Рейки - 3

  • 50 199
  • 742
  •   1
Отговори
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
ВЪВЕДЕНИЕ
Франк Арджава Петер


“Никой човек не е остров” е казал през 16-и век поетът Джон Дон, и до днес думите му продължават да са актуални и верни. С всеки ден нашият свят става все по-малък. Интернет, проблемите с околната среда, политиката и международната търговия сближават различните култури. Тенденцията на 21-ви век е: “Да го направим заедно.”
Конкуренция отживя своето време. Днес еволюцията е движение от зависимост към независимост, достигайки взаимозависимостта.
Зависимостта не е само отрицателно понятие. Тя показва способността да обичаш, да бъдеш отворен за другите, да приемаш и оценяваш достойнството на другия, да видиш собствените си недостатъци и да осъзнаеш, че не си сам. Зависимостта е първата крачка към любовта.
Но ако не притежаваме желание да постигнем успех със собствени сили, да стоим твърдо на собствените си крака и да живеем собствения си живот, вероятността за развитие е минимална. Това важи на индивидуално, културно и международно ниво. Един независим човек, една независима общност, са привлекателна проява на голяма сила и чиста мощ – сила, която не може да бъде пренебрегната. Независимостта обаче не е крайната цел.
Следващата стъпка – взаимната зависимост – съдържа в себе си идеята за общуване между отделните хора и народи, както и факторите, които влияят върху околната среда. Перфектна аналогия за състоянието на взаимозависимост е принципът на светлината. Една и съща светлина свети във всеки от нас. Тя осветява пътя на всяко същество, независимо дали притежава разум или не, независимо какъв е неговият път. Трябва просто да погледнем природата, за да видим как се проявява удивителното взаимодействие на нейните сили. Накъдето и да обърнем поглед, откриваме единството на всички неща. В системата на Рейки силата, любовта и светлината също образуват единно цяло. Само единството на енергиите превръща живота в нещо, което си струва да се живее.
В живота има една основна истина, основана на тези три понятия: сила, любов, светлина, въпреки че съществува далеч отвъд тях. Това е идеята, че нищо не може да бъде направено, ако божественото не го е пожелало. Индийският мъдрец Рамакришна Парамханса предлага да предоставим на Бога властта над нашия живот: “Нека Бог подписва всички важни документи, тогава всичко ще си идва на мястото.” Всъщност, точно това трябва да се случи, за да се превърне всеки човек в проводник на божественото.
Днес отделното его не е в състояние да оцелее. То е изпълнило своя дълг, и предназначение, изиграло е ролята си. То е сънувало собствения си сън, но ние вече сме будни. Когато се събудим, сънищата губят своето значение и скоро биват забравени. Може би точно затова Рейки се превърна в най-често прилаганата индивидуална лечебна техника в целия свят. Потенциалът, който има Рейки и който тепърва ще се проявява, е много повече от индивидуално лечение.
Няколко са причините, които обясняват защо силата на Рейки е в състояние да обедини света.

Рейки като система на лечение и начин на живот е изключително достъпна за овладяване. По думите на д-р Усуи “всеки може да практикува Рейки”.
Рейки дава резултати, които се проявяват на всички нива – физическо, умствено, емоционално, душевно, както и техните изяви: удоволстви, болка, здраве и болест.
Рейки лекува настоящето, но също така лекува миналото и бъдещето.
Рейки лекува болни и здрави; богати и бедни; млади и стари.
Рейки лекува всички хора, независимо от тяхната националност, пол и раса, независимо от религията, която изповядват, независимо къде живеят и с какво се занимават. Рейки е над всички разделения и обединява всички религии, раси и хора.

Всеки от нас е част от енергията на Рейки. Щом като една и съща енергия кара да бие сърцето на всеки от нас, значи може да работим заедно с всички, вместо против всички. Когато две ръце се обединят, преодолява се усещането за индивидуалност.


Всички ние сме едно!.......


Точно днес:

1.   Бъди радостен!

2.   Очаквай най-доброто!

3.   Обичай всичко съществуващо!

4.   Работи усърдно!

5.   Бъди благодарен за всичко, което получаваш!





можете да намерите  всичко,  което е  по-важно за Рейки  на този сайт благодарение на Амитола  Heart Eyes Hug


http://zashto-kak.hit.bg/reiki.htm




това са  някои от книгите,  за Рейки:


"Рейки за цял живот", Пенелопи Куест

"Самолечение с Рейки", Пенелопи Куест

"Степените на Рейки", Морийн Кели

"Рейки", Даян Стейн

"Магията на Рейки", Кристофър Пензак

както и  книгите на Валтер Любек и Франк Арджава Петер

Предишни теми: Тема 1, Тема 2

Благодаря на Звездичка за  предишните теми.  
Пожелавам  и много приятни емоции  и леко бременеене  Hug

