Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 11-та тема

  • 129 214
  • 743
  •   1
Отговори
# 510
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Да си покажа питката Слънце - по рецептата на Танита е :



noni2009 , чудна ти е питката Hug.

# 511
  • Мнения: 150
А аз се чудя,къде изчезна бургаското слънце днес,а то било при Аелис  Grinning. Страхотна питка - златиста,пухкава.....   bouquet

# 512
  • Мнения: 22 867

Аелис, чудесна е, наистина слънчева!  bouquet  chef

# 513
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
щастлива и влюбена ,labrex - благодаря ви , денят ми започва с усмивка  Hug.

# 514
  • Костинброд
  • Мнения: 105
Здравейте кулинарни изкусителки,
редовно ви следя и си открадвам идеи за питки-за което се надявам да не се сърдите и ви благодаря.
Ето моите последни "творения"-http://adenis.snimka.bg/cooking/kulinar.436583.19307709
Усмихнат и ползотворен ден на всички.

# 515
  • Мнения: 22 867

adenis, много красиви нещица видях, и не само питки. А питките ти са разкош! Поздравления!  bouquet  chef

# 516
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
adenis , много са ти хубави питките   bouquet!

# 517
  • Мнения: 170
Аелис ,adenis - страхотни питки браво.labrex , да видя похвала от теб е страхотен комплимент за мен. Ти си ми една от вдъхновителките да се науча да меся newsm20 newsm51

# 518
  • София
  • Мнения: 2 671
Аз искам да помоля за помощ за рецептата за хлебчета, които стават за купички за супа - такива Как точно стават такива кръгли и се зпазват при печенето  newsm78

# 519
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Аз искам да помоля за помощ за рецептата за хлебчета, които стават за купички за супа - такива Как точно стават такива кръгли и се зпазват при печенето  newsm78

Rumya, ето заповядай рецептата, Хлебни паници

# 520
  • София
  • Мнения: 2 671
Venetta,   bouquet точно това търсех!

# 521
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
adenis,Аелис  страхотни питки.Адмирации за Вас момичета.

# 522
  • Мнения: 782
Аелис, много красива питка   bouquet

adenis   bouquet Видях уникални неща, страхотни са кулинарните ти творения   bouquet Зареди ме с много идеи Grinning Благодаря, че ги сподели с нас  Grinning

# 523
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
АелисHug разкошна питка си направила    bouquet   bouquet   bouquet


както и Adenis този път е показала наистина чудна питка Simple Smilebouquet

но Adenis, теб сега няма, да те изпуснем.   Wink Миналия път бебчо беше малък и ти ни се  "изплъзна", така да се каже "по терлици",   Naughty но сега сигурно ще имаш време, да ни обясниш, как направи тестените фигурки върху ето тази питка и как успя, да ги запазиш така светли. Аз опитвах, но винаги като ги лъхнеше топлината от фурната и порозовяваха. А твоите са съвсем светли. Също искам, да те попитам как направи фигурките така еднакви. Как го постигна всичко това???

# 524
  • Костинброд
  • Мнения: 105
Момичета благодаря ви за суперлативите.Специално благодаря на Venetta и Labrex-вашите комплименти за мен са от голямо значение  bouquet
Venetta-не съм искала да се измъквам,но наистина съм много заета.За фигурките искам да кажа,че нищо специално няма-брашно,сол и вода се меси до нелепнещо тесто.За печенето-всеки път като пека питка с украса-тя остава светла заради количеството сол в тестото за фигурките.Преди десетина дни племенницата ми ме помоли да направим само фигурки-опекох ги(или по-скоро ги изсуших на 100гр.)и пак бяха бели и тя ги оцвети с водни бои,но не стигнаха до снимка от нечии пакостливи пръсти.Обещавам днес по-късно да направя фигурки и с мъжо да заснемем цялата процедура,че днес бебо е при баба си и няма кой да пречи.
Да споделя(преди да стана досадна),че на последната питка от албума ми цветчетата са направени върху клечки за зъби и печени забодени върху картоф и след това набодени на питката.
Намерих снимки на фигурките които правихме със сина ми за училищна изложба-http://adenis.snimka.bg/cooking/figurki-ot-testo.517194.19598544
Засега от мен хубав и усмихнат ден.
       

Общи условия

Активация на акаунт