Ясли в Пловдив?

  • 66 596
  • 780
  •   1
Отговори
# 90
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 138
Във всички ясли ли искат бележка от месторабота? Значи, ако някой от родителите е безработен няма да ти вземат детето на ясли? Нашият татко е безработен, изтече му и обезщетението от БТ, ходи, помага тук-там и си изкарва някой лев, но сериозна работа няма, не че не търси, но....  То в такъв случай никога няма да си намери работа, а ще трябва да стои и да го гледа вкъщи и да караме на моите пари само, което си е равносилно на абсолютна мизерия.  Sad

# 91
  • Мнения: 14
Във всички ясли ли искат бележка от месторабота? Значи, ако някой от родителите е безработен няма да ти вземат детето на ясли? Нашият татко е безработен, изтече му и обезщетението от БТ, ходи, помага тук-там и си изкарва някой лев, но сериозна работа няма, не че не търси, но....  То в такъв случай никога няма да си намери работа, а ще трябва да стои и да го гледа вкъщи и да караме на моите пари само, което си е равносилно на абсолютна мизерия.  Sad

Бележка за местоработата се изисква  от скоро и за  двамата родители, за да не плащате месечна такса. Ако един от двамата родители не работи, просто ще си плащате месечна такса. Поне така беше обяснено на една позната.

# 92
  • Мнения: 5 138
Във всички ясли ли искат бележка от месторабота? Значи, ако някой от родителите е безработен няма да ти вземат детето на ясли? Нашият татко е безработен, изтече му и обезщетението от БТ, ходи, помага тук-там и си изкарва някой лев, но сериозна работа няма, не че не търси, но....  То в такъв случай никога няма да си намери работа, а ще трябва да стои и да го гледа вкъщи и да караме на моите пари само, което си е равносилно на абсолютна мизерия.  Sad

Бележка за местоработата се изисква  от скоро и за  двамата родители, за да не плащате месечна такса. Ако един от двамата родители не работи, просто ще си плащате месечна такса. Поне така беше обяснено на една позната.
Това е лишено от всякаква логика, точно семействата с безработен родител трябва да са освободени от такса, ама в Бг. всичко е наопаки та не ме учудва.

Аз питам някой знае ли на кой отдел в общината са подчинени яслите и градините?

Ще ходя да се разправям ако трябва и подписка ще се заема да правя , но този абсурд трябва да се оправи.
Заради този тъп закон децата да са на ясла до 4г., който се очаква да се приеме не изписват тригодишните от яслите и затова не приемат нови деца никъде.
В такъв случай без работа и да мизерстваме ли семействата с дете на 2год.?
А и тези деца над три години що за безумия да стоят в ясла до 4год., та те имат нужда от педагози, а не от медицински сестри, които само ги хранят преобличат и бършат дупета  ooooh!
Толкова е недообмислено всичко , че нямам думи просто и на министъра писах, ама глас в пустиня беше.

# 93
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 138
На същото мнение съм с Вас, г-жа Нервакова! Нямам против децата, които навършват 3 години през май, юни, юли да поседят още 2-3-4 месеца, докато ги приемат през септември в дг, ама още 12????? Ние сме от чакащите за ясли и като гледам доста ще си почакаме. Да се надяваме, че поне родителите ще осъзнаят от какво има нужда детето им и ще си го заведат на дг, а няма да го държат в яслите...

# 94
  • Мнения: 5 138
Пълна лудница системата е скапана и преди и сега.
Против децата никой няма и нас това ни чака догодина, но нещо трябва да се направи.
Протести ли ще е , подписки ли и аз не знам, но абсурда е пълен и в ясли и в градини, а за нашите деца ще се окаже , че и в училище няма да има места.

# 95
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 138
Не знам вече какво да мисля.. Месец май ще ходя да проверя в 2 ясли докъде сме стигнали с номера /подала съм още като беше на 2-3 месеца/, другите ми 3 ясли са чак септември. Отсега едва кретаме с тези пари, пък ако не го вземат не ми се мисли.Затова съм го записала и за месец юли, та да имаме по-голям шанс уж, че така ни посъветваха от самите ясли.  Да бях го записала още февруари да го приемат на 1 г и 2-3 месеца без чакане щяхме да сме вътре, но мъничък ми се стори, а и не го бях отбила още. Щях да се върна на работа и да не мизерстваме. И преди някой да е казал, че като имам интернет не сме толкова зле  Joy  Joy  Joy , защото и това съм чела на много места, да кажа в своя защита, че това е единственото удоволствие на месец, което си позволява моето семейство за 20 лв - няма кафенета, ресторанти, цигари, алкохол и т.н. и все пак сме млади хора и сме образовани, но без особен късмет....
Успех на всички мами в темичката!   bouquet Весели празници!После ще му мислим  Grinning

# 96
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Относно служебните бележки за месторабота: 2009 г., когато синът ми тръгна в ясла № 30, не ми изискваха служебни бележки. Разбира се нещата от тогава може да са се променили и навсякъде сега да искат.
В д. градини явно това изискване е индивидуално и е до градина и вътрешни правилници - в 2 от градините, които подавахме молба, искаха такива бележки, като в едната ме предупредиха, че шанса за прием ни е 0, щом единия е безработен. В настоящата градина не са ми искали такива документи.

