НЕ купувайте козметика с ПАРАБЕНИ за детето си!

  • 62 415
  • 573
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте майчета!

Сигурно повечето от вас знаят какво са парабените - консерванти в козметиката, които са отровни както за възрастни, а още повече за деца. Хайде, нас че ни тъпчат с всевъзможни отрови разбирам, но да ги има в бебешката козметика е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ! Това е все едно да купите бурканче храна за бебето си с консерванти.
Пиша тази тема, тъй като с ужас установих, че тези отрови не само се съдържат в бебешката козметика на много марки, ами и че ги има в много от скъпите марки. Онзи ден мъжът ми купил мляко за тяло на Клоран за 17 лв., случайно реших да погледна какво съдържа и какво видях - и четирите вида парабени вътре... После погледнах в нета по темата и се оказа, че и Мустела също са пълни с тази отрова!!! Както и много други.

Козметика без парабени е тази на СебаМед - аз лично я ползвам и съм много доволна, също и на Веледа, а разбрах и че на по-евтини марки като Бюбхен и Корин де Фарм.

Така че  - Не мислете, че ако нещо е скъпо е по-качествено! Не тровете децата си!!!

# 1
  • Мнения: 43
 newsm78  как се казват тези 4-ри парабени?
 и не е ли по-добре да отправим критика към джи-пи тата,педиатрите ...защото аз лично първите съвети получих от тях ,за това каква марка да ползвам козметика,но защо?...го оставям на времето да отговори Twisted Evil

# 2
  • Мнения: 3 157
Това хич не се връзва със тази страница:http://www.roditeli.info/mustela/:)))))))
Какви са точно парабените,къде ги провери,дай списък ако може?
Имам един шанпоан на Мустела,ползваме го вече незнам колко време,дано няма екзотики в него!

# 3
  • Мнения: 56
аз ползвам  на Sanosan,  какво да гледам на етикета?

# 4
  • Мнения: 94
Ние сме на Бюбхен.
Да изготвим тогава списък с опасните продукти.

# 5
  • Мнения: 154
Кожната лекарка ми каза че Себа мед е наи добрата според нея.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 735
newsm78  как се казват тези 4-ри парабени?
Просто поглеждаш съдържанието отзад на продукта и веднага се забелязват. Close

# 7
  • Мнения: 1 919
Е парабен ли пише, какво трябва да забележим?
Според чичко Гугъл явно е това : Е104 Е107 Е210 Е211 Е951

# 8
  • Мнения: 3 157
На дермо-почистващия гел на Мустела в съдържанието пише:
sodim methylparaben
methylparaben
butylparaben
ethylparaben
propylparaben

не са малко,нали.....

# 9
  • Мнения: 80
Малко информация по темата

Последна редакция: пт, 26 фев 2010, 16:49 от Tulie

# 10
  • София
  • Мнения: 813
Олеле, настръхна ми косата, отивам да чета опаковки  Sick

# 11
  • Мнения: 648
От раждането на Вики ползвам Себамед, много ми допадна, нямах проблем, но педиатърката ми препоръча Стелатопия на Мустела, като прочетох сега какво съдържа и направо  Shocked, това е недопустимо, май пак ще си извадя лосиончето на себамед Peace Благодарски за инфото Hug

# 12
  • Мнения: 0
Привет на всички!
за съжаление не само в козметиката, но и в гримовете се слагат парабени! едно проучване във Великобритания е свързало рака на гърдата с присъствието на висока концентрация на парабен в туморите.

ако организмът ви е алергичен към тези консерванти, може да предизвикат появата на дерматит и розацея.

аз започнах да си правя сама гримовете в къщи /да,това е напълно възможно/. ако ви интересува темата,можете да гледате едно инструкционно клипче в youtube:  http://www.youtube.com/watch?v=vD-pCZN4ppw

# 13
  • София
  • Мнения: 44 115
линола фет също нямат парабени...за бюбхен никак не съм сигурна...но и да нямат, пак не са особено хубава козметика.

но както в други теми са писали...това, че едно нещо няма парабени, не значи, че е безвредно и добро..обикновенно вместо тях в повечето имало доста по-гадни неща, за да компенсирали липсата им...колко е вярно - не знам...

но линола си е наистина хубава козметика, за деца с дерматити и т.н.

общо взето...който не иска да се занимава с "химии" си маже детето със зехтин или други естествени масла.

# 14
  • София
  • Мнения: 796
В тази връзка да дам и аз един полезен сайт, за съжаление американски (така че няма всичко, което има в Европа), но пък човек може доста продукти да си провери - и за деца и за възрастни....
http://www.cosmeticsdatabase.com/wordsearch_free.php?hq=mustela&go=go
Да уточня за тези, които не владеят английски - зелена точка = ниско ниво на опасност; жълта = средна опасност; червена = висока опасност. Тук става дума за всякакви токсини и канцерогенни вещества, не само за парабени.

Общи условия

Активация на акаунт