Ясли в Пловдив?

  • 66 558
  • 780
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3
Цитат
Различно,разбира се,но около 2,50 - 3лв. на час. Моята детегледачка е чрез програма "Отново на работа" - и аз съм се разбрала с нея за 400 лв.-200 от мен и 200 от бюрото по труда и така ми излиза доста изгодно  Peace

Предполагам, че е пенсионерка щом й стигат 400 лв.
Как става намирането на детегледачка-от уста на уста или?Ако потърся в агенция не знам колко ще излезе скъпо...

# 61
  • Мнения: 14
здравейте мами,на 1ви февруари малката тръгна в ясла 14 "Мечта" Кичук Париж.Какво да ви кажа,на път съм да се откажа.Вече за втори път е на антибиотик и отсъства втора цяла седмица.Не искам да се настройвам предварително към сестрите,групата ,самата ясла,но...много трудно.Водя я в 9 и в 11 и 30 я взимам.Сутрин плаче много,там казват,че приплаквала след това от време на време,но още не е яла там.Не знам те ли не могат да я предразположат,аз ли много бързо искам да се случат нещата.Дайте ми съвет моля ви,че ми е страшно притеснено дали изобщо не сбърках,че я пуснах на ясли,но като нямам друга алтернатива.
Значи тръгна на 1 вторник,ходи до четвъртък,после цяла седмица в къщи на антибиотик.Сега този понеделник пак я пратих и пак до четвъртък и от днес сме на антибиотик отново и пак цяла седмица няма да ходи.Кога ще се адаптира не знам.Как е било при вас.Много бързо ли искам да се случват нещата.Почвам да се параноясвам,че не се държат добре с нея,че не й помагат да свикне по-бързо.Имате ли отзиви за тази ясла и по-точно за 2-ра група.?

# 62
  • Мнения: 292
Mama_Na_Andrea , бъди малко по-търпелива и всичко ще се нареди.Децата изживяват шок в началото и почти всички започат денят си с плач, когато ги оставят в яслата.Дай й шанс да свикне с обстановка и екип, както и да се опознае с децата.
За боледуването- не знам.Всяко детенце е различно, от нашият опит с яслите знам, че е нужен период, в който детето трябва да придобие имунитета на групата.Обясни ни го директорката на яслата, която посещаваше дъщеря ни.
Пожелавам ви по-малко сълзички от ден на ден и повече търпение , по-малко тревоги!

# 63
  • Мнения: 14
Днес се разбра,че ще приемат сина ми в "Слънчев рай" в Тракия! Моля за отзиви мамите,чиито дечица там посещават или са посещавали яслата!   bouquet

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 360
Цитат
Различно,разбира се,но около 2,50 - 3лв. на час. Моята детегледачка е чрез програма "Отново на работа" - и аз съм се разбрала с нея за 400 лв.-200 от мен и 200 от бюрото по труда и така ми излиза доста изгодно  Peace

Предполагам, че е пенсионерка щом й стигат 400 лв.
Как става намирането на детегледачка-от уста на уста или?Ако потърся в агенция не знам колко ще излезе скъпо...
Не е пенсионерка-на 45 години е!Пенсионери не могат да участват по тази програма.Аз я намерих чрез познати-случайно,но иначе пуснах обява-или във форума или в jobs  Peace

# 65
  • Мнения: 95
Здравейте!Искам да попитам дали някой има отзиви за детска ясла 18 /Вълшебно детство/.Намира се до ВХВП.Синът ми тръгва там от понеделник и ми се иска да получа повече информация.

# 66
  • Мнения: 367
относно адаптиращият период на яслите го има само в държавните този рев. вкарват ги в стаята бутат ги я някой ъгъл на един стол да се наревът и това е. няма обръщане на внимание, опити да се утеши детето и да се опита да се заиграе. работи се на принципа "ще му мине за 2 седмици" . ако се обадиш казват много са децата и е можем да обръщаме внимание на всички. аз поради тази причина на  държавна ясла  ванеса не съм я пускала, частната е друго нещо и да се разплаче детето още от входа започват да му говорят и да му обясняват. приобщава се в групата с децата, гушкат се и т.н.т. не сме плакали и ден. за съжаление тази ясла която посещавахме я закриха Sad а тези който са сега са от 350лв. нагоре. за сега подавам молби в държавните в кичука, но все още не съм решила дали ще го пускам.

за боледуването има го навсякъде Sad зависи и от детето, но общо взето няма деца които да не боледуват. за антибиотиците... там зависи и от лекарката според мен. и ние боледуваме често, но антибиотик се изписва в много краен случай. тази учебна година не сме пили, но януари 2010 сложихме пневмококова ваксина и съм много доволна. сега по здравна каса им слагат тази ваксина но на деца родени след февруари 2010. давайте им някакви имуностимуланти за да е по-силен организма.

# 67
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 138
Мама на Андреа, и аз съм подала за "Мечта" и се надявам да сме там през лятото. Най-близо ми е, пък и може баба и дядо да го взимат, когато се наложи. Иначе съм подала и в други, разбира се.. Отзиви имам от престоя на племенника там - боледуваше много, но и много ги занимаваха. Кухнята им е най-добрата в целия квартал. Една съседка сега си даде момиченцето там на 2 г. и е много доволна! Тя пък от септември досега не е боледувала изобщо! Няма начин да не хванат нещо, неизбежно е, но поне да не е често и да не се налагат антибиотици....Давай й витамини, нещо имуностимулиращо, пробиотици...

