С какво Ви дразнят най-много СВЕКЪРВИТЕ - 3 част?

  • 66 523
  • 760
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 13
Аз се чудя, как така тези хора са отгледали вашите мъже и са знаели как да ги захранват, с какво да ги мажат и др. пък за внучетата си нищо да не могат да направят правилно?  newsm78
Не се заяждам, просто ми е чудно. Сигурно и мен ме чака същото някой ден  Peace

# 751
  • София
  • Мнения: 1 395
Щом можем да си гледаме децата по-добре, отколкото е можело преди 20г, защо да не го правим? Или още да си пращаме писма по гълъб, защото те са знаели хората как да си пишат, как така сега никой не го прави newsm78

# 752
  • Мнения: 212
Аз се чудя, как така тези хора са отгледали вашите мъже и са знаели как да ги захранват, с какво да ги мажат и др. пък за внучетата си нищо да не могат да направят правилно?  newsm78
Не се заяждам, просто ми е чудно. Сигурно и мен ме чака същото някой ден  Peace

Мда,и защо аз да си гледам детето,като мога да го метна на бабата на село,дето не знае как се ползва телефон и още готви на газовия котлон. Гениално....

# 753
  • Мнения: 5 776
Аз се чудя, как така тези хора са отгледали вашите мъже и са знаели как да ги захранват, с какво да ги мажат и др. пък за внучетата си нищо да не могат да направят правилно?  newsm78
Не се заяждам, просто ми е чудно. Сигурно и мен ме чака същото някой ден  Peace
Ами сигурно защото за последните 30-тина години нещата са се променили ужасно много,а пък и едва ли за това време не се забравят дори основни неща.Защото свеки не е прочела даже и една страничка от някоя книжка как се гледат деца.А пък и кой е казал,че техните методи за отглеждане са правилни,защото основния източник на моята свекърва е 'защото аз така знам' или 'комшийката така прави'   ooooh!

# 754
  • Мнения: 1 804
Аз се чудя, как така тези хора са отгледали вашите мъже и са знаели как да ги захранват,

Ще ти кажа - правели са онова, което са им казвали техните свекърви, стринки, тетки, комшийки и т.н. Не са имали друга информация и така са живели!

Естествено и на мен ми дават съвети - роднини, съседки, приятелки, но аз имам достъп и до други източници- лекари, книги, интернет - възползвам се от всичко и вярвам повече на изследванията на СЗО, от колкото на мнението на Леля Пенка! Нима е престъпление да търсиш и прилагаш най-доброто на детето си!?

Има и друг момент - ако след 40 години - снаха ми или дъщеря ми има дете - преди да почна да философствам как ТРЯБВА да го гледа - ще се замисля колко много неща са се променили за този период и колко много нови неща са измислени - определено ще си опресня информацията -ако не цялата - то поне половината! Mr. Green

Не на последно място - ще дам следния пример - без коментар - вие си направете извода дали метода на захранване е бил правилен:

1. Мъжа ми е бил злояд и е ял бавно, като непрекъснато се е разсейвал. Свекърва ми нямала време да го храни и го е хранила по следния начин до навършването на година и 6 месеца! Запушва се носа с ръка - детето от отваря уста - слагаш лъжицата - запушваш отново носа и държиш затворена устата - детето преглъща! Crazy Цитирам я дословно - "До година и 6 месеца Н.......... не е имал нико едно друго хранене освен това със запушването на носа, след което го дадох майка ми да го гледа на село и там от чистия въздух почна да яде някои неща!

2. Резултата: В момента мъжа ми яде само: Свинска вратна пържола на скара, кашкавал пане, пържени картофи, свинско с ориз, варен боб, шопска салата, скумрия на скара, ябълки, банани, грозде и течен шоколад. Мисля, че не съм пропуснала нищо! Crazy Всичко останало не го близва!!!!!!!!!!!! Ама изобщо - никакъв зеленчук - нито чушки, нито тикви, тиквички, сини домати, броколи, карфиол, зеле, моркови, грах, зелен фасул и т.н - ако види трошичка от тези неща в яденето може да му се повдигне на момента. Никога не хапва супа или някаква готвена манджа от типа на чушки с ориз, гювеч, кавърма - абе тези типично българскити. Има претенции как точно да е приготване яденето - например пържени картофи ще яде, но варени никога! Корема го боли непрекъснато - явно имам някакъв хроничен гастрит! И това всичкото на моя глава - трябва да готвя тези 4-5 манджи една след друга, иначе просто няма да яде! Добре, че поне като сготвя нещо - може да го яде 3-4 дни поред, та да мога да си сготвя друга храна за мен! Sad

# 755
  • Мнения: 702
Мога да констатирам, че свекърва ти не е у ред #Crazy Как ще му запушваш носа на детето?!То да не е, даже и за животно е мъчение!Ако някой ден, разбера, че моята прави нещо подобно или се опитва да изявява волности, ще й е последната среща с неродените ми деца!Нейните ги е била, но ако си мисли, че и моето така ще възпитава е в голяяяяяяма грешка!

# 756
  • Мнения: 25
"А, не, мед не може поне още година, той не е хич полезен, така ми каза един в работа" Joy
Моят свекър все някой професор по телевизията бил слушал....тц тц тц  Thinking

# 757
  • Мнения: 13
Мдааа, положението май наистина е сериозно. До сега все бях с убеждението, че след като са отгледали такива мъже все нещо и те разбират, а и все пак са родители на мъжете ни и заслужават поне малко уважение. Тоест понякога не е зле да се вслушвам в съветите на по-възрастните особено за неща, които са ми чужди. Но така като прочетох тази тема се изплаших  и то много сериозно. От сега  започнах да се  притеснявам моята бъдеща (живот и здраве) какво чудо ще е. Аз както не търпя някой да ме командва, а и много лесно се обиждам и приемам всичко лично  ooooh!

# 758
  • София
  • Мнения: 38 539
А моята "героиня" е хранила мъжа ми в устата до първи клас!
Няма да ви говоря какви войни се водят в момента с детето да яде по нейните методи.
Таман я бях отучила и пак почна да иска да я храня!

Айде някой да пусне нова тема!

# 759
  • Мнения: 562
Хах! Че моето дете започна да се сърди, че аз го още храня около годинката! Борби бяха аз да я храня, защото се опитваше (оставях я да се поупражнява, но само толкова), но все още не можеше, а тая иска до първи клас да се храни детето в устата като бебе!  Shocked  Моето детенце, когато стана на 2 годинки, вече от месеци се хранеше съвсем самичко! То така иска, а и на мен ми харесва тази му самостоятелност. Защо аз да го храня, след като може само и само иска? Рядко се е случвало (само когато е болничко или е много изморено) аз да го храня и то не цяло ядене.

# 760

Общи условия

Активация на акаунт