Ултра лято Албена 2010

  • 56 138
  • 749
  •   1
Отговори
  • Мнения: 71
Моля споделете опит за подготовката на лятната почивка на Албена. Thinking

# 1
  • Мнения: 4 401
Колебая се,чакам отзиви от този сезон.

# 2
  • Мнения: 71
Смятаме да резервираме за Ралица*** за втората половина на юли. Има ли отзиви за този хотел от лято 2009?

# 3
  • София
  • Мнения: 9 517
Миналата година бяхме в Магнолия, сега отново сме там последните две седмици на юли. Цените тази година са просто невероятни, дано не е за сметка на обслужването  Peace

# 4
  • Мнения: 2 401
Понеже сте много упорити, този път с удоволствие ще споделя.  Тъй като все още ми държи влага, ето впечатленията ми от миналогодишната ваканция в хотел Магнолия.  Mr. Green

Цитат
Привет. Току що пристигам от Албена и първото нещо, което правя е да споделя отвращението си. Всъщност пуснах първия пост на сайта на Албена, но познайте дали се постна. Неее, нищо не се поства, защото биха си сринали тотално и без това загубения имидж. Та: хотел Магнолия. Хубав хотел, широки стаи с климатик и.. дотук с положителното. Всичко останало е борба за оцеляване. Първото ми впечатление бяха мръсния и празен диспенсър за вода (който така си и остана през по-голямата част от престоя ни) и мръсната и неработеща кафе машина във фоайето. Ресторанта прилича на  кухня за социално слаби, обаче не като тези, които сте гледали по филмите, тук има търчане, агресия и невиждана простотия. Първо се бориш за свободна и пълна с чинии и мръсотии маса, след това за храна, която е толкова отвратителна, че и куче едва ли би я яло. Ще откриете ястия, които и човек с най-богатото въображение не би могъл да си представи. От сорта на салата от карфиол от предния ден разбъркана  с дробчета и предложена като основно ястие, мусака от картофи и долнопробна наденица кучешка радост, останала също от предния ден или от закуската. За супите да не говоря. Чисто месо под формата на пържоли видях само веднъж за 10 дни, но нормалните гости не можахме да се докопаме до тях. Вчера по чудо се добрах до някакви пилешки пържоли, които бяха ,,вмирисани,развалени.  Борбата край празните тави е наистина безмилостна. Децата ми караха основно на картофи и боб, каквото беше и основното предлагане + ориз и макарони. Върха на цинизма е това, на изхода на ресторанта са поставени цербери, вкл. и управителката на хотела, които връщат хората, понечили да изнесат по някоя кифла или череша навън. После битката е  да се качиш на автобуса до плажа - с лакти, който успял - успял, на следващите спирки автобуса въобще не спира, защото просто хората са един върху друг. Следва битката на плажа, местата са свободно ползване са ужасно малко, главно при игрищата за волейбол и футбол и непосредствено до лодките, водните колела и т.н. Пак следва зора да се качиш в автобуса обратно, да намериш свободна мръсна маса и да се докопаш до гнусна храна..
А, за басейна. Още преди 8 ч. всички шезлонги и чадъри са "заети", макар и да не се появява жива душа преди  9 ч., в много от случаите и преди обяд.
Та, като цяло считам този сезон за едно брутално просташко ограбване на клетия турист от страна на Албена АД. Убедена съм, че никой от нещастниците посетили това лято курорта няма да се върне повече.
Още нещо, за първи път чух от чужденци крайно негативни отзиви за България, благодарение на престоя им в Албена. Да ни е честито, на  малоумното ръководство на комплекса най-вече. Амин.

# 5
  • Мнения: 7 159
Това е любимата ми тема!  bouquet
Ще ви чета с интерес.
Албена ли?
Никога повече! Naughty

# 6
  • Мнения: 6 301
Миналото лято с такъв трепет и надежди за добро изкарване пишеха всички до средата на юли. След това настроението на темата се промени коренно.

# 7
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Ето, ще си копирам и моя отзив от миналогодишното ни злополучно летуване в Албена.
----------
Хайде още един отчет от прясно завърнали се от Албена.
Ние се върнахме снощи, бяхме в хотел Славуна. Хотелът е на първа линия от тройката Гергана- Славуна-Мура. С Мура имат общ ресторант и общ AI. Байсенът на Славуна пък се ползва и от Гергана. В Славуна имаше основно немци, българи и малко руснаци. Най-селяшки се държаха българите.
Хубавите впечатления Хотелът е чудесен! Реновиран е миналата година и е много нов, много чист, абе наистина нямам забележки. Персоналът е просто великолепен!   Страшно са любезни и приятни, предимно млади хора. Стаята ни беше с прекрасен изглед към морето, чистеше се всеки ден, бельо се сменяше всеки ден, наистина нямам забележки. По принцип стаите в Славуна са много големи. Ние бяхме двама възрастни, дете на разтегателен диван, друго в бебешка кошарка и пак имаше много място за гонене и дивеене. Басейнът към хотела има и детска част, която е с пързалка, водна гъба-пръскалка, дълбок е 60 см и е голяма радост за децата. Момчето на плажа, което събираше таксите за шалтетата - това, ако искаш да си на първа линия, беше също много готино и любезно.   Плажът е чист, водата - също. По принцип в тази част на Албена брегът е малко по-дълбок от останалата. Има само едно-две по-плитки местенца, които стават и за много малки деца, но това не е голям проблем. Най-дълбоко е пред Гергана. Забавления от страна на аниматорите има всяка вечер и си е кеф за по-големички деца, за много малки няма аниматори. Но пък има детска площадка в пясъка.
Лошите впечатления - AI е под всяка критика! Питиетата са "натурален" сок Prisun и някакви неизвестни марки алкохол от рода на "Ахелой", "Валида" и т.н. Поне групата на Пепси кола присъства и вода от Горна баня от диспенсер има. Кафето също не е лошо, нищо че е от машина. Храната е предимно скара, готвено - като за деца, има рядко. Свинските карета най-вероятно доскоро са джафкали някъде. Макароните са с готови сосове от най-гаден вид. Зеленчукът рядко става за ядене. По принцип нищо не се губи. Зеленият фасул например, първо се поднася като салата. Това, което остава се задушава и вечерта е поднесено за гарнитура. Остатъкът се смесва на следващия ден с ориз или нещо друго и се дава като някакво ядене с нелицеприятен вид. А ако пак остане, се прави на супа с други остатъци.   За седмица престой имаше само веднъж телешко, което обаче беше хубаво. Риба има всеки ден - за обяд и вечеря. И е хубава.  Това всъщност е най-хубавото в AI, както и изобилието от пресни плодове и кроасанчетата за закуска. Салатите в повечето случаи са странна мешавица от нещо или са прокиснали. Детският бюфет изобщо не става - кюфтета от въпросната странна кайма, наденички пак със съмнителен произход, картофено пюре от готовите и супа. На пръв поглед има изобилие, но много малка част от храната става за ядене. Иначе персоналът в ресторанта беше супер любезен. Факт. Но резултатът от гадната храна в комбинация с мърлявостта на голяма част от хранещите се, е най-ужасният ентеровирус, който може да си представите. Тръшна ни още на втория ден и ни държа до последно. Всъщност децата още не са се оправили, а малкият е пред приемане в болница. Въпреки лекарствата, с които се бяхме запасили. Като казвам мърлявост имам предвид следното: храна се хваща с ръцете директно, след което се връща обратно в общото. И така, докато се избере идеалното парче месо, банан или кашкавал.   Хората са сложили кърпа, с която да се хваща хляба, когато си режеш, но почти никой не я ползваше. И т.н., и т.н.
Изводите
1. Ако се ходи на нашето море, то трябва да е в края на юни, най-късно до 5 юли, защото след 10 юли с жегите започват ентеровирусите.
2. А най-добре да не се ходи повече на Черно море!   За мен лично това май беше последна среща с нашето черноморие.   По-добре Анталия и околностите, Испания, гръцките острови, но не и у нас.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 045
Здравейте,
Аз съм от тези, които отидоха със семейството си в Албена, хотел Магнолия от 20 юни миналата година.
Все още всички тези неща, които описвате, се понасяха. Борба за хубава храна наистина имаше  (най-вече за плодове), но не мога да се оплача от разнообразие.
Автобусът си беше пълен, но като софийски гражданин, който всеки ден се бори в градския транспорт да се качи я в тролея или в трамвая - това не ми правеше особено впечатление.
Не мога да се съглася обаче с мнението за плажа - имаше си достатъчно места за всички. Поставянето на кърпи с идея да се заеми място около басейна го имаше и на плажа и то от страна на немските туристи, които бяха подкрепяни и от момчето, което събираше пари на тези като нас, които не бяха в хотел на първа линия. Той собственоръчно имаше куп с кърпи, които поставяше на най-хубавите места на плажа за да ги пази за няколко двойки германци, които бяха в хотел Нона и Мура.
Въпреки всички тези лоши неща, аз пак смятам да резервирам нашата лятна почивка на Албена и за това лято. Няма да бъде в Магнолия( не е лош хотела за цената си), но сме решили да има разнообразие. Колебая се м/у Нона и Ралица Супериор или по-точно се опитвам да угодя на татито, ама ми се иска да отидем в Ралица.
Хубаво лято на всички и най-вече положителни емоции   grinning039

# 9
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
brayan, понеже виждам, че сте с дете, за "Нона" имай предвид следното: оплакват се от тесни стаи.
Конкретно за Славуна, борба за плодове не е имало, защото беше изобилие. Не е имало и проблем с първата линия на плажа. Винаги се намираха свободни места и без да запазваш. Единственото условие (поне в периода, в който ние бяхме - третата седмица на юли) бе да си платиш шалтетата - това за първа линия. И мисля, че важеше за целия курорт. Има обаче един тънък момент, който може да ви спести главоболия, ако наистина държите на първа линия чадъри. Аз лично държах, за да може да наглеждаме отблизо диванетата. Просто още първия ден си плащате шалтетата за целия престой накуп и съответно избрания от вас чадър е ваш за целия престой. Това се води официална резервация. Миналата година тази екстра струваше май 30 лв за една седмица. Не съм съвсем сигурна за цената, защото ние се отказахме от нея, понеже видяхме, че места винаги има и не се налага.

# 10
  • София
  • Мнения: 9 517
Интересно, миналата година и ние бяхме в Магнолия - последните 2 седмици на юли за 10 дена. За храната не съм забелязала бой, освен може би сутрин за палачинките. Храната на мен лично ми хареса - аз не съм почитател на свинското, само салатите им не бяха добри. Ние ползвахме за хранене страничните тераси и не сме имали проблеми с намирането на почистена празна маса. Вярно е, че последните 3-4 дни на юли хотела се напълни и персонала леко изнемогваше.
За басейна - ходехме следобяд и отново не сме имали проблеми с намирането на шезлонги, може би защото стоехме до детския басейн предимно.
За автобуса - ползвахме го веднъж - ние принципно ползвахме влакчето, че беше огромна страст на децата. Нямаше абсолютно никаква блъсканица, места - бол и изобщо нямаше правостоящи, но пак казвам, че го ползвахме само веднъж. На плаж ходехме точно под хотела и там също имаше място на първа линия колкото си искаш, но ние ходехме рано и си тръгвахме на обяд.
Единственото лошо нещо бяха щипалките във водата, но се преживяваха.
На децата най-много им хареса детската дискотека вечерта.
Бяхме с две деца на година и половина и 4 и половина и не са имали стомашни проблеми.

# 11
  • Мнения: 1 951
Минавам само за запис.
Почиваме в Албена пет поредни лета и все в един и същи хотел - Ралица Супериор.
Тази година, ще разнообразим с Калиакра  Wink

# 12
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 099
Миналата и предишната година бяхме в Магнолия. Първата година ни настаниха в старата част, но току що ремонтирана, новичко, но тясно.И все нямаше белио(нямам ер малък) и кърпи за смяна, персонала все недостигаше за чиатене. Храната беше супер, разнообразие, вкусно.Само борбата за шезлонги около басейна беше ужасна.
Повторихме миналата година, е разлика огромна. Бяхме в новия хотел, по-широко, но пък не можеш се изкъпеш, пуснеш душа и банята се наводнява. Камериерките ни казаха, че във всички стаи  е така , защото са направили канализацията с обратен наклон. Храната, в сравнение с предната година си беше направо ужасна. Минзухар го е описала , аз мога още да добавя. Опашки за пържените картофи бяха перманентни, слагат за по две-три порции и след това чакаш половин час за следващите. Върха беше един спанак дето само го бяха понарязали , сложили вода и посварили. Не се ядеше. На другия ден го забъркали с няколко яйца и запекли, пак не се яде, след това добавиха домати, и така няколко дни. Пак борба за плодовете, слагат в началото само  и ако отидеш по-късно обираш остатъците.  Десертите бяха под всякаква критика, пак слагат едни много вкусни пастички, но не можеш се добра до тях, свършват за отрицателно време и започват да изнасят остатъци от кроасани или нешо останало от закуска. А последния ден десерта беше само едни шоколадови бисквитки, закуска май се казваха. Дори ги снимах, щях да пиша на ръководството на комплекса.
Предната година работеше и барбекюто, и пул бара.Миналата година не работеха, нямало персонал. От камериерката разбрахме, че и персонала, и готвачите в кухнята са различни от предната година, та и от там разликата,  огромнаааааа.
И двата пъти бяхме в края на август, но тази година вече не ни се ходи там, много са негативите от миналата година.

# 13
  • Мнения: 1 175
Миналата година почивахме в Ком.Останахме изключително доволни.Храна имаше в изобилие.Много разнообразна и качествена.Нямаше борба нито край тавите,нито за свободна маса.Не се сещам да спомена нещо негативно за кухнята,а съм много капризен човек.Алкохол имаше и наш и вносен.Ние с мъжът ми не пием и не мога да потвърдя качеството,но се предлагаше много квалитетен алкохол.Хигиената беше на нужното ниво,не забелязах да има ентеро вирус.Стаите се почистваха много добре.Басейна също се чистеше редовно и нямахме никога проблеми с намирането на шезлонги край него и на плажа.Дъщеря ми беше възхитена от каките-аниматорки.Тази година бих повторила пак там,въпреки,че обичам разнообразието и все още се оглеждам и за други предложения.

# 14
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 099
Само да допълня, за сладоледа и пиците на бара край басейна. Вадеха по малко, извиваха се огромни опашки и като свърши се чака поне час да заредят отново. Алкохола беше под всякаква критика, когато сме в България си пийваме български алкохол, но този просто беше ужасен.

Общи условия

Активация на акаунт