На море в Турция - all inclusive, тема 9

  • 79 122
  • 751
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 7 605
 newsm78 в Сиде или в Анталия?

# 346
  • Мнения: 214
newsm78 в Сиде или в Анталия?

 В Сиде . Огледах няколко хотела на първа линия , сториха ми се добри . Загледах се в някакъв хотел Defne Garden , пък сега ще проверя по - подробно .

# 347
  • Мнения: 2 550
Марче, много ти благодаря!


няма проблем
само имайте предвид, че понякога сигнала се губи и може да се случи телефона да остане без мреже и заради ръчното намиране на мрежа да трябва да се настрои
но не е голяма драма Simple Smile

mimozata, най-добре звънни в информационния център на глобул и попитай за турция с кой оператор имат договор...и ако им е силен обхвата /а сигурно е такъв/ ще се вържеш към тях

# 348
  • Мнения: 4 424
Марчето-не разбрах?!Аз съм на Вивател ,а да се свържа с Глобул?

# 349
  • Мнения: 2 550
Марчето-не разбрах?!Аз съм на Вивател ,а да се свържа с Глобул?

Грешка, с информационния център на вивател имах предвид Simple Smile

# 350
  • Мнения: 2 018
Чета различни мнения и се чудя с каква валута да се запася. Лири, евро или долари? Или от всичко по малко?  Rolling Eyes
Още нещо - някой гмуркал ли се е и трябва ли някаква предварителна подготовка? Цени? И въобще каквото се сетите.  Hug

Марчето, ние ще бъдем в Мармарис. Не разбрах - гръцки оператор ли да търсим там?

# 351
  • Мнения: 728
Бо_ , най-изгодно е да се пазарува в лири според мен. Допълнителните екскурзии на място плащахме в евро. По-изгодно е да се купуват от уличните търговци, но незнам до колко е сигурно. Ние си купувахме екскурзии от нашия представител в хотела.
Гръцки GSM оператор може и да се хваща в Мармарис, понеже гръцкия остров Родос е доста близо. Аз не съм опитвала, не ми е идвало на ум това Simple Smile. Ние си купихме карта за 5 или 10 лири, не помня точно, и ни стигна за една седмица да се обаждаме ежедневно по няколко мин до Варна.

# 352
  • Мнения: 7 605
Още нещо - някой гмуркал ли се е и трябва ли някаква предварителна подготовка?

Ако става въпрос за сноркелинг, не, не ти трябва подготовка. За истиснкото гмуркане обаче ти трябва изкаран курс и цертификат  Wink

Калентина, хотелите Дефне са добри, много ги хвалят по немските форуми!  Peace

# 353
  • Мнения: 2 018
Прочетох това: "Марамарис се счита за един от най-хубавите егейски курорти за подводно гмуркане (скуба дайвинг).", и ми се стори, че няма да е лошо да отбележим почивката ни и с незабравимо преживяване.  Grinning

А сноркелинг-а какво е?

Ние не сме хора, които ще се затворят в хотела и търся предварително маршрути и набелязвам преживяванията от сега, за да не съжаляваме после. Ако се сещате с какво можем друго да си уплътним почивката - споделете.  Hug

Bella04 и аз така четох, че екскурзиите купени без да са минали през туроператора били по-изгодни. А всъщност на рецепцията ли се пита за тях или... направо на улицата?

# 354
  • Мнения: 7 605
При сноркелинг имаш само един сноркел (и най-много една маска) и не навлизаш в дълбоките води, защото нямаш бутилка кислород със себе си  Wink  При скуба дайвинга слизаш много дълбоко (до към 30м), съответно и виждаш повече, но ти трябва изкаран курс и цертификат. Един курс продължава около 5 дена, и предвид че ще стоите само 7, не знам дали има смисъл. Можете обаче още във Варна да си изкарвате курса и на място да купите само пакетите за гмуркането  Peace

# 355
  • Мнения: 728
Bella04 и аз така четох, че екскурзиите купени без да са минали през туроператора били по-изгодни. А всъщност на рецепцията ли се пита за тях или... направо на улицата?

Уличните търговци на екскурзии са навсякъде, няма начин да не ги забележите, а иначе вашия екскурзовод ще ви предложи своите екскурзии още при настаняването предполагам. Ние ходихме с корабче до Плажа на костенурките (на снимката на аватара ми Simple Smile ) и по река Далян до някакви кални бани - това беше целодневна екскурзия с включен обяд на кораба (който нищо не струваше, добре че една жена от хотела с нас носеше сандвичи Simple Smile ) Екскурзията е хубава, на кораба има шезлонги и можеш да се печеш цял ден, спират също за скачане от палубата и къпане навътре в морето. Ходихме и до Родос - определено си заслужава, много се колебахме за Родос, но не съжалявам, че отидохме. Това всъщност беше и единствената екскурзия, чиято цена не се различаваше от тази на уличните търговци (1-2 евро някъде беше разликата). Препоръчвам също и наемането на велосипеди - за цял ден цената беше само 10 лири, а така се разглежда целия Мармарис, може да се отиде и до Ичмелер, ние даже ходихме и до местната Кипа, която е на края на града, за да си вземем храна за на връщане.

# 356
  • Стара Загора
  • Мнения: 485
За купуването на екскурзии по-добре е да се купят от туристически агенции из града и ако купиш няколко ти правят отстъпка и можеш да се пазариш. В Мармарис е пълно с агенции и аз ако намеря името на агенцията от която купихме ще напиша.
За разходка с яхта до Калнюз аз препоръчвам корабчето Орка. Ще сложа няколко снимки от там след малко.

Последна редакция: пт, 16 апр 2010, 14:14 от вилия

# 357
  • Мнения: 728
И ние на "Орка" се возихме Simple Smile до Далян и Каунос.

# 358
  • Стара Загора
  • Мнения: 485



# 359
  • Стара Загора
  • Мнения: 485
Собствениците на орка имат тур. агенция и ни направиха страхотни отстъпки, черпеха с баклава, направиха ни обиколка с джипове из Мармарис и др. бонуси. Сега се сещам, че имаме снимка с тях пред агенцията ако я открия и дано да се вижда името й.

Общи условия

Активация на акаунт