бяха около 4 часа и двата като продължителност. На връщане полетът от Мале беше в 19,30 ч. и да вметна тук отново Чая рифф, където бяхме отседнали ни направиха късен чек - аут, заради полета тъй като беше късен и хидропланът ни взе в 15,30 часа от  острова HugМного им благодорим за този жест, защото така успяхме да спечелим още половин ден и си направихме шнорхелинг и басейн Peace Така че винаги питайте за този вариант, ако има възможност и са  склонни - биха могли да ви оставят да ползвате бунгалата по - дълго време... Peace Ползвахме и обяд и ол инклузивът ни важеше до напускане на острова...~както се казва - нямаше никакви цигании, напротив~ Heart Eyes
 Та, в Доха имахме на връщане вече дупка от 9 часа престой и беше кошмарно...Висяхме на летището - к Peace магазини, ядене, дремане...кофти си беше, но мина...Опитахме да си наемем стая в хотела на летището, но ни поискаха сумата от 270 долара за трима, което за 8 часа ни се стори безумно и така и не наехме стаята... Blush
Иначе четох, че на летището има СПА зали за 40 долара наем ползваш басейн, сауна и т.н но в рамките на 3 часа. И това не взехме, защото разбираемо - идваме от 9 дни мокрене по океани и басейни, но все пак е вариант за убиване на време... Peace
Още един вариант има, ако се ползва Катар - осигуряват безплатно 3 часа разходка из забележителностите на Катар, но това е през деня. Мисля, че бяха 2 часа обявени за такъв вид бусче, но през светлата част на деня newsm78 Ние и тук изпуснахме, защото нашият престой беше през нощта... ooooh!
Но, всичко минава и каквото и да - определено си струва!!! Heart Eyes
Хубаво изкарване! Heart Eyes

# 702
  • Мнения: 29
Ние също летяхме с Qatar airways. Полета ни беше в 19.30 ч. От хотела Atmosphere Kanifushi направиха късен check out без да сме го коментирали с рецепция и ние също ползвахме обяда от ол инклузива без да се начислява допълнителна такса. Аз си мисля, че късния check out е политика на хотела. Вероятно повечето от хотелите се съобразяват с часа за обратния полет. Обаче, в Доха на връщане имахме нощувка, осигурена от Qatar airways, защото престоя е над 9 часа. Когато си купувах билетите първо се свързах със софийския офис на Qatar airways и те ме посъветваха да си взема билети със нормална цена, а не промо, защото в тях има включена нощувка, която се осигурява от авиокомпанията. Ако билетите са промо, то нощувката се поема от пътуващия.

# 703
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Обаче, в Доха на връщане имахме нощувка, осигурена от Qatar airways, защото престоя е над 9 часа. Когато си купувах билетите първо се свързах със софийския офис на Qatar airways и те ме посъветваха да си взема билети със нормална цена
И ние така! Хотелите наистина се съобразяват с полета за хидроплана.

# 704
  • Варна
  • Мнения: 306
Суперрррррр! Благодаря много за отговорите  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт