Възстановяване на зрението по метода на Бейтс

  • 65 932
  • 114
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 422
От поредицата навици за здравето на зрението вече има подробности и за петия.

# 76
  • Мнения: 3 376
Здравейте.
Дали има някакви упражнения за мързеливо око+ изкривяване и астигматизъм  Sad?
Аз очила не нося, защото в клиниката ми казаха, че няма нужда, виждам само 30 % с едното око и няма оправия според тях. Дори и операция не помагало Sad.
Вече се чудя, дали да не пробвам и някакъв такъв метод, вие какво ще ме посъветвате?

Писанката, упражненията на Бейтс могат да лекуват и трите твои проблеми Simple Smile Заеми се с тях сериозно и се похвали после  Hug

# 77
  • Мнения: 1 422
Писанката, и аз мисля точно същото като Гризката. Във форума има дадени по диагнози за очите много упражнения. За астигматизъм има цяла отделна тема. Според мен се регистрирай и си ги прави, а можеш и по това с намаленото зрение да питаш съвсем конкретно. Ще ти отговорят кои упражнения са точно за тебе. Стискам ти палци!!!!! Успех!  Hug Hug

# 78
  • София
  • Мнения: 864
аз ходих на един курс /смехотерапия/ дето 2-3 дена правихме от тези упражнения на Бейтс и свалих 1 диоптър. и аз не можах да повярвам но е факт. сега пак ще ходя:)

# 79
  • Мнения: 1 422
Шести навик   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 80
# 81
  • Мнения: 440
Записвам се да следя темата - аз имам мързеливо око и ми казаха че ще се оправи с операция или да сложа леща.Засега чакам да се случи чудо ,но явно трябва и аз да се портудя ,за да се осъществи Rolling Eyes

# 82
  • Мнения: 0
здравейте,
аз не съм все още майка, но си позволявам да пиша в този форум.искам да благодаря на всички за съветите и линковете към различни книги.благодарение на един от тях, а именно книгата "The Paul's pathway to normal vision" успях да сваля един диоптър (от -4 до -3).мисля да продължа работата си и ще се похваля отново.
още веднъж благодаря.ще се радвам, ако мога да помогна с нещо.

# 83
  • Мнения: 19 307
Рози и рози, прочетох, че си ходила на смехотерапията и курсовете на Моника. Има ли разлика с курса на Норбеков и кой е по-добър според теб?

Прочетох линковете, които сте пуснали в темата. Свалих и книгата, но още не съм я прочела. Упражненията не можах да разбера от линковете как се правят, но виждам, че по описанието съвпадат с тези на Норбеков. Само соларизацията и въртенето не ми е ясно и при двамата как се прави?

# 84
  • Добрич
  • Мнения: 958
Ще следя темата с интерес.

# 85
  • Мнения: 1 422
Soleil* , Бейтс е първият офталмолог, който подхожда новаторски към окото и способността му да вижда здраво и съответно изгражда своята система за възстановяване на зрението на тези пренципи. Всички следващи методики стъпват на неговата система като я повеждат в различна посока. В Щатите съществува Институт, който преподава чист Бейтс и няколко клона или лъча, създадени от училите при Бейтс, които изменят в известна степен системата. Аз съм посещавала курсовете от системата на Норбеков в миналото от първо ниво до мастерская. В Смехотерапия се дава чист Бейтс и то много подробно. На клубните също се правят упражненията за очите.

# 86
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 747
Предварително се извинявам, 4е не про4етох вси4ко и питам вас, макар да съм по4ти сигурна 4е не е тази темата Praynig Моята сестра има катаракта на дясното око и се налага операция. За кристала,или лещата, както там я нари4ат, искат 600 евро и на мен ми се виждат много. Моля, ако можете да ме насо4ите или ако някой има информация по въпроса newsm78 Praynig Уто4нявам, 4е за разлика от мен, сестра ми хи4 не е ентусиаст за метода Бейтс,т.е. не 4е не е съгласна, по-скоро й липсва мотивация, подкрепа и малко инат Hug Благодаря ви

# 87
  • Мнения: 1 422
Информация по кой въпрос точно търсиш? Да уточним, защото не те разбрах  Embarassed.

# 88
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 747
Предварително се извинявам, 4е не про4етох вси4ко и питам вас, макар да съм по4ти сигурна 4е не е тази темата Praynig Моята сестра има катаракта на дясното око и се налага операция. За кристала,или лещата, както там я нари4ат, искат 600 евро и на мен ми се виждат много. Моля, ако можете да ме насо4ите или ако някой има информация по въпроса newsm78 Praynig Уто4нявам, 4е за разлика от мен, сестра ми хи4 не е ентусиаст за метода Бейтс,т.е. не 4е не е съгласна, по-скоро й липсва мотивация, подкрепа и малко инат Hug Благодаря ви
Става въпрос за цената на "лещата"понеже тук тези операции са безплатни на мен ми се  видя много езаджерата тази цифра 600 евро newsm78

# 89
  • Мнения: 1 422
По този въпрос не съм наясно. Успех пожелавам!!!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт