Промяна на име

  • 8 057
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, обръщям се към всички вас с надежда някой да се е сблъсквал вече с този проблем и моля за съвет.
На път сме да си осиновим момченце на 3 год и 10 мес. Искаме да променим собственото му име и за наше съжаление името не е и с първата буква на неговото.
От дома ми казаха, че няма проблем, детето щяло да го приеме, ставало с картинки. Но какво означава с картинки под форма на игра. Моля споделете някой справял ли се е с такъв проблем. Предварително благодаря.

# 1
  • космополитно
  • Мнения: 941
Здравейте, обръщям се към всички вас с надежда някой да се е сблъсквал вече с този проблем и моля за съвет.
На път сме да си осиновим момченце на 3 год и 10 мес. Искаме да променим собственото му име и за наше съжаление името не е и с първата буква на неговото.
От дома ми казаха, че няма проблем, детето щяло да го приеме, ставало с картинки. Но какво означава с картинки под форма на игра. Моля споделете някой справял ли се е с такъв проблем. Предварително благодаря.

С картинки, означава опосредствено т. е. през картинките и словата да се помогне на детето да интегрира себе си като един- цялостен Аз образ (казано по-простичко детето да разбере, че напр. Петърчо и Димитър са едно и също и това е то самото). Дори "простичкото" никак не е лесно за проумяване: някога някой го е създал, родил, дал име и... изоставил (т.е. не го е искал)....
Сега пък отново не го искат него Петърчо (!?), а уж желаят да бъдат негови родители, а той техен син!?....

Иначе казано не името прави човека, а човекът прави името!....

Прочети тези отколешни теми - макар, че няма директен отговор на конкретното ти питане, можеш да намериш полезни за теб неща, тясно свързани с него:


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=263648.0;all

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=142167.0;all

# 2
  • Мнения: 1 325
Моя скромен съвет е ако не е крайно наложително, не сменяйте името. Детето е голямо и смяната на името ще го изправи пред още една промяна, с която трябва да се справи. Ако разбира се името не е странно или смешно.

# 3
  • София
  • Мнения: 9 517
А защо не го попитате, дали иска да му смените името и дали си харесва новото? Помня, че Дар май така беше направила. Детето вече е голямо, може и само да си избере име.

# 4
  • София
  • Мнения: 787
Смяната на името на тази възраст няма да донесе нищо положително за детето. Редно е да проявите елементарно уважение към детето и да действате според неговите, а не вашите интереси.

Цитат
От дома ми казаха, че няма проблем, детето щяло да го приеме, ставало с картинки
И вие им повярвахте. Зрели хора да вярват, че картинките имат магична сила. Това е като да ви кажат - няма проблем да разболеете умишлено детето си от пневмония, с антибиотици нещата се оправят.

Като оставим на страна факта, че една от малкото котви, създаващи връзка със самоличността на едно четири годишно дете е името, и че детето ви и без това ще трябва да сглобява себе си и миналото си години наред, независимо от мотивите ви (а те обслужва единствено вас) детето ви в бъдеще никога няма да приеме, като добронамерен факта, че сте сменили името му.

Последна редакция: пн, 22 мар 2010, 13:43 от Lindt

# 5
  • София
  • Мнения: 9 517
Линдт, ти не беше ли обещала нещо на Ганката  Mr. Green Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 787
Линдт, ти не беше ли обещала нещо на Ганката  Mr. Green Wink

И държа на обещанието си  Grinning На тема етнически произход, дума не съм обелила вече няколко седмици.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 181
Чувала съм че има  поверие ,че когато се вземе дете  е хубаво да се смени името ,като знак на ново начало   newsm12 ,затова ние също като взехме деца им сменихме имената  . Но решихме да са близки до галените им имена с които вече са свикнали .Все пак те бяха на 5г. 10м.  Свекърва ми много искаше да има внук Пламен ,но успях да я убедя че пламък и светлина са сходни и сина ми се казва Светлин  .Той се знае като Светльо.Това е моето мнение и нашите  действия и постъпки . така решихме ,така направихме . А детето ти не е чак толкова голямо за да не свикне и новото име.Ти сама си прецени .

# 8
  • София
  • Мнения: 787
Весислава, появата на вашите деца в дома и живота ви е ново начало и за вас. Вие защо не си смените имената също?

