мнение за туропертар

  • 15 432
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 331
Здравейте! Някой от Вас имат ли мнение за Булкомтур? Ще се радвам да го споделите. Разглеждам екскурзиите и ми харесаха техни оферти, но за първи път ги чувам, а и офисът им е само в софи.

# 1
  • Мнения: 2
няколко години по-късно ще задам същия въпрос.. предстои ми пътуване до турско и съм харесал тяхна оферта, като най-хубава сред купища други... иконимически най-изгодна със същите условия...

Таа въпроса е да не са някакви фантоми и да зачезнат с парата... все пак парите не ги събирам от тротоара на улицата..

# 2
  • София
  • Мнения: 1 340
Избери по-голям туроператор за по-голяма сигурност. Известни са тези, които работят най-добре с почивки и екскурзии с Турция. Да, по-висока ще е цената /може би/, но поне донякъде е по-сигурно. Макар, че доста от големите също отпаднаха...

# 3
  • Мнения: 4 335
Хем по-евтино, хем по-сигурно - сам. Даже е и по-интересно

# 4
  • Мнения: 34
Българска компания за туризъм-нали за тази фирма питате?Моя приятелка пътува със тях няколко пъти и няма проблеми.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 340
Хем по-евтино, хем по-сигурно - сам. Даже е и по-интересно

Няма как да стане по-евтино на почивка в Турция сам... Има дестинации, за които сам няма как да постигнеш по-ниска цена.

# 6
  • Мнения: 859
Здравейте!Някой пътувал ли е с фирма Булкомтур и изобщо чували ли сте нещо за тях.Имат много хубава програма за карнавала във Венеция,с пещерата Постойна и Верона,но се притеснявам,че фирмата не е особено популярна.Дали успяват да съберат групи?Точно такава програма не видях по други агенции,особено пък и без безкрайните нощни преходи.Благодаря!

# 7
  • Мнения: 246
Здравейте!Някой пътувал ли е с фирма Булкомтур и изобщо чували ли сте нещо за тях.Имат много хубава програма за карнавала във Венеция,с пещерата Постойна и Верона,но се притеснявам,че фирмата не е особено популярна.Дали успяват да съберат групи?Точно такава програма не видях по други агенции,особено пък и без безкрайните нощни преходи.Благодаря!

Бяхме рерервирали през тях веднъж една Хърватска приказка , но не се събра група и ни върнаха парите.  Wink

# 8
  • Мнения: 2 810
Не пътувайте никъде с тях, големи мошеници са.

# 9
  • Мнения: 859
Не пътувайте никъде с тях, големи мошеници са.
Какво точно имате в предвид?Какво направиха/не направиха,за да заслужат тази квалификация?

# 10
  • Мнения: 2 810
- Некомпетентни служителки
- Неспазване на първоначално подписания договор
- Липса на екскурзовод по време на пътуването и в Италия
- Постоянно отворени прозорци и пушещи шофьори
- Лошо обслужване и хотел

# 11
  • Мнения: 0
Не винаги решението е в големия туроператор, ние винаги използваме по-малка агенция която прекупува пакета на съшата цена но ни защитава правата.

# 12
  • Мнения: 2 600
Малеее, как не съм я видяла тази тема по-рано.... да ви отговоря, че са ужасни измамници. Пътувахме на много хубав маршрут, но некадърността на организиралия екскурзията и екскурзоводката Таня просто вземаха връх във всяка ситуация.
Първо - ставаше дума, че се пътува на ферибот. Който е пътувал - знае. Може да се платят седалки, каюта - единична, двойна, с прозорец, без прозорец или да не плащаш за място - седиш на бара. Аз преди да предплатя, говорих по телефона и заявих, че искам ДВОЙНА каюта /на предна екскурзия попаднахме на двама, които си поканиха компания и поркаха в злощастно общата четворна каюта/. Обещаха ми двойна - цена 360 лв. ОК. Седмица преди пътуването ми се обадиха и ми казаха, че за фериботната компания нямало разлика, каква е каютата - двойна, тройна.... цената била една и съща!!!!! Двойни нямало. Преглътнах, защото беше внимателно избиран маршрут и исках да посетя съответните места. Когато се качихме на ферибота, се оказа, че повечето хора са в двойна.... , като даже едни, с които се познавахме, но не знаехме, че ще пътуваме на една и съща екскурзия, бяха бесни, че искали тройна, а ги качили на двойна....
оОказа, се че не можем да разгледаме една от големите забележителности, включена като безплатна в програмата..... както и не можахме да разгледаме обещаните Палермо и Неапол, мръкна се много бързо, защото по думите на екскурзоводката, организаторите не знаели, че има ремонти по магистралите и се налага да се пътува неочаквано бавно. Лично мое убеждение, че толкова големи ремонти се обявяват по сайтовете на организирана държава като Италия и ако в офиса си имаха човек говорещ италиански и вълнуващ се от работата си, щяха да са наясно, че нямат време и обещаните разходки ще се проведат през нощта.  Можеха да напишат на сайта си - разходки в Палермо и Неапол  - през нощта, всеки да си решава, какво може да се види в тъмна доба.  За пропуснатата забележителност, някакви катакомби, в която аз нямаше да вляза нарочно, но много хора искаха да я видят - екскурзоводката посвети повече от час да обяснява, колко гнусна, гадна и отвратителна е, и че всъщност било хубаво, че желаещите да я видят не са успели... В Палермо за мое изумление  предупредиха ни да не си подаваме носа от хотела, защото ще ни убият, ограбят, изнасилят.... дори в Мароко като ходихме, а и никъде другаде, където съм ходила,  не са ни повтаряли сто пъти да не си подаваме носа от хотела.... На другата сутрин като си тръгнахме стана ясно - хотелът /иначе не лош, защото нямам никакви претенции за стаите - искам да се изкъпя, да спя и да има нет/ се оказа разположен в някакво гето и човек само като види обитателите /но пристигнахме по тъмно и нямаше как да ги видим/ сам би решил да не си подава носа навън....
Организираната екскурзия включваше закуски и вечери за повечето дни, но не за всички - резулатът беше, че хората помолиха за другите дни да се спре на супермаркет за купуване на храна. Екскурзоводката заяви, че нямала ангажимент за това.  ...????....
Понеже не спряха да се оплакват по отношение на пълната невъзможност да се яде, тази или некадърна или принудена от фирмата да се държи така жена даде право на "избор" - групата се разделя на две и всеки си избира - или изпълнява програмата да разглежда Помпей, или отива на супермаркет......... На мен лично ми се струва глупаво да избираш дали да седнеш в заведение или да разглеждаш някаква забележителност. Можеха да отделят един час да спрат в безкрайните хипермакети по магистрали и пътища.
Организацията на времето по местата за посещаване беше отчайваща - един час и половина в прекрасния Помпей, от който видяхме много малко, защото дори на снимките по сувенирите имаше места, които не можахме да посетим и да видим, и след това с голяма скорост ни събраха и закараха за престой от ЧЕТИРИ ЧАСА  на Таормина, която се оказа малка скъпа търговска улица, без интересни места за посещаване - огледахме, каквото можахме - сгради и църкви, след това от нямане, какво да правимм, разгледахме магазините - китайски стоки, като навсякъде или скъпи стоки, който може да не са китайски, но не са ми по джоба /мярнах ръкавици за 70 евро/, пък и не съм търгнала на пазар и за огромно разочарование на групата, никой не намери станалите вече пословични хранителни стоки. Може и да е имало, но никой не намери.... Затова се събрахме и седяхме на едни пейки, докато стане уреченият час за тръгване. Струва ми се че водачите ни са имали лична работа в Таормина /имаха познати навсякъде, с които се отделяха/, затова бяха направили такова несполучливо разпределение на времето.
На друга забележителност, нямираща се на един баир, ескурзоводката посочи една стръмна стълба, която отказа доста народ. Като се връщах, установих, че имало и не толкова стръмна пътека, където и по-бавните можеха да се изкачат и поне отдалече да гледат... но кой да каже, че има и по-лесен начин.... После ме питаха да разказвам, какво е имало горе, все пак хората от любопитство са тръгнали на екскурзия.
Тъй като аз /повтарям се/, нямам претенции за хотелски стаи, ям пици и дюнери на крак и единствените ми претенции бяха за двойна каюта, лъжата за която преглътнах заради нежеланието да правя скандали, на връщане фирмата ме удари точно там. Двете жени, с които спахме още от началото,  мърмориха на екскурзоводката, че са платили двойни каюти като мен,  и аз си виках "нека те да си мърморят и да решат проблема, може и мен да ме огрее без аз да се карам"... огря ме !!!! -  след като се качихме на ферибота, екскурзоводката ми поиска единия от двата ключа, каза ВЕДНАГА да отиваме и да лягаме, защото сме били в чевторна каюта с мъж и жена, които не познаваме?????!!!!!!   Знаех само, че те са си платили за каюта и са спали на седалки, тя показа договора още в началото и аз го бях видяла лично с очите си.  Оказа се, че двете ни спътнички, които също са платили двойна каюта, но вдигнаха скандал, сега са получили двойна, а аз и моята спътничка пак наврени в кучи задник, защото не сме вигнали скандал. Попитах жената, която ни бяха натресли,  от кога знае, че ще спим заедно и тя каза, че е била предупредена от предния ден и била попитала екскурзоводката, дали ние сме съгласни, и онази била казала, че е говорила с нас и ние сме се били съгласили. Ние научихме една СЛЕД КАТО СЕ КАЧИХМЕ НА КОРАБА!!!!! Моята спътничка изпадна в истерия и крещя, за изумление на пресонала. Все пак заради моите претенции за каюта дадох 360 лева, а за измамата четворна вместо двойна - фирмата е целела да си вземе едни нещастни 80 лв печалба. Като се има предвид,  че при тръгването се оказа, че сме събрани две групи на две фирми, между които общото е само Италия - повечето от хората имаха огромен проблем с каюти и билети, но за другите вече не мога да каза нищо конкретно.
Обяснението за проблема с каютите на връщане беше същото като на отиване - било туристически сезон /октомври/ и претъпкано... показателно, е че след скандала, екскурзоводката взе да вика, че не искала да гледа договори /по време ня цялата екскурзия, една камара народ ходиха при нея да й доказват с документи, какво са платили/, не било нейна работа.... и накрая се предаде и въпреки, че нямало места /по думите на човека от офиса, които ми се обади преди тръгването/, настани нас и другото семейство в двойни каюти, като тях ги съжалявам, защото бяха 80-годишни, а на идване ги бяха прецакали и въпреки договора, който показаха, те бяха спали, където намерят...

Изключително некадърна организация, прекрасни места посетихме и имам хубави спомени от красотите, които видяхме, но толкова груби лъжи и измами спрямо платилите си хора....
за да ми откраднат 80 лв ми сервираха новината, че за фериботната компания цените на ВСИЧКИ видове каюти са едни и същи, при условие, че фирмата си има сайт, на който сайт има разписания и цени. Можеха друга лъжа да кажат, по-малко кретенска.....  това е нивото им на работа и мнението им за клиентите им...


Екскурзоводката или хората от фирмата, ако се познаят - казвам им - дано да фалирате / да ви изпоуволнят по-скоро, че да намалеят такива като вас!!

Последна редакция: чт, 09 яну 2014, 20:34 от sinergon2

# 13
  • Мнения: 2 810
sinergon2, аз бях чела някъде, че тази Таня била най-компетентната екскурзоводка за Италия.  Представяте ли си какви са другите  newsm78, ако изобщо имат такива? Ние също останахме безкрайно разочаровани. Да му мислят следващите, които искат да се опарят с тази фирма мошеник.

# 14
  • Мнения: 2 600
sinergon2, аз бях чела някъде, че тази Таня била най-компетентната екскурзоводка за Италия.  Представяте ли си какви са другите  newsm78, ако изобщо имат такива? Ние също останахме безкрайно разочаровани. Да му мислят следващите, които искат да се опарят с тази фирма мошеник.

Таня чете от дебели тефтери безкрайни количества информация за Италия с монотонен глас. За всякакви личноности и местности. Като справочник за всичко е. Не се съмнявам, че много хора я харесват, все пак по отношение на информацията която дава един екскурзовод, по-лошият вариант е да не говори въобще.

Общи условия

Активация на акаунт