с какво почиствате керамичния плот

  • 2 932
  • 26
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 504
Здравейте

С какви препарати почиствате керамичния плот на печката


Случвало ли ви се е да се появят оцветявания по плота като бели петна изглежда все едно черния цвят е изтрит на плота получи се след пържене 

дали може да се изчисти

# 1
  • Мнения: 278
Аз го почиствам с Циф на фрош или специален препарат на " Сано " в една бяла туба.Случвало ми се е да се появи като бяло  или сивкаво петно на плота сеедно , че не е почистен , но изчезва. Пробвай и с препарат за стъкло.

# 2
  • Мнения: 25
С какъвто и да е течен абразив и специално ножче за изстъргване на загара Sunglasses

# 3
  • Мнения: 8 999
С Циф и мека гъба. После забърсвам с домакинска попивателна.

# 4
  • Мнения: 721
ежедневно забърсвам с кухненска хартия и препарат за стъкло, ако е изкипяло нещо първо с Циф и гъбичка и после с кухненската хартия + препарата за стъкло. имам и други препарати но от Циф-а съм най доволна

# 5
  • Мнения: 1 310
Идеален е.  Peace

# 6
  • Мнения: 2 047
При мен се получават петна само при пържене. Вече си мисля, че е от дъното на тигана / моят е "Тефал" от 25 лв./  При варени и готвене в тенжера никога не цапам. И да пръсне нещо,се обира веднага с домакински кърпи.  Но понякога правя нещо панирано и ужас. Направо променя цвета на плота и много трудно се маха. С най-различни препарати съм пробвала.

# 7
  • Мнения: 259
Моля те,не си почиствай стъклокерамичния плот с Циф-абразивен е.Има специални препарати за тази цел-на различни фирми.Вече почти 6 години ползвам такъв плот, почиствам само с такива препарати и плотът ми е като чисто нов.Почиствам след всяко готвене-трябва ми 1 минутка.

# 8
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 609
В зависимост от петната - с Циф, Меглио или шпатула.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Medix.  Peace

# 10
  • там където думите не стигат ...
  • Мнения: 73
medix

# 11
  • Мнения: 8 999
Моля те,не си почиствай стъклокерамичния плот с Циф-абразивен е.Има специални препарати за тази цел-на различни фирми.Вече почти 6 години ползвам такъв плот, почиствам само с такива препарати и плотът ми е като чисто нов.Почиствам след всяко готвене-трябва ми 1 минутка.

Циф не е абразивен. Почиствам с Циф от 4 години и плотът ми също е като нов. Просто, след десетки опити с други препарати, установих, че само с този се чисти лесно.
Колкото до оцветяването на плота при пържене, може би си зависи от самия плот. Моят е съвсем прост и евтин - Нео, но никога не са ми се появявали петна със странен цвят.

# 12
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 609
Моля те,не си почиствай стъклокерамичния плот с Циф-абразивен е.
......................................

Циф е с микрогранули, които не увреждат керамичния плот, а е ефикасен и евтин Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 1 735
Мeдикса наистина върши добра работа.Бяхме взели нк немски,но не го одобрихме как чисти и пак се върнахме на Медикса.Аз единствено изкипявам мляко от време на време и първо с шпатулката,а после с препарата.

# 14
  • Мнения: 1 392
С този препарат

и такава шпатула.Моята беше в кутията на плота.

Общи условия

Активация на акаунт