Мисля че родителството е едно от най-смислените, важни и трудни роли в живота на човек. Затова е добре да се подготвяме за нея сериозно и посветено. Да съблюдаваме поверията не е най-добрия начин за това.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 181
Това е моето мнение и решение ,никого не ангажирам с него.А относно родителстването,
 да много важен ,сериозен и отговорен  момент от живота на човека е и всеки сам носи отговорност за него и го отработва така както го разбира и усеща .Но някой който не ме познава , да ме сравнява с несериозен човек ,мисля че е несириозно и заядливо от негова страна   Joy 
Относно моето име и на съпруга ми ,те са избрани от нашите родители .А моите деца сега имат родители за първи път и затова ние ще изберем естествено техните имена.Това е ,ако на някой не му харесва , което съм споделила  има право на мнение !?

# 10
  • Мнения: 2 123
Весислава, появата на вашите деца в дома и живота ви е ново начало и за вас. Вие защо не си смените имената също?

Мисля че родителството е едно от най-смислените, важни и трудни роли в живота на човек. Затова е добре да се подготвяме за нея сериозно и посветено. Да съблюдаваме поверията не е най-добрия начин за това.

Линд, извинявай не е по темата, не се сещам къде да попитам ... вие кандидатствате за приемни родители или осиновители? И втори въпрос - от колко време ... Чисто любопитство, нищо друго

# 11
  • София
  • Мнения: 787
Весислава, появата на вашите деца в дома и живота ви е ново начало и за вас. Вие защо не си смените имената също?

Мисля че родителството е едно от най-смислените, важни и трудни роли в живота на човек. Затова е добре да се подготвяме за нея сериозно и посветено. Да съблюдаваме поверията не е най-добрия начин за това.

Линд, извинявай не е по темата, не се сещам къде да попитам ... вие кандидатствате за приемни родители или осиновители? И втори въпрос - от колко време ... Чисто любопитство, нищо друго

Фуси, чудя се защо питаш  Grinning
За приемни родители - доброволна, дългосрочна приемна грижа. От около две години обсъждаме идеята. Първоначално мислихме да е осиновяване, но в последствие се запознах с факта, колко много деца не мога да бъдат осиновени (това по времето на стария семеен кодекс) и решихме че като приемни родители верояно ще бъдем по-полезни. Сега при променените условия и опознаването на социалните служби не знам дали взехме правилното решение.

Миналия август бяхме на информационна среща и през септември подадохме събрантие документи.

# 12
  • Мнения: 2 123
Питам първо защото наистина не помня добре  кой, кога, какво във форума, а категоричността, с която пишеш е трогателна и по нещо ми напомня колко повече ги разбирах нещата преди да осиновя ...

# 13
  • София
  • Мнения: 787
Питам първо защото наистина не помня добре  кой, кога, какво във форума, а категоричността, с която пишеш е трогателна и по нещо ми напомня колко повече ги разбирах нещата преди да осиновя ...

Фуси, аз вече съм майка на девойка на 5 години и половина. И от пет години и половина се изправям ежедневно пред избора, кое решение е най-добро за детето ми. И също така продължавам да се опитвам да разширявам "компетентността" си и да се надскачам с ясното съзнание че не съм толкова добър родител, колкото детете ми заслужава (колкото всяко дете заслужава) но това не пречи да продължа да опитвам.

Освен това професионалния (и личния) ми живот ме сблъскват постоянно с последствията от необмисленото, невежото, "лошото" родителстване върху вече порасналите деца.
Реагирам емоционално в такива теми, защото се чувствам като педиатър, четящ тема, в която се обсъждат ползите от осоляването на пеленачета и че след като това е стара българска традиция съвременната медицина няма думата. Пък вчера на дежурство едвам съм спасил поредното дехидратирано почти до смърт бебе.

Надявам се че ме разбра.

# 14
  • Мнения: 2 123
ти сама си разбрала, за  разликите в биологичното и осиновителско родителстване ...

Пак казвам - преди да отида на първа среща с детенце бях супер спец ... после увереността ми се изпари яко дим.

От сърце ти пожелавам  да разбереш какво ти казвам бързо и без житейските шамари, с които аз го разбрах  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт