Тунис- време за ранни записвания

  • 19 032
  • 155
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Само да допълня,че ето тези снимки са на хотел Фурати.Разгледай ги и сама ще се убедиш в думите ми.Сега като разгледах и снимки отвътре-боже мили,и някои хора така ревностно защитаваха реномето на този хотел и толкова бяха очаровани,та нямаше на къде повече ooooh!.

Вчера набързо отворих  тук и наистина помислих,че гледам съвсем различен хотел.Сега като съпоставям си е същия,но снимките са или отпреди 100 год. Mr. Green или шопнати много яко/както се и очаква/.

# 16
  • Мнения: 11 747
PURE ELIXIR , аз дадох/ визирах, снимките от първия линк, който си дала. Винаги подчертавам снимките на туристите, не от каталозите!
Искам да коментирам, че тези страшни гледки на олющени, изцапани, изкъртени и прочие неща са факт (конкретния хотел не съм виждала, говоря по принцип за тези, които съм виждала), но и това не е целия хотел и не е на всяка крачка. Това е есенция, доста е засилено, защото такава е била целта на туристите, които са недоволни и искат да илюстрират недоволството си.
Според мен трябва да се разграничават търсенията на различните туристи. Тези, които търсят луксозна почивка и тези, които искат да видят света. Има хора, които нямат финансова възможност, но са сколнни да спят в чувал край пътя или в дървена колиба, но държат да видят света и други, които търсят луксозни 5* резорти и цяла седмица или 10 дни не излизат от тях.
Аз бих спала във Фурати, ако държа да видя Картаген, амфитеатъра/ колизеум Ел Джем, бербеските, подземни жилища в Матмата, синьо-белия град Сиди бу Саид и т.н.

# 17
  • Мнения: 1 728
Да вметна само, че все пак едни 50-100 евро отгоре, могат да ти гарантират доста по-добър хотел, не говорим за лукс но все пак с хигиената, храната компромис не бива да се прави  Peace За мен лично е важна и локацията на хотелите.

За Тунис, 3 звезден си е риск все пак, дори и да запишете доста екскурзии, единствената 1 нощувка извън хотела ще ви е на екскурзията до Сахара. Ние минахме при трансферите през един от 3 зведните хотели в Сус, ами беше си мизерия от всякъде, дори и района отвън. Познати също бяха много недоволни от тризвезден хотел пак в Сус.

# 18
  • Мнения: X
Пина,съгласна съм,всеки има различни нужди,критерии,усещания и потребности,когато си избира къде да почива.Но след като е отворена тема и поставен конкретен въпрос,значи не й е все едно на авторката къде ще спи.Ако я вълнуваше само да е в Тунис и да види забележителностите щеше да хване  най-евтината оферта и да резервира.Хубаво,лошо-легло и покрив над главата си ще има,щом това  е достатъчно. Wink

# 19
  • Мнения: 11 747
Разбира се, PURE ELIXIR! Затова още в началото на темата написах:

Хотелите 3* в Тунис не са особено добри, зависи какво очаквате.


Няма да се намери хотел 3*, който да няма много отрицателни мнения. Дори и 4* са с доста отрицателни мнения. Гледайте снимките в tripadvisor, обичайно покъртителните гледки там са реалната действителност...

# 20
  • Мнения: 1 354
Снимките са уникални.Най-фрапиращото е липсата на хигиена,а не липсата на лукс.А това с насекомото е ужасно. Не съм претенциозна,но поне да можеше да се спи и храни нормално.
Може би ще се ориентирам към 4-5 * хотел,дори да не е Ол Инклузив. Благодаря за мненията   bouquet

# 21
  • Мнения: 734
Я, да се цопна и аз в тази тема..Сега гледаме офертите, не сме се ориентирали 100% за дестинация, но Тунис  е един от вариантите. Търсим 4/5* хотел най-вече заради хигиената и храната. Не знам дали за Тунис важи същото, но за Египет ни бяха наплашили с един вирус, който почти било задължително да пипнем, свързан с доста често посещаване на тоалетната... Sick  Toilet
За там ни бяха казали в никакъв случай 3* (особено в Кайро). Чудя се дали важи същото и тук...

Като сортирам мнениета на посетилите вече, препоръчвате Сус пред Хамамет, нали така?
А на 2-дневната екскурзия в Сахара - къде се нощува? Истина ли е, че пустинята от към Тунис е с пясъци, защото в Египет си е доста камънак, а много ми се иска да видя пясъчни дюни.  newsm68

# 22
  • Мнения: 11 747
Да, има пясъчни дюни, в Дуз са.
На двудневната Сахара се спи в 3* хотел или в Дуз или в Тозьор. Аз съм спала в Дуз, може би е въпрос на ксъмет, но нашата стая беше много чиста и всичко беше напълно ОК, като изключим свръх солената вода в чешмата, но нямам как. Тя е термална вода, друга наоколо няма, пустиня е и е далеч от море.
Относно курортите, зависи какво търсиш. Ако искате хубав, модерен курорт - Хамамет. Ако искате да видите ритъма на живота на местните, да се разходите из град, а не просто курортна зона, състояща се само от хотели, алеи и атракциони - Сус.

# 23
  • Мнения: 511
Здравейте, момичета  bouquet  Изчетох тази и старата тема и се реших да приема предизвикателството, наречено Тунис - с всичките му плюсове и минуси Peace Това, което пишете за бакшишите и отношението към туристите, ако не са склонни да ги дадат, ще го имам предвид Laughing Притеснява ме само наглостта, за която споменавате, иначе хората си имат право да го изискват. А и един динар не ми се струва много - особено на фона на Италия, откъдето се върнах наскоро - задължителният бакшиш на човек беше от 3-5 евро за обяд в ресторантче, но пък обслужването беше наистина добро Flutter Все пак персоналът работи за хляба си  Heart Eyes
Относно Тунис - някой има ли впечатления от Iberostar Saphir Palace Hammamet? Резервирах почивката си за този хотел и силно се надявам да е приличен. Не очаквам особен лукс - съвсем нормално е тези 5 звезди да не могат да бъдат сравнявани с 5 звезден хотел в Лондон например. Но и цената не е като там  Laughing Дано поне да е чисто и приятно  Hug
Имам въпросчета и относно екскурзиите - изчетох за тази в Сахара и не бих я пропуснала след вашите описания Heart Eyes Бихте ли разказали накратко какви са подходящите дрехи за нея? Дълги памучни светли дрехи, за да не се изгаря предвид градусите там, или може и с рокличка или къси панталонки? Sunglasses Слънцезащитните продукти, слънчевите очила и шапката не ги броя - без тях не бих тръгнала Joy Също така ме интересува какви са температурите вечер - споменахте, че става студено, но колко? Sad
А сега по повод багажа (най-болната ми тема)  Laughing Колко са разрешените килограми чекиран и ръчен багаж при пътуването с чартъра? И какви са цените за доплащане за допълнителен багаж? Резервацията ми е към Алфа Тур с чартъра на Тез Тур, но от агенцията не успяха да ми дадат конкретни или дори приблизителни отговори на тези въпроси Tired При тях не можело да се доплаща за извънреден багаж, а само на място, затова искам да го предвидя по ваша препоръка Embarassed
Благодаря на всички предварително за отговорите  bouquet

# 24
  • Мнения: 11 747
Отзиви за хотела, снимки от туристи (в дясно надолу) и рейтинг тук
http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g297943-d578534-Reviews- … ace-Hammamet.html

За коя дата ти е резервацията? Според сезона температурите са различни. Ако е началото на май месец и хладно ще е дори.

# 25
  • Мнения: 511
Отзиви за хотела, снимки от туристи (в дясно надолу) и рейтинг тук
http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g297943-d578534-Reviews- … ace-Hammamet.html

За коя дата ти е резервацията? Според сезона температурите са различни. Ако е началото на май месец и хладно ще е дори.

В бързината съм пропуснала да спомена датата newsm78 Заминаването е на 25 юни Heart Eyes Надявам се да не е прекалено хладно, нито прекалено горещо Blush

# 26
  • Мнения: 11 747
Да, тогава трябва да е добре. По- скоро горещо може да хванете, но не и студено. В пустинята ще е горещо. Дрехи - да са удобни, много удобни, тъй като има много пътуване, разходките са по пясъци, камъни, някое баирче ще изкатерите, камили ще яздите - спортни и удобни.
При нас вечер не ставаше студено, все си беше горещо  Thinking  Само на двудневната Сахара, втория ден, когато ни вдигната в 4 часа, за да гледаме изгрева над соленото езеро, тогава беше хладно и си трябваха дрешки. През останалото време си беше жега.

# 27
  • Мнения: 511
Да, тогава трябва да е добре. По- скоро горещо може да хванете, но не и студено. В пустинята ще е горещо. Дрехи - да са удобни, много удобни, тъй като има много пътуване, разходките са по пясъци, камъни, някое баирче ще изкатерите, камили ще яздите - спортни и удобни.
При нас вечер не ставаше студено, все си беше горещо  Thinking  Само на двудневната Сахара, втория ден, когато ни вдигната в 4 часа, за да гледаме изгрева над соленото езеро, тогава беше хладно и си трябваха дрешки. През останалото време си беше жега.

Именно двудневната екскурзия в Сахара визирах, когато попитах дали става студено Simple Smile За какви дрешки например е през нощта? Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 1 728
За пустинята, може и да е четиризвезден хотела. Ние нощувахме в такъв в Тозьор, не беше лош  Peace бях се приготвила за по-голяма мизерия.

Дрехите - лен, памук е удачно, проветриви материи са и ако не искаш да те зяпат, а и да уважиш местните традиции по-добре не прекалено разголени  Peace В пустинята ще е доста жежко. Ако искаш да се качиш на камила - рокля/пола също не е удачно. Обувки също удобни, ние качвахме едни стръмни баири в оазиса Чебика,  с джапанки и чехли не си представям как бих се предвижвала  по тях Peace

За нощем или за климатика в автобуса може някоя по-лека връхна дрешка.

# 29
  • Мнения: 11 747
O, аз бях точно с чехли! По- скоро джапанки, купих си ги специално за тази екскурзия. В Дуз, на камилите и пясъчните дюни се събух боса, много е приятно. На оазис Шебика с джапанките, без никакъв проблем катерих камъните, пътечките. Много удобно ми беше, че ми бяха проветриви краката, съвсем лекички обувките и можех да се събувам във всеки един момент.  Все едно съм на плажа  Laughing навсякъде е пясък...

Общи условия

Активация на акаунт