# 97
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 138
Ние ще сме приети в ясла № 30 от септември месец! Подала съм в 3 ясли тук в Кичука, че са ни близо и все пак и баба и дядо може да го вземат оттам, ако се наложи, та тя ми е по-краен вариант, че е далече от нас, иначе изобщо нямаше да му мисля И честно казано съм чувала само хубави отзиви за нея, даже по-хубави и от най-модерните и нови ясли в града! Много е важен персоналът в едно детско заведение. Предпочитам детето ми да не е в луксозна обстановка, но да бъде сред ведри хора, които си разбират от работата и се занимават с децата. Елхичка, на вас как ви се стори яслата?

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 466
Нас ни приеха от 12 април в яслата никой не ми е искал никаква служебна бележка за месторабота.Имаше наколко въпроса във въпросника за местоработата на родителите, но предполагам, че са от общ характер.
 Пълна лудница като те чета сякаш виждам себеси.

# 99
  • Пловдив
  • Мнения: 410
Аз пък имам друго питане - в яслата попълнихме декларация преди месец-два, че при навършване на 3 г. детето ще бъде изписано от яслата. Дъщеря ми навършва 3 г. догодина през м. май. Питам се, какво ще я правя до 15 септември, при условие, че 1 месец мога да ползвам отпуск през лятото, а в останалото време? Чувам оттук-оттам, че е възможно отново да бъде върнато старото положение, децата да се държат до преминаване в ДГ в яслата, но не знам докъде стигна този въпрос. Някой може ли да внесе яснота, ще му бъда благодарна!

# 100
  • Мнения: 5 138
В момента имат заповед яслите да не изписват тригодишните до септември.
Очаква се да приемат закон яслите да са до 4г., но това е само предложение и то абсурдно предложение.
Задържат децата в яслата, но пък не приемат нови и усещам че друга група от майки ще се бунтува.
Има нужда от  нови ясли и градини това е истината, а не от безсмислени закони.
Този  Сергей Игнатов едно смислено законче не предложи.

# 101
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 138
Питам за бележките, защото мъжът ми е неосигурен и безработен и много ме притеснява че ще искат такава бележка за яслите. От моя страна ще я имат, но за него....Трябва да се върна на работа, защото няма да издържим дълго с тези доходи. Мъжът ми досега не е гледал детето и няма да се справи, а баби здрави нямаме. Някой спомена, че ако е неосигурен някой от родителите ще продължи да плаща такса за яслите, от която другите ще са освободени. Има ли нещо вярно?

# 102
  • Мнения: 14
Питам за бележките, защото мъжът ми е неосигурен и безработен и много ме притеснява че ще искат такава бележка за яслите. От моя страна ще я имат, но за него....Трябва да се върна на работа, защото няма да издържим дълго с тези доходи. Мъжът ми досега не е гледал детето и няма да се справи, а баби здрави нямаме. Някой спомена, че ако е неосигурен някой от родителите ще продължи да плаща такса за яслите, от която другите ще са освободени. Има ли нещо вярно?

Преди месец приеха синът ми в "Слънчев рай". Поискаха бележка и на двамата родители, за да бъдем освободени от таксата. Явно си зависи от яслата и ръководството, защото като чета има заведения който не изискват подобни неща.

# 103
  • Пловдив
  • Мнения: 410
В момента имат заповед яслите да не изписват тригодишните до септември.
Очаква се да приемат закон яслите да са до 4г., но това е само предложение и то абсурдно предложение.
Задържат децата в яслата, но пък не приемат нови и усещам че друга група от майки ще се бунтува.
Има нужда от  нови ясли и градини това е истината, а не от безсмислени закони.
Този  Сергей Игнатов едно смислено законче не предложи.
Интересно.... в нашата ясла положението е различно и действащото към момента е децата след 3 г. - аут!

# 104
  • Мнения: 5 138
В момента имат заповед яслите да не изписват тригодишните до септември.
Очаква се да приемат закон яслите да са до 4г., но това е само предложение и то абсурдно предложение.
Задържат децата в яслата, но пък не приемат нови и усещам че друга група от майки ще се бунтува.
Има нужда от  нови ясли и градини това е истината, а не от безсмислени закони.
Този  Сергей Игнатов едно смислено законче не предложи.
Интересно.... в нашата ясла положението е различно и действащото към момента е децата след 3 г. - аут!
Вече не е така, днес бях в инспектората на район Южен и точно това ми обясниха , чака се наредбата да се приеме и не изписват деца.
Имало парцел за нова 8 групова  градина, но общината не отпускала пари за строеж и ми вдигат рамене и  нищо не можело да направят.
С две думи спасявайте се мрете от глад, но места няма.  Tired

Общи условия

Активация на акаунт