Последна редакция: пн, 15 мар 2010, 16:28 от AnMary

# 1
  • Мнения: 10 691
Привет! И благодаря за новата тема Heart Eyes

# 2
# 3
  • Мнения: 2
И аз благодаря за новата тема на Арабанашкото момиче !!! Кокона ми звучи много в страни от Рейки темата да ме извинява девойката че не се съобразявам със волята и за тази екзотична "именушка"     Embarassed. В така написания текст има много истина но сякаш малко се преекспонира понятието Рейки. Нека не забравяме от къде е тръгнало всичко и къде "бащата"  на тази популярна техника за лечение самолечение и релакс  е усвоявал тези знания . След като е подал оставка от университета защото не е могъл да отговори в рамките на един месец на студента си как Исус Христос е лекувал хората с полагане на ръце с поглед и със слово той е бил в много тибетски китайски индийски манастири. Така че е вярно че тази техника е позната на много религии но само на ограничен кръг ПОСВЕТЕНИ в тях но въпреки екоменистичния порив трябва да сме обективни в едно че ако в някой религии това не е прието като методика ефекта му сред тези хора няма да бъде толкова  голям и осезаем колкото в тези които го приемат. Тази техника е позната на мюсюлмани ( сейким ) на будисти християни хиндуисти, но далеч не чак толкова универсална и най вече не е единствена. Според мен Рейки техниката е събирателен образ понятие на високо интелектуален мисловен ( логически и подсъзнателен - интуитивен ) контрол на определен по честота фаза и амплитуда енергиен поток протичащ през определени материални форми. Рейки потока обаче е само един честотен спектър или по - скоро една малка част огромния честотен спектър на вселената в нейната цялост. съществуват обаче и много други енергийни канали които Рейки и посветените в рейки не могат да контролират макар и да са подобни като формат. Така че не се заблуждавайте света е много по шарен висок и дълбок от клкото си го представяте. И само Рейки не е достатъчно понякога за да се справи човек с определен проблем в търсенето на доброто за себе си или за някой пациент ако се занимавате с лечение разбира се. Накратко исках да помоля да не абсолютизирате нещата по възможностите на Рейки каналите защото ще изпаднете в голяма заблуда и в критичен момент това ще ви изиграе много лоша шега. Има много по силни енергийни канали несъизмерими с тези . Има разумни същности разполагащи с огромни енергийни потенциали можещи с мисловни форми да променят гравитационните полета на цели наши  планетни система и ако медитирайки или оставяйки канала който ползвате без " Надзор " има опасност да бъдете засмукани или поразени от тези енергийни потоци. Попадане в такъв вихър е равносилен на попадане в торнадо . Пиша ви това не за де ви плаша просто ако някой от форума работи с тези канали а не само пише по форумите да бъде по - внимателен.   newsm78

# 4
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
След като е подал оставка от университета 

няма как да подаде оставка, при условие, че го няма в списъците на назначените и  работещите там по това време

 Grinning ама какво му разбира една кокона  от митове и легенди

# 5
  • Мнения: 554
rygit, мога ли да те помоля да слагаш препинателни знаци, защото трудно те чете човек - не съм сигурна, че разбирам всичко от това, което казваш. Ако си прочел/-а/ предишните две теми за рейки, щеше да видиш, че никой тук не се заблуждава. Обсъждали сме въпроса, че рейки е част от универсалната космическа енергия и в никакъв случай не е единствена, а само определен интервал от определени честоти. Рейки е напълно достатъчна да помогне в много неща. Друг е въпросът, че понякога за един и същ "проблем" при различните хора ще помогне друга техника или друга енергия. Но това не означава, че рейки не е достатъчна. Точно защото рейки покрива значителен интервал от честоти, точно това я прави универсална. Разбира се, колкото повече методи знае човек, толкова по-добре. Отделно лечебните кризи при рейки са много по-меки, отколкото при много други енергии, защото рейки е нежна енергия. Лично аз имам почти 200 различни настройки, повечето от които са с точно определена честота, а не както при рейки, затова и са толкова много - заради конкретната честота, на която работят. Но често използвам предимно рейки, защото е широкоспектърна като вибрация. Струва ми се, че много философски подхождаш към нещата, а философията май на никого не е помогнала, а повече обърква човека, защото колкото хора - толкова и мнения. А всяка една духовна практика е начин на живот, а не само теория.

Между другото, какво искаш да кажеш с това: "Тази техника е позната на мюсюлмани (сейким)"

# 6
  • София
  • Мнения: 369
Благодаря за новата тема   bouquet

напоследък почвам да се интересувам за разширенията на рейки...
по-специално Каруна, ако на някой му е попадал интересен линк, ще съм благодарна за инфото  Peace

# 7
  • Мнения: 554
Bili-san, Каруна действа най-вече на клетъчно ниво. Основателят на системата Уилям Лий Ранд казва, че е с по-висока честота от традиционното рейки. Каруна е по-силна наистина, но точно каква е честотата й, няма как да знаем, затова предпочитам да не гледам на нещата по този начин. Още повече след като усещанията на хората са различни, всеки ще има различно усещане за енергията. В зависимост от задачите си за преодоляване - също. В Каруна има много нови символи, които работят за конкретни проблеми. Има за връзка със Земята, природните стихии и т.н. Хубава енергия е. На базата на Каруна рейки Винсент Амадор прави разновидност - Каруна Ки.

