Машина за хляб-28 част

  • 52 397
  • 736
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 383
Хайде, черен прах–нагар.... цял ден бе хора, дявола дръпнахте за опашката.. Аз вече съм вън smile3511 от играта  –  само козунак със  сл.от вишни успях да направя, а къде ми е хлябааа............? newsm45

              

страхотен козунак, ако може по голям снимка Дина  Praynig

а от мене хляб Добруджа



Последна редакция: пн, 08 мар 2010, 05:22 от Ердинч

# 526
  • София
  • Мнения: 7 972
...Струва ми се,че и само с двоино фолио,ще стане....

Моето домакинско алуминиево фолио е много тънко та не знам дали няма да се огъне под тежината на тестото. Ако има някакво по дебело фолио може и да стане (например по подобие на това дето покриват с него кофичките от киселото мляко). Може да пробвате например с едни тавички за еднократна употреба от алуминий. Виждал съм ги във Фантастико. Та нали с тях да го направите. Не знам обаче за ограничаване на обема на тавата дали ще стане номера. Там освен да "подпрете" фолиото с някакъв съд.

Последна редакция: сб, 06 мар 2010, 20:08 от дядо хаджия

# 527
  • Мнения: 30
Да тънко е, но сгънато 2-3 пъти.Ще пробвам,че хубавите тавички не са ефтини.Има и специални форми за милинки, ама то кое по-напред.

# 528
  • Мнения: 151
petu6ka63 –  poli n    bouquet   идеята за плънката е  на  ellyganova,  а козунака е   на max- mama – допада ми  прясното  мляко в рецептата.

poli n–  де да можех само козунак за вечеря.......... Laughing  Както си  миех контейнера и оста ми остана в ръката, до вчера давах съвет на баба Станислава, а утре аз ще бягам до магазина, добре е, че  има още 2м. гаранция  и при мен имаше  черни прашинки и нагар.   Mr. Green

Заповядай, Ердинч  – майстор си от класа  newsm10

       

# 529
  • Мнения: 321
здравейте момичета,специалистки по козунаците. Много отдавна не съм ви чела и писала по ред причини. С наближаването на Великден  се сетих за козунаците,но вече категорично няма да пека в машината. Искам да попитам Пина или Мама Цоцоланка или който и да е с опит следното:Ще  замеся тестото на програма тесто в машината-при мен 1,1/2 часа. След това ще пека във фурната ,но какво да правя след като извадя тестото. Пак да втасва и колко пъти.?Колко пъти да го премеся? Кога да го сплетя и кога да сложа плънка .?На колко градуса да пека?.Въпросите ми са много,но ако някоя от вас е така добра да ми отговори подробно,като на профан,ще съм безкрайно благодарна.

# 530
  • София
  • Мнения: 7 972
... Както си  миех контейнера и оста ми остана в ръката, ..., добре е, че  има още 2м. гаранция...


Някой спомена, че контейнера се води за аксесоар и не се покрива от гаранционните условия.

# 531
  • Мнения: 9 776
Чушке, ти с Аляска ли беше?

# 532
  • Мнения: 321
да с аляска. но не желая повече да пека в нея,нали разбра

# 533
  • Мнения: 9 776
Разбрах Wink.

# 534
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Дина,разкошен козунак,браво.  bouquet
Чушчица,след като тестото ти втаса в машината,изваждаш го с намаслени ръце върху намаслена повърхност.Разделяш го(обикновено от едно тесто излизат два козунака,съответно на две и после всяка половинка на още три,или там както решиш да го сплиташ),усукваш добре фитилите и сплиташ.Настаняваш във формите и оставяш да втасат.Аз го правя във фурната на 50 градуса под кърпа.Като си удвоят обема,изваждаш,намазваш с това,което си приготвила,поръсваш със захар и слагаш във фурната за печене.Увеличаваш градусите,когато извадиш формите с тестото за намазване.

# 535
  • Мнения: 321
миналата година всички казаха ,че козунакът печен в машината не е лош, имал хубав аромат ,ето тук има и нещо като конец ,но аз на това козунак не му казвам. Моите хора са деликатни и пак ще го похвалят и ще го изядат. Аз винаги си взимам и панетоне и готов козунак,но много ми се иска пак да си припомня онзи козунак,който месехме с мама.Просто беше божествен.

# 536
  • Мнения: 321
  много ти благодаря,мах мама. На колко я увеличавам таз фурна след като е втасал и ще пека?

# 537
  • Разград
  • Мнения: 3 110
  много ти благодаря,мах мама. На колко я увеличавам таз фурна след като е втасал и ще пека?


На 50 градуса втасва тестото.Като го извадиш за намазване увеличаваш на 160 градуса.Първите 5-6 минути печеш само отдолу,после включваш и горният реотан и печеш до готовност.По някое време може да сложиш алуминиево фолио отгоре,за да не изгори,ще прецениш.

# 538
  • Мнения: X
Ей на,и в тая тема имам да чета назад 5 стр. ooooh!
Ама много бързо летят тези теми,не е истина.
Стигнах едва до избягалата бъркалка на Лидан,дано се върне преди да са я изловили у дома spoko
Мама Цоци-честита нова хлебопечка,пожелавам да издържи много години на темпото ти!Козунаците са чудесни,записала съм си много ценни съвети от теб,а и рецептата ти. Hug
Видях на Полинка едни страхотни хлебчета,без съмнение много ми харесаха  Peace.
По-натам не съм чела,ще го направя по-късно да не пропусна някоя нова рецепта или красота.

Да покажа първите ми кифлички,тъй да се каже сефтето Laughing,до сега не бях правила,та отначало ги завъртях едни наникъде,ама до края им посвикнах.По рецептата за бързи кифлички на Мах-мама са.



Мах-мама,мноооого ми хареса тестото,беше толкова мекичко и мазничко,така лесно се моделираше,направо удоволствие.    bouquet  bouquet
Рецептата влиза в графа-топ-любими. newsm10
Освен кифрички какво друго мога да направя с него-гевречата може би?А питка дали ще стане?

п.п.Сега превъртях последната страница,леле Дина.К. как я направи тази красота?Козунакът ти е направо вълшебен! newsm03

# 539
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Елексирче,браво.  bouquet От това тесто ще станат чудесни гевречета.Имам рецепта за сусамени гевречета,почти същата е,така че смело можеш да оформяш.За гевречетата,правиш фитил,усукваш го,съединяваш двата края да стане на геврек,потапяш в разбито яйце и овалваш в сусам,нареждаш върху хартия и останалото го знаеш.

Мег,забравих да те поздравя за красотите,браво,всичко изглежда много апетитно.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт