Тунис- време за ранни записвания

  • 18 922
  • 155
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 354
Здравейте!
Търсих темичка за ТУНИС,но не намерих достатъчно актуална,затова отварям тук,дано има почитатели на дестинацията.
Ходила съм доста пъти в Турция и ми е омръзнало,малко загубих тръпката.За Българското Черноморие- пародия на море,да не се разгръщам  hahaha
Намерих интересни оферти и доста приемливи за Тунис,споделете и вие мнението си  Hug
Аз се спрях на този хотел.Изглежда малко мизерничък,но ми хареса,че предлага ALL INCL. и е на страхотно възлово място:

FOURATI   3*/ ALL+ - Тунис ; 8 дни/ 7 н.

Местоположение: Разположен е на един от най-красивите плажове в Хаммамет , сред голяма зелена територия , на 100 км от летището на Монастир , на 65 км от летище Тунис.
Стаи: Телевизор, баня , душ, тоалетна , климатик.
Услуги: 3 ресторанта –основен , а ла карт ресторант-барбекю, основен бар на басейна,  бар на плажа , снек бар, мавританско кафене, басейни.
 Развлечение и спорт: 2 открити басейна, закрит басейн  с топла вода, детски басейн, хамам, сауна, 3 масажни кабинета, 1 хидромасажна вана, салон за красота, спортен център, сейф на рецепцията, анимационни програми , мини голф, 2 тенис корта , моторни и безмоторни видoве спорт.
Плаж: Собствен пясъчен.
Хранене: All Inclusive Plus
Закуска, обяд и вечеря на шведска маса, допълнителни закуски, местни алкохолни и безалкохолни напитки.



Туроператорът го предлага на супер цена- 215 евро (при плащане до 30.04.2010г.) + 88 евро летищни  Sunglasses

# 1
  • Мнения: 11 747
В Турция в какви хотели си ходила? Ако са били 5*, не очаквай в Тунис да са на същото ниво. Хотелите 3* в Тунис не са особено добри, зависи какво очаквате.
Там търговците са доста агресивни и печелбарски настроени, иначе има интересни неща да се видят в страната - екскурзиите според мен са задължителни. Плажовете са хубави.

Ето отзиви за този хотел, снимки от туристи и рейтинг
http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g297943-d316531-Reviews- … met-Hammamet.html

# 2
  • Мнения: 1 354
Според мен и в Турция категорията звезди са завишени. Храната е превъзходна дори и в по-евтинките,но стаите на всички не са нещо особено. Като цяло предпочитам тип екскурзия,а не почивка,затова и самата стая не е голям фактор.
И аз очаквам малко мизерийка в Тунис като цяло  Thinking

Вие на какви екскурзии сте ходили и колко излиза всяка от тях средно?
Пътувала съм доста и ми е по-интересно сами да си правим екскурзиите(не с туроператорът от хотела).Заслужава ли си така?
  bouquet

# 3
  • Мнения: 11 747
Ако не е от посрещащата агенция, а от друга агенция - цените май са същите. Ако наемате кола или тръгвате с влака е друго. Конкретно за екскурзия Сахара няма да ви се получи съвсем.

В тази тема има доста подробна информация, да не се повтарям, а и вече не всичко си спомнчм точно. Темата е от 2008 и 2009г.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=275012.msg6801556#msg6801556

# 4
  • София
  • Мнения: 164
Това е интересна дестинация.
А как е времето, гледайки цените на хотелите, то сезона трябва да е точно като в БГ. Септември не става ли за посещение и плаж?

# 5
  • Мнения: 11 747
Става и още как! Ние бяхме септември, на двудневната Сахара и на около 48градуса се 'насладихме'... Край морето беше 35градуса.

# 6
  • София
  • Мнения: 164
Става и още как! Ние бяхме септември, на двудневната Сахара и на около 48градуса се 'насладихме'... Край морето беше 35градуса.
Охо, сега остава приличен хотел на прилични цени да намерим.  И аз предпочитам повече екскурзия, отколкото почивка, поради тази причина търся хотели в населеното място - да става за разходки.
R*A*D*I за FOURATI   3*/ ALL+ има и доста отрицателни мнения Rolling Eyes, смееш ли да рискуваш?

# 7
  • Мнения: 11 747
Няма да се намери хотел 3*, който да няма много отрицателни мнения. Дори и 4* са с доста отрицателни мнения. Гледайте снимките в tripadvisor, обичайно покъртителните гледки там са реалната действителност...

Препоръчвам хотел в Сус за по- екскурзионна програма - хотелите са на плажа, но в града и могат да се правят интересни разходки, града беше около 200 000 и има живот, интересно е.

# 8
  • Мнения: 914
При нас през септември времето не беше чак 35 градуса, но до 30 стигаше, имаше обаче и дъждовни дни! Аз също съм за Сус пред Хамамет, става въпрос за Сус - града, а не курортната му част Порт ел Кантауи или както там се казваше...В Тунис е хубаво, че може спокойно може да се пътува самостоятелно. Ние бяхме отседнали в Сканес в хотел точно срещу летището, имаше и спирка на влака и най-редовно си ходехме с влака до Монастир и Сус - беше много забавно Sunglasses! Мисля дори, че без проблем може да се стигне с влак и до столицата Тунис, но ние ползвахме за там организирана екскурзия.

# 9
  • Мнения: 1 727
Аз пък препоръчвам точно курортната част на Сус -Порт Ел Кантауи  Peace Много чисто, зелено, подредено и поддържано е! С такси, тук-тук или туристическо влакче е лесно достъпен и центъра на Сус за разходки и разглеждане. Друг плюс за избор на Сус е бързия трансфер от летището в Монастир, също така се тръгва малко по-късно и за екскурзията в Сахара, в сравнение с тези които са отседнали в Хамамет (а все пак час- два повечко сън през нощта са си от значение).

Аз съм била в Тунис средата на септември и времето в Сус и Столицата/ Сиди Бу Саид беше много приятно топло, даже имаше два дена с голяма влажност, в пустинята си беше жежко направо към 40 градуса.

За 3*  хотел все си мисля, че нещо ще му куца, я по-стара база, по-бедна храна или хигиената, но може да има и "находки" все пак.

Последна редакция: вт, 06 апр 2010, 17:39 от AniSim

# 10
  • Мнения: 1 354
Става и още как! Ние бяхме септември, на двудневната Сахара и на около 48градуса се 'насладихме'... Край морето беше 35градуса.
Охо, сега остава приличен хотел на прилични цени да намерим.  И аз предпочитам повече екскурзия, отколкото почивка, поради тази причина търся хотели в населеното място - да става за разходки.
R*A*D*I за FOURATI   3*/ ALL+ има и доста отрицателни мнения Rolling Eyes, смееш ли да рискуваш?

За риска- с него съм  Grinning
Сайтът за мненията е много полезен,обаче видях няколко хотела в Турция,които ги зная или съм била и за цената са си ОК,а англичаните са писали : "кофти храна", "малки стаи" и т.н. Не може да се сравняват хотелите в Тунис, Турция и България с тези на запад.
Все пак,ако има доволни от конкретна оферта,нека споделят!


С Тез Тур хотелите  El Mouradi  ( 5 звезди) в края на септември са по 280 евро + 88 евро самолет на половин пансион,но и там англичаните казват,че не било "фенси"....Ще се разучва явно...

# 11
  • Мнения: 11 747
Не е по темата, но според мен изобщо не може да се сравняват хотелите в Турция и Тунис с тези в БГ. Нашите са доста по- кофти, струва ми се. То от хотел до хотел има огромна разлика... А в Италия има толкова смотани хотели, че в Тунис не зная дали ще да има чак толкова смотани  Laughing

Някои туристи са по- капризни, други се интересуват от други неща и така... Все пак отзивите дават някакъв ориентир.

# 12
  • Мнения: X
Айде и аз да се изкажа като черна станция за Фурати,макар че вече съм го правила в една подобна тема.И тъй като този хотел беше през два от нашия и влязох да разгледам,ще кажа само че за мен е една кочина.Не бих почивала там за минус 200 евро.Съжалявам,че съм така крайна,но си изказвам мнението кратно и ясно.За мен в Тунис хотел под 4 звезди си е много компромисна почивка и най-безсмислено спестените 200 евро от разлика със свестен хотел.
А снимките на хотела от линка на Пина са на съвсем различен хотел.Освен от 2008г. насам ако са го рушнали до основи и са построили нов.

# 13
  • Мнения: 1 354
Благодаря ти за мнението,със сигурност е полезно.
Оф,аз пък мислех,че 3 звездните хотели в БГ са по-добри от 3 зв.в Турция(там наистина са кофти,макар и с вкусни манджи).
Лошото е,че имах някакъв ориентир от 400 лв.за Турция(с автобус) или 600 лв.за Тунис,но май няма да се вместя....

Според мен 400 лв. не са малко пари,особено за двама почивка...

Ако скочат нещата на 1000 лв./човек бих се върнала на познатата Турция  Thinking

# 14
  • Мнения: 11 747
В Тунис, за допълнителните екскурзии ти трябват по още поне 300лв на човек - тях смяташ ли ги? Без допълнителните екскурзии не си струва, според мен.
Аз бях в 3* хотел в тунис и не беше хубав. Т. е. хотела е бил много хубав, но преди 20г, да бе имало кой да го поддържа...
В Сус има един хотел EL HANA BEACH *** - той е на хубаво място и мисля, че е доста приличен за категорията си и то в Тунис. Аз него бях гледала и избрала, разглеждах подробно отзиви, но решихме на по- тихо място да изберем, което беше голяма грешка, защото в Сканес не беше тихо, но за сметка на това неудобно място и т.н. Наша съфорумка беше в този ел Хана бийч и беше доволна. Аз съм го виждала на живо от вън и ми хареса - басейна, плажа, мястото е хубаво, за стаите вътре не знам.

Общи условия

Активация на акаунт