Гърция-24

  • 47 839
  • 739
  •   1
Отговори
# 1
# 2
  • Мнения: 211
Христос Воскресе,момичета!
Много здраве,щастие и парички,разбира се!

# 3
# 4
  • Мнения: 395
запис   bouquet

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Привет, момичета! И честито Возкресение!
Нахлувам в темата ви, защото имам нужда от вашата помощ.
На 2ри май ще кръщаваме сина ми. Бъдещата му кръстница е гъркиня и ще дойде съответно от Гърция за събитието.

От разговорите си с нея, разбрах едно и то е, че в Гърция на кръщенето на бебето се отделя изключително внимание. Можете ли да ми подскажете какви задължения имат майките към кръстниците на детето (подаръци, традиции и прочие)?
Предварително ви благодаря!  Hug

# 6
  • Мнения: 211
Както се разберете,аз на нашия кръстник му купих  часовник Сейко(не най-скъпия,разбира се).
Но си го носи,с голямо удоволствие,все още Mr. Green

# 7
  • загубено
  • Мнения: 6 495
Тeopr,благодаря за темата  bouquet

Как изкарахте празниците мацки?
Имаше ли пияни? Mr. Green

# 8
  • Мнения: 211
neraiida ,не така грубо,пияни,а леко почерпени момичета. Mr. Green
Аз съм доволна,надявам се всички да са изкарали супер.

# 9
  • Мнения: 130
Христос Воскресе!

Бъдете живи и здрави вие и вашите семейства!  Hug

Ние си прекарахме супер на празника!Надявам се и вие да сте се повеселили добре!
При нас е вече почти лято.Вчера дори наши приятели са отразили и първи плаж. Mr. Green
Време е да прибирам зимните дрехи.
Слънчева седмица и на вас ,момичета!

# 10
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Здравейте, момичета   bouquet
Христос воскресе!!!

Благодаря на тези, които се сетиха за моя РД  Hug

И ние посрещнахме празника подобаващо - със семейно събиране, хапване на агнешко, козунаци и бой с яйца  Laughing
Времето е чудно, такова слънчице ни радва, а децата са цял ден навън по късо ръкавче  Sunglasses
Тичат, скачат, катерят се...голяма радост...Миналата година синът ми с най-малкия си братовчед влязоха в морето на 9 май, да видим тази как ще е...Мъжът ми  не е спрял цяла зима да влиза в морето - всеки ден, когато е тук...а то е ЛЕДЕНОООООО...Аз ще чакам да стане чайче, иначе не влизам  Mr. Green

Предстои ни кръщенето на най-малката кукличка. Мислим да го направим края на юни.
Моля, кажете дали можем да поканим 2 кръстници - една гъркиня и една българка  Thinking Понеже откакто се е родила бебка, сестрата на кръстницата на сина ми настоява да кръсти Джиа, обаче на мен ми се искаше да е моя близка приятелка от София. Може ли да се организира така тържеството, някоя от вас има ли наблюдения?

Наша семейна приятелка сега през май ще кръщава дъщеричката си и събитието ще й струва 14 000 евро  Shocked
Направо съм в потрес...Сега съм взела последното издание на сп.Вафтиси (към Мамми) и разглеждам красоти, ама едва ли всичко, което ми хареса, ще можем да купим...

Дайте малко снимки от кръщенетата на вашите деца, колко гости имахте, как го организирахте?

# 11
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Христос Возкресе !
  Олимпия , аз се сещам за едно кръщене в Гърция , където моя приятелка беше една от 16-те кръстници на детето . Но църквата беше Евангелистка , за Православната - не знам дали е позволено , трябва да попиташ .

# 12
  • Мнения: 211
Olympia ,на мен,кръщенето ми излезе грубо 2 500 €(с тоалети,обувки и подаръка за кръстника)
На детето,не купих от ония роклички от 300 €,а и купих 4 маркови и много по-хубави рокли,и за много по-малко пари.Още си ги носи.
Не исках,да натоварвам кръстника с глупави разходи.
Бяхме 25 човека,наехме 1 таверна,и си извикахме кетаринг.Всичко беше перфектно.И всички бяха доволни.
Нямам качени снимки да ти пусна,но ще вида по-нататък да покажа.
А за 14 000€,какво ще прави,не знам ooooh!

# 13
# 14
  • Мнения: 130
Христос Воскресе, момичета!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт