Еднакво ли започва раждането?

  • 4 323
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 002
Здравейте,отдавна ме тормози един въпрос и мисля че е време да го задам.
Въпроса е следния: (към мамите които имат две и повече деца)
Еднакво ли започва раждането?В смисъл,ако първото е започнало с изтичане на водите,второто дали е така?
Ако първия път сте родили по -рано/по - късно, вторият дали е така или няма нищо общо.
Зная че всяка бременност е индивидуална,както и всяко раждане но споделете.

# 1
  • Мнения: 377
Мисля че има тема като твоята , но да ти отговоря : Двете ми раждания започнаха по различен начин , но и двете след датата по термин ............. Първото- с изтичане на води , второто - с контракции , водите ми ги спукаха буквално преди да излезе бебето .
Първото - един ден след термин , второто - 2 дена след термин .

# 2
  • Мнения: 81
Различно при всеки. На едни им изтичат първо водите, преди да усещат контракциите. На други обратното, .... При мен първо бяха водите и чак след час-два контракциите, които вече се усещаха. Зависи от разкритието и много други неща. Успех на всички, които тепърва ще го изживеят!  Hug Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 39 765
И двете ми раждания бяха различни.
1во - 37 г.с. Водите ми изтекоха у дома. Регулярни контракции. Раждане 4 часа след изтичане на водите.
2ро - 34 г.с. Приеха ме в болницата с високо кръвно. Контракции нямах. Водите ми спукаха в предродилна. Раждане 4 часа след прием в болницата.

# 4
  • Мнения: 1 420
И аз напоследък си задавам този въпрос, така че благодаря за темичката   bouquet

Казват, че всяко раждане е различно, така и съм се нагласила психически да очаквам неочакваното  Mr. Green

# 5
  • BG
  • Мнения: 1 900
Не,и двата пъти беше различно.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 535
Различно  Peace
Първо - преносване 7 дни, приеха ме в болницата и там предизвикаха раждането.
Второто - с изтичане на водите седница преди термина.

# 7
  • София
  • Мнения: 44 120
всяко раждане започва и  протича по свое му Wink

# 8
  • Мнения: 835
Второто нямаше нищо общо с първото.
Първото беше "както си трябва" с болките, силни контракции, доста болезнени.........гадно.
Второто.......не разбрах какво е контракция, нито болка.Чувствах единствено нещо като "леееко куркане" на червата и си записвах на листче, за да съм сигурна, че са ритмични т.е., че евентуално са контракции.Родих изключително леко и безболезнено.
Така, че няма нищо общо.

# 9
  • Мнения: 9 776
И при мен започнаха по различен начин.
Първото - с изтичане на водите и без никакви болки чак до системата в болницата.
Второто - с контракции.

# 10
  • Мнения: 6 323
Нищо общо нямаше.


1-во - преносих седмица. Започна с контракции. Водите така и не изтекоха спонтанно.

2-ро - 15 дни преди термин ми изтекоха водите.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 834
И при мен нямаха нищо общо.

1-во: 2 седмици по-рано,спонтанно спукване на околоплодния мехур,липсва на контракции,липса на разкритие,окситоцин,лоши тонове и т.н. ,и т.н поредното измъчено раждане в БГ-20 часа продължило.

2-ро: 3 седмици по-рано,регулярни контракции,понеже много ми се спеше  се натисках у нас до последно и отидох с 7 см. разкритие Mr. Green,там ми пукнаха мехура,за час и нещо родих,почти без болка.

Пожелавам и на теб и на всички други такива леки и бързи раждания Simple Smile

# 12
  • Мнения: 2 658
Наистина май някъде помня, че отговарях на такъв въпрос. Но нищо де  Flutter
Значи и при мен коренна раzлика. Първото, уж преносване 7 дни, zапочна с падане на тапата и бърzо усилващи се контракции малко след това.
Второто, на термин, с иzтичане на водите в къщи.
Успех и всичко да е наред, пък както - така  Wink

# 13
  • Мнения: 8 999
Не. При първото ми изтекоха водите, а при второто ми падна тапата. Но пък и двамата се родиха точно 10 дни преди термина, в неделя.

# 14
  • Мнения: 5 001
При мен започнаха еднакво, второто обаче беше много по-бързо и лесно.
Първото 1 ден преди термин с изтичане на водите, контракции получих след 6 часа и след още 10 часа родих.
Второто 2 дни преди термин с изтичане на водите, контракции получих след като ми сложих система, след 1 час родих.

Общи условия

Активация на акаунт