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 410
относно адаптиращият период на яслите го има само в държавните този рев. вкарват ги в стаята бутат ги я някой ъгъл на един стол да се наревът и това е. няма обръщане на внимание, опити да се утеши детето и да се опита да се заиграе. работи се на принципа "ще му мине за 2 седмици" . ако се обадиш казват много са децата и е можем да обръщаме внимание на всички. аз поради тази причина на  държавна ясла  ванеса не съм я пускала, частната е друго нещо и да се разплаче детето още от входа започват да му говорят и да му обясняват. приобщава се в групата с децата, гушкат се и т.н.т. не сме плакали и ден. за съжаление тази ясла която посещавахме я закриха Sad а тези който са сега са от 350лв. нагоре. за сега подавам молби в държавните в кичука, но все още не съм решила дали ще го пускам.

за боледуването има го навсякъде Sad зависи и от детето, но общо взето няма деца които да не боледуват. за антибиотиците... там зависи и от лекарката според мен. и ние боледуваме често, но антибиотик се изписва в много краен случай. тази учебна година не сме пили, но януари 2010 сложихме пневмококова ваксина и съм много доволна. сега по здравна каса им слагат тази ваксина но на деца родени след февруари 2010. давайте им някакви имуностимуланти за да е по-силен организма.
Извинявай, ама не мога да се съглася с теб. Не знам защо реши, че частната ясла решава проблема с адаптацията, като всяко дете е различно и нещата са много относителни и абсолютно индивидуални. Е, моето дете в момента е вече трет аседмица на държавна ясла, първото ми също беше на държавна ясла, различна от сегашната. И от двете съм много доволна.
Синът ми беше в ясла 19. За нея лоши отзиви почти не съм чула, а и аз такива не мога да споделя.
Малката сега е в "Слънчо". Влиза с такова огромно желание, че чак не мога да повярвам, че това е същото мое детенце, което не се отделяше от мама и тати. Не плаче изобщо, постоянно споменава за "леля" и то не с чувство на страх и притеснение, сутрин си дърпа раницата и якето и застава до вратата. Не мисля, че сумата от 350 лв. решава въпроса. Принципно във всяка ясла има по някоя черна овца, но не мога да сложа под един знаменател всички. Вземаме детето винаги чисто, сменено, дават ни пълен отчет как е минал деня, та чак прекалено даже, и какво е яла, защото дъщеря ми е адски капризна. Вкъщи я приспиваме на обед с триста зора, там спи - казаха ми, че първите дни сядали до нея и я галели по косичката, докато заспи. Е, явно са намерили удачен начин.
Относно болестите- на мнение съм, че в ясли и градини децата определено боледуват, защото там гъмжи от бацили, да не говорим, че много родители не се съобразяват и водят децата си с кашлици, сополи и т.н. Аз лично водя децата си при хомеопат и понеже дъщеря ми преди яслата още си боледуваше често, при първите симптоми я почвам с обичайните препарати и засега крепим положението.
Да, аз лично смятам, че до 2 г. детето е най-добре да е с мама, но при мен този вариант беше невъзможен. И двете ми деца тръгнаха по-рано - малкият на 1 г. 5 м., бебка - на 1 г. 7 м., но яслата не им понася зле. И от персонала засега не мога да се оплача. Единственото, което малко ме дразни, е тая диващина с кърпи, салфетки, тоалетни хартии и т.н., които се искат в количество такова, че да стигне за една войнишка дивизия, но в крайна сметка не става въпрос за крупни суми, така че се трае.

# 69
  • Мнения: 14
mama_ziana,вие в коя група сте в Слънчо?

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 410
mama_ziana,вие в коя група сте в Слънчо?
В четвърта, на ІІ етаж още като влизаш в яслата входът вляво.

# 71
  • Мнения: 14
Честно да ти кажа това и очаквах да кажеш.Имам три приятелки с деца там още на адаптиращ период и са изключително доволни.
Много започнах да се замислям дали да не сменям яслата.Ние сме в 14,но е все болна и не се е адптирала още.

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 410
Не мога да се стърпя да не го споделя, така че карам направо - учудена бях, че влязохме в яслата без никакви връзки, за каквито бях чувала, че са необходими, защото напливът за "Слънчо" е голям. Явно причината за това е, че подадох молба, още когато бебка беше на 23 дни. Бяха много любезни, казаха ни от кога можем да започнем с посещенията, като лично директорката ни помоли поне 2 седмици дететода се води първо за по час-два, после - половин ден, за да не се стресира. Какво да кажа - имаше ефект и това, но според мен повече от значение е отношението на лелите и сестрите. Вярно, с мен може да са мили и любезни, но ако не се държат нормално с детето, то ще проличи, а малката ходи с такова желание, без ревове и истерии, така че аз от хората в групата за момента съм доволна.
За болните - какво да ти кажа, навсякъде има болни деца, но за това не са виновни толкова жените в яслата, колкото според мен родителите, които си водят децата болни на ясли и градини. А и много зависи от директора, аз лично смятам при натъкване на подобен случай директно да се срещам с шефката на заведението, въпреки че не ми е нито близка, нито позната дори, но не смятам да си замълча за такива неща.

# 73
  • Мнения: 362
Къде се намира ясла "Слънчо"?

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 410
Това е бившият филиал на ясла 14 в Кичук Париж, сега е самостоятелна и се казва Слънчо. Намира се след ДКЦ Кичук Париж на ул. Георги Кондолов, преди ЦДГ Зорница

Общи условия

Активация на акаунт