На море в Турция - all inclusive, тема 9

  • 79 101
  • 751
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 7 605
Татяна, ти кои чужди сайтове визираш за по-изгодни цени, със собствен транспорт иде реч?

Виж в 1вия пост на темата, на 1ва страница  Peace

# 331
  • Мнения: 728
Момичета, вече само се двуомя между  EMRE BEACH HOTEL - 4 * и PASA BEACH - 4 * . Някой може ли да удари едно рамо - на къде да наклоня везните?  Laughing

Едната оферта е от Алфатур, а другата от Екотур - Варна. Някакви отзиви и за тях?




 Миналата година почивахме в Паша бийч в средата на октомври. Аз лично нямам никакви забележки към хотела. Почистваха всеки ден стаите и сменяха кърпите. Храната беше достатъчно разнообразна и в огромни количества, въпреки, че беше края на сезона. Почиващите бяха предимно холандски пенсионери и българи - тишина и спокойствие, край басейните имаше места винаги, на плажа - също. Анимация почти липсваше. Хотелът е на първа линия със собствен плаж, но плажът не е нещо впечатляващо.
 Емре бийч също мисля, че се води на първа линия и отвън изглеждаше прилично.
 Единия ден наехме велосипеди и ходихме до Ичмелер (някой беше предложил по-нагоре в темата хотел там). Ичмелер е по-спокоен и по-красив дори от Мармарис, а и плажната ивица там е доста по-широка, но пък хотелите на първа линия са по-малко, понеже и заливът е малък.
 За агенциите нищо не мога да кажа, ние пътувахме с една малка и непозната агенция, която случайно избрахме, понеже предлагаше най-добри цени и допълнително ни направиха отстъпка. Пътуването с автобус до там, обаче, наистина си е сериозно изпитание, особено ако е съчетано с трансфер на туристи до Кушадасъ, както беше при нас.

# 332
  • Мнения: 1 710
Не прочетох и някой да е потвърдил рояците комари?

За съжаление от всичките ти въпроси мога да взема отношение само по най- маловажния. Simple Smile Има комари в Турция, но не се говори за тях, защото в повечето хотели пръскат постоянно с препарати и рядко могат да се чуят/усетят. Simple Smile Но извън хотелите, на къмпинг например, вероятно ще са както навсякъде другаде - хем много, хем досадни.

# 333
  • Стара Загора
  • Мнения: 484
Интересна ми е екскурзията от Кушадасъ до остров Самос, някой от вас ако е ходил моля кажете дали си заслужава. С яхта ли се ходи до там или с ферибот? И какво е интересно да се види.

# 334
  • Мнения: 7 605
Интересна ми е екскурзията от Кушадасъ до остров Самос, някой от вас ако е ходил моля кажете дали си заслужава. С яхта ли се ходи до там или с ферибот? И какво е интересно да се види.

Аз пътувах в обратната посока в далечната 1999 година  Crazy , с ферибот, не знам екскурзиите с какво са. Тръгва се рано сутринта, има паспортен контрол, всичко беше строго тогава. В Самос лично аз бях само в столицата на острова, Питагорион, не ме впечатли особено, но това беше след като скитосах вече 2 седмици из цяла Гърция  Crazy Лично аз честно казано не бих отишла, след като в околностите на Кушадасъ има какво да се види (визирам Ефес, Памукале....) и ако сте само за 1 седмица, не ми се вижда разумно да губите един ден за да видите Самос.

# 335
  • Мнения: 2 037
Марги, Татяна, мерси!
Никой ли не е бил в хотел "Мираж" в Кемер?

# 336
  • Мнения: 4 422
Момичета кажете разстояния и маршрути за Ефес и Памуккале.Не е ли далеч за малките на 4 и 5 г.

# 337
  • Стара Загора
  • Мнения: 484
Ефес е на около 14 км. и има два вида екскурзии целодневна и полудневна, аз бях на целодневната, но ти с деца можеш и на първата. Памук кале е много далеч мисля около 200 км.,  но  планински терен и е много уморително. Аз съм ходила и на двете и остана само о. Самос или разходка с яхта. Миналата година не видях хубава яхта, дано да имат.

# 338
  • София
  • Мнения: 145
Здравейте момичета

Реших и аз да се включа в темата.Искам да попитам дали някой е ходил с кола до Анталия?...


Ние сме пътували с кола до Анталия - Белек и Текирова.Не знам какво точно те интересува,но пътят не е тежък,пътува се добре .Минаваме през Истамбул,Измит,Бурса...Ето  тук  може да въведеш от адрес до адрес и да видиш колко точно са километрите от вас до хотела,приблизителното време за пътуване,приблизителните пътни разходи...  http://www.viamichelin.com/  .Ние правим междинни нощувки в някой хотел,но не на конкретно място,а където решим по пътя,както дойде.Ако нещо друго около пътя те интересува,питай  Simple Smile

# 339
  • Мнения: 214
Здравейте! Ние тази година мислим да отидем в Турция за 10 дни, в края на юни и началото на юли . Надявам се да резервираме скоро  Simple Smile

# 340
  • Мнения: 2 550
Имам и друг въпрос, там как е нета? А от Турция до България как звъните, че през роуминга доста солено излиза? Нещо като фонокарти?


аз лично си настройвам мрежата на телефона ръчно и се включвам към водафон гърция /там се хваща/
така изходящото обаждане е 1.009, докато от турския оператор е 6.99
входящото пък е съвсем прилично през гърците - 0.444 стинки


това е за мтел, глобул не знам как са

# 341
  • Мнения: 2 018
Момичета, благодаря ви за помоща.   bouquet
Вече резервирахме - на 4. 06 - пътуваме за Мармарис - Emre beach, чрез Алфа тур.
Ако има и други по това време - свиркайте.  Hug Ние държахме на тази дата, защото на 8 имаме годишнина от сватбата. Надявам се всичко да е наред!  Hug

# 342
  • Мнения: 2 037
Марче, много ти благодаря!

# 343
  • Мнения: 4 422
Имам и друг въпрос, там как е нета? А от Турция до България как звъните, че през роуминга доста солено излиза? Нещо като фонокарти?


аз лично си настройвам мрежата на телефона ръчно и се включвам към водафон гърция /там се хваща/
така изходящото обаждане е 1.009, докато от турския оператор е 6.99
входящото пък е съвсем прилично през гърците - 0.444 стинки


това е за мтел, глобул не знам как са

а за Вивател знае ли някой ?

# 344
  • Мнения: 214
Здравейте! Искам да ми препоръчате хотел, отговарящ на следните мои "изисквания" :
 - Да бъде в Сиде, Анталия
 - Да е на първа линия
 - Да е 4* звезди, но в никакъв случай 5

 Всякаква помощ ще ми бъде добре д0шла  Hug
 

Общи условия

Активация на акаунт