Липса на цикъл

  • 1 459
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Здравейте,

Преди година родих на 39 г. - забременях още при първия опит, изключително лека бременност и раждане! Проблемите започнаха преди около половин година - цикълът ми спря (от както имам цикъл винаги е бил изключително точен). Последва преглед и гинекологът ми изписа противозачатъчно дровелис, което да пия 3 месеца (резултатът от цитонамазката е първа група). От противозачатъчните цикълът ми се възвърна, но този месец ги спрях, след което отново нямам цикъл. Също така въпреки многото разходки и движение в рамките на година качих около 10 кг. Въпросът ми е към какъв лекар да се обърна?

# 1
  • София
  • Мнения: 28 571
Ендокринолог.

# 2
  • Мнения: 24
Благодаря, аз се колебая дали да е ендокринолог или гинеколог- ендокринолог, като вторият вид лекари с две специалности са по- трудни за намиране. При първият преглед при онкогинеколог - просто в клиника Надежда, такъв ми се падна се личеше, че човекът не може мн да ми помогне!

# 3
  • Мнения: 29 344
Върви първо на единия, после и на другия. Щом е липса на цикъл, първо гинеколог. Може да ти направи изследвания на хормоните на щитовидната жлеза без да ходиш на ендокринолог. Ако не са в норма, тогава вече трябва.

# 4
  • Мнения: 1 915
Мини през гинеколог да ти пусне хормони и ЩЖ и след това иди на ендокринолог да ти прегледа щитовидната.

# 5
  • Мнения: 76
Трябваше да ми дойде на 27 февруари, а още го няма. Не съм правила секс от 1година и съм пила хапче ескапел преди 1г и се чудя дали е от хапчето. До сега ми е идвало на датата. Благодаря предварително

# 6
  • София
  • Мнения: 28 571
Няма как да е от хапче, което е взето преди година.

П.П. На колко места ще питаш едно и също?

# 7
  • Мнения: 76
Няма как да е от хапче, което е взето преди година.

П.П. На колко места ще питаш едно и също?
[/quote
Питам защото се притеснявам, извинявам се ако досаждам

# 8
  • Мнения: 1 915
Ами ти си го взела преди година ...
От нещо друго ще да е. Иди на преглед да ти пуснат хормони.

# 9
  • Мнения: 40
И аз бях с нередовен цикъл. Първо гинеколог, пусна ми хормони и ми изписа дуфастон. След това на ендокринолог. Той пък ми пусна допълнителни хормони. Всичко ми беше наред с хормоните. Пих дуфастон 4 месеца. Очаквам следващия месец да видим дали ще дойде навреме.

# 10
  • Мнения: 4
Здравейте, не знам дали трябва да пиша тук, но искам да се обърна към вас, ако някой може да помогне…Така започвам от там, че правихме секс с приятеля ми, стана беля и пих прословутия  Ескапел,след 3 дни малко прокървях за 1 ден, но беше леко,сега  цикъла ми закъснява с 6 дни, вчера направих тест беше отрицателен, днес също направих тест и пак е отрицателен…Възможно ли е от Ескапела да закъснява толкова много ?

# 11
  • Мнения: 29 344
Да, от Ескапела е. Почни да броиш от прокървяването за следващия цикъл. И не го пий често, не е бонбон, а силно хормонално лекарство.

# 12
  • Мнения: 2
Здравейте, може би въпроса ми не е за тази тема, но видях доста компетентни мадами( повече от мен). Та имам партньор от 3 години, никога до сега не е имало гаф. Но снощи съзнателно той свърши в мен. Имам известни притеснения, но въпроса ми е друг. При консултацията с гинеколог и изписването на противозачатъчни подходящи за мен, при честа еякулация в мен, какъв е шансът да предпазят. Идеята ми за използването им е за доставяне на по голямо удоволствие на мен и партньора ми, без да се прекъсва еякулацията.
Дайте ми съвети!😫

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 5 944
Нещо не разбирам притеснението.
Ако си пиеш редовно противозачатъчните (горе-долу по едно и също време на деня и без да пропускаш хапче), ти си предпазена от бременност.
При правилна употреба на противозачатъчните, не е нужно да се практикува прекъснат полов акт.
Но ако се пропусне и едно хапче, вече има риск да не предпазват ефективно.

# 14
  • Мнения: 1 915
Тия хапчета всеки месец няма ли да ти разбъркат хормоните ?

Общи условия

Активация на акаунт