Възстановяване на зрението по метода на Бейтс

  • 65 938
  • 114
  •   1
Отговори
# 90
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 752
Те там е проблемът я newsm78 Във вси4ки сайтове не е публикувана цената и пише да се обърнем към лекуващият лекар-офталмолог,ама тя(лекуващаталекарка) знае 4е аз съм извън пределите на родината и ,според моето скромно мнение, надува цената. Ще ми се да видя един български пенсионер как ще достигне тази космо-цена newsm78 Благодаря! Продължавам да търся!
По този въпрос не съм наясно. Успех пожелавам!!!!!!!
Вмъквам допълнително мнение. Открих цени и са с около 200 евро по-ниски #Cussing out и то на известен о4ен хирург. Сега ще видя какво може да се направи. Благодаря отново,Рози!

Последна редакция: чт, 22 сеп 2011, 10:04 от danilu

# 91
  • Мнения: 0
Хора, златни сте! Наистина този форум е доказателство, че женската солидарност съществува!
Дами, моля ви, може ли някоя от вас да сподели опит; ако може да каже чрез тези техники колко диоптъра е свалила, за колко време...Знам, че при всеки е строго индивидуално, но просто ми е интересно на практика как се случват нещата.
Аз съм с чисто късогледство...откакто се помня; диоптърът ми е -3 и -3,5 и като махна очилата виждам като в мъгла(знаете колко е досадно и сконфузно в определени ситуации). Не искам да нося каквото и а било, за да виждам, не искам да си правя операция, тъй като чувам кофти неща; просто тези техники ми се струват като една прекрасна магия;затова ще съм ви много благодарна ако някоя от вас ми сподели как при нея се е случила тази магия.  bouquet

# 92
  • София
  • Мнения: 864
аз веднага споделям че свалих 1.5 диоптъра, късогледство само за 8 дена упражнения /ама и мнооого смях/. от тогава /вече 10тина месеца/ не съм правила никакви упражнения почти а диоптрите ми не са се вдигнали.
но аз преди да предприема тази стъпка носех дълги години лещи- от раз реших да се разделя с тях и почнах да нося очила. после и очилата почнах да нося само при супер наложителни моменти. беше ми много забавно -размазано и не виждаш добре. явно съм се била побъркала.
но резултата е налице!

# 93
  • Мнения: 0
Bunnie, едно мога да кажа: ехааааааааааааа!!! Simple Smile

# 94
  • Мнения: 3
браво, bunnie! навиците ли спазва? или други техники? само за 8 дни?  Simple Smile

Аз съм чела Норбеков, но нямаше голям ефект. Записче да ви чета.

# 95
  • София
  • Мнения: 864
ами аз правех едни упражненийца за очичките по метода на Бейтс. и много смях. сега съм се заинатила и последните 1.5 диоптъра да махна та да видиме....

# 96
  • Пловдив
  • Мнения: 292
Попаднах на темата търсейки начин за премахване или поне намаляване на късогледство.
Сина ми сега е в предучилищна група и има немалък проблем със зрението.  Сега приблизителния му диоптър е астигматичен:  -2 сфера със -1 цилиндър и на двете очи.  Със слагането на очила проблема няма да се реши, тъй като с растежа на организма, тенденцията е да расте и късогледството. Преди да сложи очила ще опитаме и други методи.
Някой има ли наблюдения с подобен случай при малки деца?
Ех... как ми се иска да намеря точната гимнастика (или друг лек) за късогледство и до половин година упражнения със сина ми да се окаже, че няма нужда от диоптър!  
Идната нощ се е родил Христос, а казват, че по Коледа ставали чудеса!
Ще си го пожелая! newsm17

# 97
  • Мнения: 3 506
Честита Коледа! Аз съм нагледен пример, за това каква измислица е това с увеличаването на диоптъра. Почти не е мръднал откакто ми го откриха (ученическите години) до сега, напук на всички изказвания как ще расте и бля-бля. Става дума за късогледство и астигматизъм на едното око, ок. 4 диоптъра е късогледството. Очила не съм носила.
Синът ми за съжаление ме е наследил - има същите проблеми и като мен не иска да носи очила. Открихме го, когато беше на 4г. (сега е на 8 ), но поради, да кажем несериозност от моя страна (породена от невъзможността да намеря доктор, който да разбере нежеланието ми да слагаме веднага очила) не съм го проследила във времето дали / колко е нараснал. Надявам се да не е драстично, тъй като видимите 'симптоми' не са по-различни отпреди.
Поради липса на мотивация упражнения досега не сме правили - той се бунтуваше много като по-малък, съответно аз имах колебания дали няма да му навредят. Едва напоследък проявява интерес, накрая току виж вземем заедно да се хванем с някакви упражнения. Знам, че има доста системи за подобряване на зрението, макар че не съм попадала на наистина убедителни свидетелства за трайно намаляване / премахване на диоптрите, още повече при деца Confused Продължавам и аз да се надявам на чудо през всичкото това време, най-вече за детето  Praynig 

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 292
При подрастващи късогледи, ако сложат очила привиква окото с диоптъра и почва да иска все повече! И така докато организма спре да израства.
Сина ми е на 7 и ако сега сложи очила, то след 10 години може и - 10 диоптъра да има! Sad
Доктора вчера ни каза, че е положително настроен за тези гимнастики за очи. Но къде да ги намеря точно какви са. Каза, че одобрява гимнастиките на Бейтс.
Някой може ли да ме насочи към сайт или книга в която да има описани тези гимнастики за късогледство?

# 99
  • Мнения: 1 422
Незабравка, част от упражненията по Бейтс има тук, иначе на курса се минава през голям комплекс.

И доста от обясненията в статиите.

# 100
  • София
  • Мнения: 94
Здравейте. Аз съм със 7.75 късогледство след последния преглед. нося очила 7 и 6 диоптъра за работа с компютър. Започнах с упражненията и по Норбеков и по Бейтс. Как ще разбера, че са ми се намалили диоптрите, това се чудя. Който е свалял диоптри как се осъществява проследяването.

# 101
  • София
  • Мнения: 864
Здравейте. Аз съм със 7.75 късогледство след последния преглед. нося очила 7 и 6 диоптъра за работа с компютър. Започнах с упражненията и по Норбеков и по Бейтс. Как ще разбера, че са ми се намалили диоптрите, това се чудя. Който е свалял диоптри как се осъществява проследяването.

най-малкото ще почнеш да виждаш по-ясно ако не носиш очилата или да виждаш размазано ако ги носиш. При мене така се получи.

# 102
  • Мнения: 8
Аз намерих упражненията на Норбеков http://vbox7.com/play:a5448b4a , но щом пише 1, предполагам, че има и 2. Някой дали знае къде може да се намери?

# 103
  • Мнения: 568
Ето в тази страничка    https://www.facebook.com/pages/%D0%94%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0 … A/162469743772797  има клипчета на руски как се правят упражнения с деца .

# 104
  • Мнения: 10
Има много линкове в тази интересна тема, 90% от които водят към monikabalayan и не работят, а се отваря заглавна страница на сайта.

Ако някой има нови работещи линкове на бълагрски моля да сподели.

Има ли и някой друг освен един човек в цялата тема, който да е намалил диоптри и да е доволен?
Детето ми е на 12 с далекогледство и 2 години носи очила и няма промяна, а бяха казали, че щяло да се подобри щяло да се израсте...   А баща ми е с катаракта и не иска да се оперира и ми каза , че е чул за този метод да му намеря повече инфромация. Той е на 70 и не би отишъл на този курс на monikabalayan, защото е по-интровертен човек, би си чел всичко, което му дам.



Общи условия

Активация на акаунт