Ясли в Пловдив?

  • 66 679
  • 780
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 20
а някой знае ли някакъв телефон във въпросната ясла слънчо че телефона който намерих в интернет е грешен Praynig

# 76
  • Мнения: 5
Днес имахме удоволствието да разговаряме с директорката на Едгар Бороу в Тракия! Никаква надежда! Когато подавах документи беше така любезна да ми каже,че ако реша преди навършване на 2 годинки на детето, да го дам на ясли,просто да отида месец-два предварително! НО УВИ! Каза да проверим в края на март, но междувременно да си намерим сигурен вариант,защото почти няма надежда! Сигурно и аз ще потърся гледачка, едва ли ще има шанс детето ми да посещава ясла! Ето това намерих   http://babanazaem.com/ 

Привет на всички мами!
За въпросната ясла искам да кажа, че се опитвам от 6 месеца да запиша детето си, но или не приемат документи за определен период или директорката я няма и е в отпуск! Вчера ме посрещна един мъж, който подробно ми обясни как да напиша молба и в заключение каза, че след като детето навърши година и осем месеца - да заповядам! Питам аз какво правят самотните майки след първата година, като няма на кой да поверят детето си! В Пловдив яслите(някои), май приемат само  деца, които могат самостоятелно да се обслужват! Смятам да потърся сметка на директорки , които са се самозабравили, кактогоспожата от Едгар Бороу.Моля, ако някой знае откъде да започна да ми даде съвет!

# 77
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Когато аз имах определени въпроси, свързани с яслите в района ми по местоживеене, позната ме насочи да отида в районната община. Но нека някой, който е по-в час с административните въпроси се включи.

# 78
  • Мнения: 14
Да споделя и аз - синът ми цяла седмица е на ясли в Слънчев рай го приеха! Отидохме да разговаряме с директорката и започна милото! Все още сме с памперс, не се обслужва сам, но това не е проблем! В групичката има едно съвсем малко, около годинката, но по принцип след 10-я мес по закон могат да ги приемат! Аз лично, до момента,разбира се съм много доволна! Сестрите са мн търпеливи и разбрани за момента!

# 79
  • Мнения: 85
mama_geri83 - колко време ти отне подготовката за документи в яслата. Моят син трябва да тръгне от юни, но ми се ще да е по-късно към края на месеца. Но сега с тези графици за отпуск в моята работата са луднали - трябвало точно да посочим периода на отпуската и не можело да излизаме по друго време, освен в посоченото в графика.

# 80
  • Мнения: 14
mama_geri83 - колко време ти отне подготовката за документи в яслата. Моят син трябва да тръгне от юни, но ми се ще да е по-късно към края на месеца. Но сега с тези графици за отпуск в моята работата са луднали - трябвало точно да посочим периода на отпуската и не можело да излизаме по друго време, освен в посоченото в графика.

Около 4 дни! Джипката ако има може да ти даде направление,което ти спестява около 4-5 лв само! Всичко останало си го плащаш! Трябва и служебна бележка от службата на родителите,вкл и на бащата! Преснимана здравно-осигур книжка на детето,заверена от личния и акта за раждане!Но от яслата ще ти дадат списък за необходимите документи!Също така трябва да си вземеш от книжарницата амбулаторен картон за дете! Успех

# 81
  • Мнения: 85
Благодаря ти mama_geri83.  Hug Това за служебната бележка ми е важно - ще си пусна предварително, защото при нас издаването й отнема седмица, а това означава още 5-6 дни отгоре на тия четири за изследвания.

# 82
  • Мнения: 20
здравейте момичета   bouquet

къде в кючука има детска кухня, знам до медицински център кючук париж но ми идва далече, дали няма по близо до кметството, или парка

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 410
здравейте момичета   bouquet

къде в кючука има детска кухня, знам до медицински център кючук париж но ми идва далече, дали няма по близо до кметството, или парка

Кухнята до МЦ "К. Париж" на "Г. Кондолов" е кухнята-майка един вид, иначе има още 5-6 кухни, които се захранват от нея. Едната е на ул. "Кичево", мисля, че ще ти е много удобна. Не мога да кажа на кой № точно, но така или иначе записването е в кухнята-майка, като питаш има ли свободни места за разливния пункт на "Кичево". Дори да няма в момента, ще се освободи впоследствие, при нас така беше. Важното е всеки месец да питаш.

# 84
  • Мнения: 14
Здравейте момичета.
Детето ми е на 3 месеца и искам да го запиша в ясла 18 /до ВХВП/.
Някой може ли да ми даде информация относно тази ясла?
Как се държат с децата, от каква възраст ги приемат, лесен ли е приемът?

# 85
  • Мнения: 2 382
Тази ясла е един от вариантите ми и още се колебая между нея и 30-та, за която чувам много добри отзиви. Предишните две лета прекарвах много часове с количката в градинката до яслата. Няма да забравя след всички ужасии, които бях чела за яслите,  гледката как едно детенце спеше в ръцете на една леля и тя го люшкаше. Беше преди обед , детенцето не беше съвсем бебе. Моите впечатления като чест , но все пак страничен наблюдател са , че обстановката е много спокойна.На двора постоянно се занимават с децата и се държат внимателно с тях. Има две по-млади жени, невероятно са мили с децата.

# 86
  • Мнения: 14
Тази ясла е един от вариантите ми и още се колебая между нея и 30-та, за която чувам много добри отзиви. Предишните две лета прекарвах много часове с количката в градинката до яслата. Няма да забравя след всички ужасии, които бях чела за яслите,  гледката как едно детенце спеше в ръцете на една леля и тя го люшкаше. Беше преди обед , детенцето не беше съвсем бебе. Моите впечатления като чест , но все пак страничен наблюдател са , че обстановката е много спокойна.На двора постоянно се занимават с децата и се държат внимателно с тях. Има две по-млади жени, невероятно са мили с децата.
За ясла № 18 ли става въпрос?

# 87
  • Pb
  • Мнения: 1 183
И аз не можах да разбера. Но описанието на 100% отговаря на ясла № 30 (ако е ставало дума за 18 - още по-добре). Лелите са наистина мн. спокойни и мили. За 18 имам само бегли впечатления от директорката (не ми хареса) и нищо повече - бях подавала документи там. Разговарях с директорката, обясних й кога искам детето ми да тръгне на ясла и тя съответно ми съобщи колко време предварително да подам молбата. Но така или иначе го записах в 30-та.

Последна редакция: вт, 12 апр 2011, 09:00 от елхичка

# 88
  • Мнения: 2 382
За ясла 18 писах Peace.Тази, която се намира между блоковете зад ВХВП.

# 89
  • Мнения: 14
За ясла 18 писах Peace.Тази, която се намира между блоковете зад ВХВП.
Благодаря за уточнението Simple Smile

А някоя мама с впечатления за ясла 18 "от вътре" ?????

Общи условия

Активация на акаунт