# 8
  • София
  • Мнения: 369
Благодаря за отговора, eldivine!

тъй като си я ползвала, би ли споделила най-интересното ти преживяване с нея ако е удобно, разбира се  Peace

# 9
  • Мнения: 554
Bili-san, всеки има различни преживявания. Мога да ти пратя сеанс и ти да си я усетиш сама  Wink

# 10
  • Мнения: 58
До момента осезаемо помагам на близките си с рейки. За съжаление още не мога да усетя ползата му за мен ОСЕЗАЕМО. От скоро имам първо ниво...

# 11
  • Мнения: 90
rygit, много ми допада че предлагаш различна гледна точка. В миналия си пост представяше и енергията от гледна точка на физичните закони. Много интересно!

По-късно ще коментирам и повече за поста от предишната тема.

# 12
  • Мнения: 2
Моите адмирации eldivine Завиждам ти за толкова много инициации и честоти които владееш. Ако направим аналогия с лингвистичните умения ти си феноменален полиглот !!! Айде да го кажем честотен полиглот. Ако имаш дарбата и в сравнително кратки интервали да си пренастройваш епифизата да декодира всички тези 200 честоти ти наистина си един човешки феномен. Може и да Има и таива сред нас. Аз не съм от тях. За мекия къдифен ефект на Рейки енергията наистина съм на същото мнение. Тя наистина е такава и усещането е такова. Вярно е че става за много неща но е много деликатна !!!  Ако трябва да направя " вулгарна " аналогия - Става да почистиш стъклата на очилата и микроскопа да полираш диамнт или лечебна сфера от планински кристал. Но изисква много време да почистиш ръждясъл меч или да издухаш запушена тръба от два цола. Или медицински погледната е добър скалпел но не става за нож и меч ако това е необходимо. За препинателните знаци си много права. От рнно детство съм така и няма оправия. Embarassed За което ще моля за извинение. Пак че има коректор ! Корекцията на текста ми отнема съшото време за което пиша поста абе ген ..... Cry Embarassed Относно въпросата за сейким имам в предвид че баш даскала е от Судан до колкото си спомням иначе техниката е древноегипетска и ако ми е точна информацията е практикувана в пирамидите за усилване на енергийния ефект Че от към религия към момента се практикува в голяма степен от мюсюлмани е като не забравяме че е пренесена от Птрик Зиглър май беше в САЩ

Последна редакция: пн, 15 мар 2010, 01:28 от rygit

# 13
  • Мнения: 2
Арабшка девойко може и да си права може моята информация да не е точна. Така ми беше разказано от мастерката така ти го предавам в контекста на изложението си. Никога не се предоверявам , но все таки всеки дава кредит на доверие на един учител нали. Нямам нищо против да споделиш тези детайли от биографията на д-р Усуи с останалите. До колкото знам той е живял между 1865 и 1926 година и нищо чудно някой детайли от живота му да са митологизирани от по амбициозни последователи. То желанието да си интересен по хората ходи все пак !!! Няма лошо думай ако знаеш пък аз ще моля за прошка другите участници във форума че са били подложени на дезинформация от моя страна !!! Blush Rolling Eyes  bouquet

# 14
  • Мнения: 90
Цитат на: rygit
Помисли ако няма + и и - няма да светне и крушката на еволюцията . Винаги има движение на електрони от отрицателния към положителния полюс Но ако няма тази заложена от природата разлика в потенциалите няма да има и движение...

Просто енергията с патогенно действие върху организма започва да вибрира с асинхронна честота защото позитивната на лечителя е разстроила собствената и честота която до момента е служила като прикритие в общаия за организма средностатистически акорд от честотите на всеки орган и система на болния. Принудена да вибрира в несвойствена честота патогенната енергия се "съпротивлява" с несвойствена честота за реципиента за да го накара да спре лечението и от това боли в зоната на оздравяване .

Това е цитат от предишната тема, който исках да коментирам. Така е трябва да има положителен и отрицателен полюс, за да се движат електрините. Аналогията важи и за енергията. Трябва да има положителен и отрицателен полюс, но той не се създава от самата енергия. Ако погледнем тялото, не случайно има разлика между лявата и дясната му половина - това може да са два полюса примерно между които да тече енергия. По същия начин енергията тече през нас както от космоса към земята така и обратно. Приеми земята за отрицателен полюс, а космоса за положителен и ето - имаш и двата полюса и енергията може да тече.

Моето разбиране е че няма лоша и добра енергия, а има енергия с различна честота както се споменава и в други постове в темата. "Лошата" енергия е всъщност такава с ниска честота, която причинява блокажите в тялото. Когато премине Рейки - понеже това е енергия на по-висока честота, става раздвижване на "застоялата енергия". Когато енергията се радвижи и настъпи излекуване, усещаме лекота. За мен това е момента е лечението. Не мисля че има борба или битка.

Общи условия

Активация на акаунт