Отговори
  • Мнения: 66
***************************************** рекламна публикация *****************************************

Коликите
Коликите се срещат почти при всички кърмачета. Не случайно те са един от основните виновници за притесненията на родителите в първите месеци от живота на децата им. Коликите са резултат от функционална незрялост на нервно мускулния апарат на стомашно-чревния тракт на бебето и на ензимните системи на червата. Други фактори, които благоприятстват появата им, са склонността при новородените към повишено образуване на газове, които водят до болезнени мускулни спазми, както и несъвършенствата в образуването на нормална чревна флора. Коликите са налице и при кърмени бебета, и при малчугани на адаптирано мляко, като най-често продължават до 3-ия месец на бебето. Те протичат със силен плач в продължение на 3-4 часа, детето свива крачета към корема, лицето му се зачервява, коремчето му е подуто. В такива случаи се препоръчват медикаменти, но внимавайте! В повечето от тях се съдръжа симетикон, който ако не помогне веднага да се изхвърлят газовете, води до образуването на  газови джобове и до по-болезнени спазми.

Решение: Добра алтернатива е хомеопатичният препарат Ентерокинд. Това са капки, които е препоръчително да се дават още от първите седмици на бебето, за да не се стига до болезнени спазми. Ентерокинд стимулира съзряването на стомашно-чревния тракт на бебето, има успокояващо действие и помага на заселването на добрите бактерии, способства за доброто отделяне на ензими, което намалява образуването на газове. Хармонизира чревния тонус за безболезненото извеждане на вече образуваните газове.

Трябва да се приема при остри симптоми по 3 капки през 1 час,  6 пъти дневно; след подобрение на симптомите по 3 капки 3 пъти дневно. Съдържа лайка, сантонинов пелин, колоцинт - африканско растение, суроватка от краве мляко и  магнезиев хлорид.

Клинични проучвания: Ефективността и безопасността на Ентерокинд е доказана с редица клинични проучвания. В мултицентровото проучване от 2008 г.са участвали 246 деца на възраст между 2 седмици и 6 години. Резултът е, че 65% от деца са напълно освободени от колики на 7-мия ден, а при 26 % има значително подобрение. Ефектът започва да се проявява още в първите 3 дни от лечението.





Изтеглете цялата статия (PDF) >>>

*** статията е предоставена от сп. Моето дете ***

Последна редакция: ср, 21 апр 2010, 12:48 от BG-Mamma™

# 1
  • Мнения: 98
Коликите  са  едно  истинско  предизвикателство  за майката и  цялото  семейство.
Характерно  за  "новите"  деца  е ,че  те  получават  колики  още  от  първите  дни  след  раждането. Те  се  проявявт  със  силен  плач, енергично  движение  на  крайниците, зачервяване  на  лицето  и  др.90% от плача  на  новороденото  се  дължи  на  колики. Те  са  адаптационна  проява  на  детето - дължат  се на  спазъм  на  гладката  чревна  мускулатура, образуване на  пенеста  материя  при  постъпване  на  млякото  и  др. При различните  бебета  по  различен  начин  се  изразяват  коликите - от  леко  мрънкане  и  гримасничене - до  истеричен  и  неутешим  плач.
В  моята  практика  средство  на  първи  избор  за  омекотяване  и  контролиране  на  коликите е  препарат -Ентерокинд. В  болшинството  от  случаите - над  80 %  се  справям с  него. Ефекасността  му  се дължи  на  балансирания  избор на  хомеопатични  медикаменти. Не  е  за  пренебрегване  профилът  на  безопасност,  който  е  много  важно  за  малкото бебе. Дозата - 3 капки  преди  хранене.

