Тунис- време за ранни записвания

  • 18 914
  • 155
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 511
Не ми беше горещо. Не се бях сетила, че може да е горещ пясъка и би било нормално, при 48 градуса  Thinking  Подухваше и вятър, прехвърчаха и капки дъжд, но не валя. На следващата сутрин, в 4 часа сутринта валя, в Дуз. Не зная каква е причината, но не беше горещ пясъка.

Това с дъжда е много интересно Heart Eyes А за пясъка - предположението, че сигурно е горещ,  ми беше първата мисъл  Laughing Но щом казваш, че е поносимо и може да се ходи, още по-добре Hug За пътуването в пустинята необходимо ли е нещо друго, освен удобни дрехи и обувки? Някъде бях чела, че трябва да се носи "поне 4 бутилки по 1,5 л вода" Blush Предполагам, че в автобуса или по пътя също може да се купи, нали? За всеки случай Laughing

Ще се повторя, но дали си спомняш приблизителни цени за язденето на камили и пътуването с джипове? newsm78

# 46
  • Мнения: 11 747
Не е нужно да се носи вода. Може да тръгнете с една бутилка, най- много, да си имате. На всяка спирка се продава студена вода и не е скъпа. По 1-2 динара беше, дано не греша, вече мина време и не помня. Постоянно има от къде да купите вода, това не е никакъв проблем. В автобуса не се продава.

За камилите и джиповете - писах ти по- нагоре, ама май много грешно написах. Дано някой се сети по- точно. Като че ли 8$ бяха камилите, а джиповете по около 25$ ли бяха............  Thinking  това на човек.

# 47
  • Мнения: 511
Не е нужно да се носи вода. Може да тръгнете с една бутилка, най- много, да си имате. На всяка спирка се продава студена вода и не е скъпа. По 1-2 динара беше, дано не греша, вече мина време и не помня. Постоянно има от къде да купите вода, това не е никакъв проблем. В автобуса не се продава.

За камилите и джиповете - писах ти по- нагоре, ама май много грешно написах. Дано някой се сети по- точно. Като че ли 8$ бяха камилите, а джиповете по около 25$ ли бяха............  Thinking  това на човек.

Извинявай, аз съм пропуснала да го прочета  Embarassed Ако цените и сега са подобни, ще е чудесно  Heart Eyes

Мерси за информацията  bouquet Ако се сетя още нещо, ще досаждам с въпросчета пак  Joy

# 48
  • Мнения: X

pina, и аз споделям идеята за отворените обувки, още повече, че бих искала да усетя пясъка боса Heart Eyes Притеснявам се само да не е твърде горещ и да не може да се ходи  Crazy
Аз също бях с чехли,много удобно ми беше,даже и на камилата бях с тях. Laughing
Най-прекрасното усещане и спомен,който имам от Тунис е ходенето в пясъка-толкова фин и приятно топличък.В никакъв случай не е горещ-нито в пустинята,нито на плажа в хотела,ходи се по него без проблем,т.е. не е като тукашния.
Хотелът ти преди 2 год. се казваше Софител,явно сега са го взели Иберостар,което означава,първо че хотелите им само в Хамамет вече са 6,и второ,че си се спряла на много добра верига.Плажът е през булеварда/за мен това е минус /.Тъй като хотелът е сравнително нов вътре е много комфортен,но градината е още небогата на растителност.С годините и това ще се компенсира. Peace

# 49
  • Мнения: 2 134
Тунис е примамвлива дестинация,в Турция нещо ни писна.
Искам да попитам - няма ли опасност от змии,така ходейки боси?
Относно хотелите има хотели и хотели,просто трябва да се информирате,защото моя приятелка остана очарована от почивката си,а друга съжаляваше/адска мизерия при едни и същи цени!/

# 50
  • Мнения: 511

pina, и аз споделям идеята за отворените обувки, още повече, че бих искала да усетя пясъка боса Heart Eyes Притеснявам се само да не е твърде горещ и да не може да се ходи  Crazy
Аз също бях с чехли,много удобно ми беше,даже и на камилата бях с тях. Laughing
Най-прекрасното усещане и спомен,който имам от Тунис е ходенето в пясъка-толкова фин и приятно топличък.В никакъв случай не е горещ-нито в пустинята,нито на плажа в хотела,ходи се по него без проблем,т.е. не е като тукашния.
Хотелът ти преди 2 год. се казваше Софител,явно сега са го взели Иберостар,което означава,първо че хотелите им само в Хамамет вече са 6,и второ,че си се спряла на много добра верига.Плажът е през булеварда/за мен това е минус /.Тъй като хотелът е сравнително нов вътре е много комфортен,но градината е още небогата на растителност.С годините и това ще се компенсира. Peace

Благодаря ти за информацията  bouquet В такъв случай категорично и с удоволствие забравям за затворените обувки Hug

Относно плажа - пропуснала съм да прочета това, което споменаваш. Наистина е минус, но ако е чисто и прилично хотелче, ще преглътна този факт Laughing Предпочитам този минус пред хотел на самия плаж, но в мизерия. Tired А идеалното съчетание наистина е за предпочитане, но при тези цени е трудно постижимо Joy

P.S. Относно градината на хотела - ще го имам предвид  Flutter Но след последните хотели в Милано и в Лондон, където нямаше грам зеленина, освен ако не броим салатите по време на храненията, предполагам, че в Тунис все пак ще е по-зеленичко Joy

Последна редакция: сб, 17 апр 2010, 12:48 от Малечка-Палечка

# 51
  • Мнения: 511
Тунис е примамвлива дестинация,в Турция нещо ни писна.
Искам да попитам - няма ли опасност от змии,така ходейки боси?
Относно хотелите има хотели и хотели,просто трябва да се информирате,защото моя приятелка остана очарована от почивката си,а друга съжаляваше/адска мизерия при едни и същи цени!/

Това със змиите го бях пропуснала като възможност newsm78 Но така или иначе вече се навих за сандалките и ходенето боса Joy
Дали изборът обаче ще стои между страха от змии и страха от това да се спарят краката в затворените обувки при 45 градуса? Laughing

# 52
  • Мнения: 11 747
Малечка-Палечка , ти не разгледа ли снимките на хотела, от туристите, в линка, който дадох? Има 117 снимки от туристи. Там се вижда, че плажа е през пътя, но алеята е много красива, цялата с палми. По тези снимки хотела изглежда много хубав  Thinking

Змии не съм видяла, освен тези, които се продаваха по пазарите. По спирките на двудневната Сахара се продаваха змии и саламандри. Дават да ги пипаш и да се снимаш с тях.

# 53
  • Мнения: 11 747
Ето ги снимките на хотела, който сте избрали. Разгледай ги всичките.

http://www.tripadvisor.com/LocationPhotos-g297943-d578534-Iberos … met.html#22492569

# 54
  • Мнения: 511
Малечка-Палечка , ти не разгледа ли снимките на хотела, от туристите, в линка, който дадох? Има 117 снимки от туристи. Там се вижда, че плажа е през пътя, но алеята е много красива, цялата с палми. По тези снимки хотела изглежда много хубав  Thinking

Змии не съм видяла, освен тези, които се продаваха по пазарите. По спирките на двудневната Сахара се продаваха змии и саламандри. Дават да ги пипаш и да се снимаш с тях.



Прегледах ги, но през пръсти, че имах много работа тогава Sad Повече ме впечатли снимката ти с местното облекло  Laughing Мерси за посочения линк, сега ще го разгледам на спокойствие Simple Smile Иначе като цяло и на мен хотелчето ми допада  Heart Eyes

А за змиите - щом не си попаднала на тях, след като си ходила боса, значи сигурно няма newsm78 Или си имала късмет? Laughing

Понеже резервираната стая е с изглед към морето започвам да се притеснявам дали няма да е много шумно заради тази улица пред хотела?  newsm78

# 55
  • Мнения: 511
Момичета, как стои въпросът с доплащането за интернет в хотелите, в които сте били? Повече хотели предлагат безплатен WiFi, но този, който съм резервирала, изисква доплащане без да е уточнено колко Tired Можете ли да ме ориентирате приблизително за каква сума може да става дума? newsm78

# 56
  • Мнения: X
Можете ли да ме ориентирате приблизително за каква сума може да става дума? newsm78
Нашите приятели ги одрусаха доста солидна сума за една седмица,която като споменахме на представителката на Астрал зяпна Shocked.
Забравих да ти отговоря на ЛС на въпроса за роуминга-да,ползвахме,но не помня колко беше тарифата,нещо като 4 лв. за изходящи за минута ми се върти в главата,но можеш да провериш това при твоя оператор.

# 57
  • Мнения: 511
Можете ли да ме ориентирате приблизително за каква сума може да става дума? newsm78
Нашите приятели ги одрусаха доста солидна сума за една седмица,която като споменахме на представителката на Астрал зяпна Shocked.
Забравих да ти отговоря на ЛС на въпроса за роуминга-да,ползвахме,но не помня колко беше тарифата,нещо като 4 лв. за изходящи за минута ми се върти в главата,но можеш да провериш това при твоя оператор.

Колко солидна сума? Tired За роуминга вече проверих и ми се изправи косата Joy Надявах се поне с интернета да не е така Crazy

# 58
  • Мнения: X
Сега не мога да я назова точно,но беше много.Може би 10 пъти повече от това,което е било редно да платим,ако бяхме поискали посредничеството на агентката,тъй като тя живее там през целия сезон и е наясно кое колко.Но при тях се случи някакво момче от хотела,което отговаряше за обслужването на компютрите да им даде парола за достъп за техния лаптоп и явно той си е съчинил цифра по негово усмотрение,разбира се значително по-висока от реалната такса.Абе там винаги трябва да имаш едно на ум. Wink
Когато пътувахме с автобуса от летището към хотела агентката ни изнесе лекция ,каквато изнасят на чуждите туристи у нас-от какво да се пазят и опасяват.

# 59
  • Мнения: 511
Сега не мога да я назова точно,но беше много.Може би 10 пъти повече от това,което е било редно да платим,ако бяхме поискали посредничеството на агентката,тъй като тя живее там през целия сезон и е наясно кое колко.Но при тях се случи някакво момче от хотела,което отговаряше за обслужването на компютрите да им даде парола за достъп за техния лаптоп и явно той си е съчинил цифра по негово усмотрение,разбира се значително по-висока от реалната такса.Абе там винаги трябва да имаш едно на ум. Wink
Когато пътувахме с автобуса от летището към хотела агентката ни изнесе лекция ,каквато изнасят на чуждите туристи у нас-от какво да се пазят и опасяват.

Интересна презентация за "Добре дошли" Joy Но явно им е част от бита и културата Tired А за интернета - мерси за предупреждението. От агенцията не можаха да ми кажат конкретни цифри или дори приблизителни и се чудя дали да изпратя запитване до самия хотел или въобще няма да ме отразят Laughing

Общи условия

Активация на акаунт