# 2
  • Мнения: 66
Мили момичета,
Бъдете внимателни и четете етикетите на медикаментите, които давате за облекчение на колики. Често дори зад най-новото и интересно име се крие добрият стар симетикон. Ето какво е важно да знаете за симетикона и другите медикаменти при колики:
Много често при колики се препоръчва медикаментозно лечение. Бъдете много внимателни в такива ситуации. Специалистите категорично отричат хранителни добавки, които съдържат сода или етерични масла. Една от възможностите са различните лекарства, които съдържат симетикон. Това е детергент - вещество, което прави малките балончета с газ по-големи и така може да предизвика отвеждането им от организма.  Симетиконът би могъл да помогне само в случай, че изхвърлянето на газовете стане бързо. Ако това не се случи, мехурчетата попадат от горната в долната част на храносмилателната система в газови джобове и предизвикват по-болезнени спазми. Веществото не може да повлияе на тонуса на стомашната мускулатура или на поселването на стомашната лигавица с добрите бактерии – процеси, които са част от естественото съзряване на стомаха. Ето защо най-добрият избор е безопасният и високоефективен препарат на Немския хомеопатичен съюз Ентерокинд. Той съдържа:
•   Колоцинт – предпазва от образуване на газови джобове;
•   Магнезиев хлорид – помага за безболезненото отвеждане на газовете;
•   Сантонинов пелин – успокоява стомашното неразположение при нервните деца;
•   Суроватка от краве мляко – води до съзряване на лигавица на стомаха;
•   Лайка – има отпускащо и успокояващо действие за организма.

# 3
  • Мнения: 66
Здравейте, момичета!

НОВ КОНКУРС!!!

Споделете как се справяте с коликите и спечелете страхотни награди!!! Разкажете ни за вашите хитринки в тези трудни моменти! Най-интересните, полезни и забавни разкази и съвети ще получават награди всяка седмица!

Успех!

# 4
  • Мнения: 3 026
Здравейте, момичета!

НОВ КОНКУРС!!!

Споделете как се справяте с коликите и спечелете страхотни награди!!! Разкажете ни за вашите хитринки в тези трудни моменти! Най-интересните, полезни и забавни разкази и съвети ще получават награди всяка седмица!

Успех!


Може ли малко повече информация за конкурса? До кога е срока за участие, има ли сайт, където можем да видим правилата, кой може да участва?

# 5
  • Мнения: 66
Здравейте,

Всеки, който ни изпрати съвет или разказ може да участва в конкурса. Няма ограничения за брой участия. Основното правило е да споделите вашия личен опит и да го опишете достатъчно подробно. Срокът е до края на месец май 2010, като при голям интерес от страна на участниците във форума, ще го удължим. Зесега конкурсът ще бъде само в този форум. Всяка седмица ще даваме по 1 награда, изтеглена с томбола спрямо броя на съветите от конкретната седмица. Наградите настина са много приятни - ще издам само част от тях дискове с музика за бебета, специални несесери за път и много други.
Хайде, нетърпеливи сме да четем първите разкази и съвети! Споделете с другите вашия опит, така може да им помогнете и да ги накарате да се вдъхновят от вашия личен пример!
Успех!

# 6
  • Мнения: 66
Как да преминем през коликите?

Винаги съм била озадачена от факта, че докато трае бременността, роднини, приятели и близки буквално се надпреварват да разберат как се чувства бъдещата майка. Но веднъж, щом изтекат 9-те месеца на очакване, дъждът от въпроси и тревоги се трансформира и насочва в посока към малкото човече. Тогава сякаш се счита за нормално емоциите на новоизлюпената майка да останат някъде там на заден план, а всички вперват очи в първата усмивка, първо зъбче, първата думичка на бебчето. Не знам за вас, но на мен тази постановка никак не ми е по вкуса. И не защото мънчето не се нуждае от вниманието и грижите на цялото семейство. Разбира се, че трябва да ги получава всяка минута. А заради простичкия факт, че младата майка има също толкова нужда от подкрепа, от възможност да сподели чувствата си и да бъде изслушана. Ето защо ви предлагам един по-различен поглед към коликите. За тях сме свикнали да говорим в съвети и тактики как да облекчим страданието на детето. Нека сега да помислим как майката преминава през този тежък период.

Лоша майка ли съм?
Може да звучи странно, но на коя от нас не й е минавало през ума, след часове отчаяни опити да успокои мъника с пристъп на колики. Такава е женската ни природа – все търсим вината в себе си... И нищо чудно, когато от телевизонния екран ни заливат лъскави реклами с безупречни майки, държащи гукащи и спокойни бебета. Сигурно и вие сте се питали – как успяват майките в градинката, докато моето мъниче не спира да плаче, а техните бебчета кротко и сладко спят в количките си. Къде греша и защо не мога да се справя? Да се сравняваш с другите, защото си разочарована от себе си е все едно да сложиш сол на рана.
Какво може да помогне?
Спокойствие и само спокойствие! Със сигурност сме дали всичко от себе си – люлеене, прегръдки, разходки с колата в 2 през нощта, малко приспивна музика. Просто трябва да приемем, че колкото и да ни се иска има неща, които не са изцяло в нашия контрол. В крайна сметка това е период, който ще мине.

Групи от майки съмишленици?
Хубаво е, че вече и у нас има сбирки на майки в различни групи – такива, които споделят проблемите с кърменето на децата, или пък други, които искат да ги отгледат по най-естествения начин... Много са вариантите да намерим подкрепа. Разбира се, ако повечето от майките в дадена група или училище за родители нямат подобен проблем – това допълнително може да ни подтисне.
Какво може да помогне?
Да потърсим майка, която е имала и се е преборила с коликите при детето си. Няма съмнение, че личният пример е много заразителен и успокояващ. Пък и кой друг би могъл да ни разбере по-добре?! Току виж сме научили някои хитър и изпробван трик за успокояване на ревящото мъниче...

Не издържам повече!
Ето нещо, което много малко майки биха си признали. Борбата с коликите може да бъде толкова изтощителна, че просто да ти се прииска да затвориш вратата на детската стая, да си сложиш тапи за уши и да забравиш за всичко. Ами да така е! Понякога на човек просто му идва в повече от самообвиненията, че не може да се справи и от безпомощността, която те изпълва. Има психолози, които сравняват този период на борба с коликите с посттравматичен стрес.
Какво може да помогне?
Първо нека признаем, че е нормално да се чувстваме изнервени и безпомощни. В такива моменти най-доброто е ... да излезем на чист въздух. И да не забравяме, че няма нищо лошо в това да приемем помощта на някой близък. Когато отделим малко време за себе си, и за няколко часа сън, нещата не изглеждат чак толкова безнадеждни. Мислите за бъдещето – след този период... за игрите, за усмивките, за новите емоции с бебето - винаги помагат.

Време ли е за медикаментозно лечение на коликите?
Знам, че е трудно и че понякога отчаянието побеждава и все пак не бързайте... с класическите лекарства за справянето с коликите, които съдържат симетикон. При малките деца той често задълбочава проблема вместо да го разреши. Затова все повече лекари се обръщат към хомеопатичните алтернативи какъвто например е безопасният препарат Ентерокинд. С Ентерокинд може да се профилактират коликите. Затова не чакайте болезнените пристъпи, още от третата седмица на малкото може да двате профилактичната доза от 3 капки три пъти на ден.

Вместо заключение
С цел да бъдем полезни на много майки, които са затруднени в преминаването през изтощителната борба с коликите обявихме конкурс с награди. Очакваме да споделите вашия опит - как се справихте, какви хитринки приложихте? Така със сигурност ще бъдете от помощ на други майки като вас. Информация за условията на конкурса може да намерите само в тази тема на форума.

Последна редакция: вт, 27 апр 2010, 11:24 от DHU България

# 7
  • София
  • Мнения: 1 522
Здравейте, къде да изпращаме разказите за коликите  Grinning

# 8
  • Мнения: 66
Здравейте,

Публикувайте разказите тук в форума, за да бъдат полезни и на другите майки. Така че да ги намерят в тази тема.
Успех!

# 9
  • София
  • Мнения: 1 522
Здравейте, искам да ви разкажа за нашите колики и как ние се справихме с този труден период за нашето слънчице. Още след като родих започнах много да чета по въпроса за кърменето и коликите и разбрах, че като се съобразвам какво си хапвам мога много да помогна на моето слънчице да няма колики или да са в по-лека форма. Четох, че не е добре да ям карфиол, бобови, пикантни храни, газирани напитки, домати и ред други неща. Списъкът беше дълъг, но за да не страда бебчето си заслужава да се ограничавате, когато бебето е на кърма. Нашите колики за щастие бяха сравнително кратък период - около месец, като се изразяваха в слаб дискомфорт при бебка. През деня мрънкаше в някои часове, но когато я гушках и й говорех нежно се успокояваше. Пиеше и капки от рекламираните по детските списания, но не бих казала, че от тях много има ефект. повече й ги давах за свое успокоение. Една нощ около Коледа обаче нещата рязко се промениха. Накърмих Анджи и я сложих да спинка. Тя бързо заспа и ние си легнахме. След около 30-40 минути обаче тя се събуди с писък. Първо си помислих дали не е гладна и я сложих пак на гърдата, но тя неискаше. Истината е , че в този момент бебетата са като изплашени малки животинчета, който се гърчат от болка и не знаеш какво точно да направиш, за да ги успокоиш. Моята дъщеря се успокояваше като я гушкам и й говоря нежно. Също така си слагах ръката върху коремчето й, защото бях чела, че може да се сложи затоплена пелена върху коремчето и това успокоява болката. Само, че когато бебето се извива от болко в ръцете ти не е много подходящ момент да топлиш пелена, а аз нямах предварително сложена примерно върху парното, така че предпочитах да си поставя ръката върху коремчето й и да го затопля с топлината на своето тяло. В този моент е много трудно да запазиш спокойствие. Гледаш как мъничето ти се извива в ръцете ти и пищи с всичка сила, но трябва да намериш сили в себе си и да запазиш спокойствие, за да можеш да го успокоиш и да си му полезна в този момент. Бях чела, че бебетата се успокояват от шума на двигателя на колата и от вибрациите, но честно казано не си представях да я изведа в два през нощта през зимата. Друго, което бях чела е, че шумът на сешоар също успокоява бебетата в периодите на коликите, но моята дъщеря се плашеше от шума на сешоара, когато си сушах косата и затова и това отпадна като вариант. Реших, че щом се чувства добре от това да я гушкам и да си държа дланта върху коремчето й, значи това ще правя и ще се моля да се успокои и болката да спре, за да може спокойно да заспи и да се събуди на сутринта отново усмихната. Една от нощите кошмарът продължи до пет сутринта. Вече се чудех как и двете издръжаме, но накрая аз се предадох. Тати стана да ме смени и малко след това Анджи се успокои и заспа. В този период е много важно да има някои, който да ви подкрепя, защото не всяка майка може и психически и физически да издържи това изпитание сама, тъй като така или иначе в първите месеци безсънните нощи са си нещо постоянно. И когато се случи и покрай коликите да не спите до пет сутринта е хубаво някои да ви смени да поспите, защото на другият ден най-вероятно ще останете сама, защото тати ще отиде на работа. И така вие ще имате сили отново да се грижите за бебето. За щастие при нас коликите минаха бързичко и не сме имали много такива нощи. незнам дали е имало ефект от това, че много се съобразявах какво хапвам, защото Анджи беше изцяло на кърма, но със сигурност не е навредило, защото това което мама си хапва преминава в кърмата. Надявам се да съм била полезна и да помогна на поне една майка с моя опит. Усмихнати бебчета ви пожелавам Simple Smile

# 10
  • Мнения: 4
Здравей те !  Искам да разкажа как се справихме с коликите? След като родих дъщеря си почнах да кърмя , в първия месец нямах ме колики след 40 ден се появиха , най вече след обяд бебето ми плачеше , но аз бях подготвена за тях . Четох много бебешки списания , разбрах че трябва да внимавам с кои храни да отбягвам за да не се образува газ , газираните напитки . Колко вида билкови чайчета за колики сме пиле те ни помагаха , купих и капки за колики те помагат заа момента и бебето пак реве . После научих за масаж да правя на бебето по чесовниковата посока гледах предаване и купих някакъв немски гел за масаж на коремчето много ми помогна . Моята дъщеря Дери я кърмих почти година , благодарение на кърмата и сега има силен имунитет хранисе добре и расте нормално . Пожелавам на всички майки да имат здрави и усмихнати бебета !

# 11
  • София
  • Мнения: 329
Както и да ви се стори това,ще бъда откровенна! Това е марката от която съм във възторг! Ползвала съм няколко неща от нея и за колики ,и за сън,когато имаше един доста дълъг период в който малката имаше неспокоен сън, но най - често ползвам гастрокинд и до ден днешен само това ни помага,когато има я запек я  разстройство...препоръчвам на всички тези вълшебни хапчета за какъвто и проблем ....наистина помагат!

# 12
  • София
  • Мнения: 1 522
Искам да споделя още някои неща, които от личен опит знам, че помагат за справянето с коликите. Когато бебето яде от шише, т.е. е на изкуствено хранене проверявайте шишето, защото е възможно бебето да  поглъща и въздух докато се храни,а това предизвиква болки в коремчето. Също така може да се опитате да храните бебчо изправен.Така кърмата или адаптираното мляко се усвоява по-лесно от стомахчето. Друг важен момент е оригването. Не е нужно да чакате края на храненето, може да сменяте позите по време на храненето и да предизвикате по-често оригване. Това помага за изхвърляне на  мехурчетата въздух от стомахчето на бебчо. По време на коликите е добре да давате чайчета на бебето. Подходящи са тези  от копър,анасон,мента и лайка.  ТРЯБВА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ДА СЕ КОНСУЛТИРАТЕ С ПЕДИАТЪРА и да сте внимателни с дозирането. Може би по-добре е да използвате готови чайове, които са на гранулки и се разтварят в преварена вода. Аз давах такъв чай и съм много доволна. Ако кърмите и не искате да давате набебето да пие от шише, може мама да пиете чайовете. Ако вие пиете чайовете,след време те ще достигнат до кърмата ви,а от там и бебчо ще е по-спокоен. При болки в коремчето можете да слагате на коремчето на бебето затоплена пелена или да напълните шишето му с топла вода. Поставете шишето върху корема си и оставете малкото да лежи върху вас.Топлата вода действа успокояващо на новороденото,но трябва да внимавате с температурата,защото топлото за вас,може да означава горещо за него. Бебетата се успокояват от тихата,приспивна мелодия. Можете да им пускате тиха музика или да се опитате да им пеете.Бебетата не разбират дали пеем фалшиво  Laughing , но се успокояват от гласа на мама  Grinning Можете са опитате и да сложите бебчо по гръб и да движете крачетата му така сякаш кара колело.Това упражнение спомага за успокояването на коликите. Също така помага и поставянето на бебето по коремче  Laughing

Последна редакция: вт, 11 май 2010, 16:18 от andjelina27

# 13
  • Мнения: 1
Здравейте майчета!

Коликите бяха един от най-трудните моменти от моя живот, но успях да намеря лек, който предадох и като съвет и на своите приятелки.
Имам двама сина на 6 и 9 месеца, коликите на които започнаха още на десетия ден след раждането им. При първото си дете пробвах какви ли не капки, но нищо не помогна и на помощ ми дойде моят червен сешоар. Да, колкото и странно да ви звучи …сешоарът ми. Стар модел, малък, но доста ефикасен. През нощта, когато големият ми син се будеше с писъци просто му натоплях коремчето с него, като едновременно го и масажирах и той се успокояваше и заспиваше.
С второто си дете реших, че вече са открили ефикасни капки за колики, но уви! Изкупих всички скъпи капки, които имаше из българските аптеки, но ефект нямаше, или за да бъда по точна, само първите няколко дни и след нова плачът продължаваше, т.к. детето бе свикнало с тях. Отново изрових старият приятел сешоара и си решавах проблема на момента.
Пробвайте и вие и съм сигурна, че ще останете доволни от резултата!

# 14
  • София
  • Мнения: 329
Да истина е и аз съм го пробвала и имаше ефект. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт