Израел-50

  • 57 517
  • 739
  •   1
Отговори
  • Мнения: 490
                              
  Добре дошли в юбилейната тема "Израел-50"
         В памет на войниците загинали за Израел
        
  62 години независимост на Израел
Информация за нас и за Израел в старите ни теми:

1   2   3   4   5   6   7

8   9   10 11  12   13   14

15  16  17   18   19   20   21  

22   23   24   25 26   27   28

29   30  31 32   33   34   35

36   37   38 39   40   41   42

43   44   45   46  47  48  49
Други теми, свързани със заглавната:

 


 
 book и темата на любознателните:  
Иврит - да се опитаме да го научим он-лайн


                                                 Приятно писане!

Последна редакция: нд, 18 апр 2010, 16:25 от mimkis

# 1
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Пу, пу първа  Mr. Green
Мимкис, благодаря за темичката (липсва линк към тема 49)
Целувки на всички аз полягвам да успокоявам нерви  Mr. Green

# 2
# 3
  • Мнения: 1
Да е честита новата тема Simple Smile Мимкис благодарим за което. Аз само се записвам, няма да ви тормозя много много с коментари  Hug

Приятен ден на всички   bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 7 876
Юбилейна петдесета тема.

А дано и нея да е напълним с радостни вести.

# 5
  • Мнения: 490
   Bube,мерси добавих я Hug Темите ги копирах от предишната и за това съм я забравила нея точно Mr. Green
   PuRpLy, пиши си свободно, ние сме малко,но демократично общество  Peace
     
Цитат
Юбилейна петдесета тема
Дядо Хаджи, аз дълго се чудих дали да не е точно такова заглавието и Grinning. Редактирах сега и добавих. Дано пожеланието ти се сбъдне и да я напълним само с хубави новиниSimple Smile

# 6
# 7
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Мимкис  bouquet 50-та юбилейна Peace да я изпълним само с хубави и интересни неща Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 160
Мимкис, мерси за темата!

# 9
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
И аз тука първи!

# 10
  • Мнения: 490
   Инче, ако ни четеш все още от време на време Grinning Честит рожден ден на Кари (на патерици Blush)  newsm59 newsm67 Да ти е жива и здрава сладураната! Вероятно вече много е пораснала Hug
Цитат
  И аз тука първи!
    Пу ,втора Laughing

# 11
  • Мнения: 2 952
След  минута има сирена - възпоминателен ден за жертвите от войните на Израел. Така  .....  а утре вечер  започват вече  празненствата пък за РД на страната ...

http://www.knesset.gov.il/tour/images/7.jpg



Ние пък ще ходим на изпращане  своего рода ... войнишко на племеницата на мъж ми.Те с няколко още приятелчета си направиха екскурзия  в чужбина преди да влязат в казармата. Струва ми се , че ще е най-добре да дадем пари на "детето" ... че е голяма вече . Ако е чек - мама и тати ще го приберат ... парички най-добре . Да си вземе нещо. Колко бяха малки и сладки като дойдох и кога станаха по-високи от мене незнам.Времето върви в една посока . Да са живи и здрави само! Един по един и тримата  вече  са войници (големите племеници). Дано следващата война  е по-далеко , защото тогава вече и до нас ще  стигат "пратките" на съседите. Аз пък трябва да вървя да си взема 4 броя противогази/маски и т.н. - новите комплекти раздават. Взехте ли си ? От пощата ще ги вземаме.

 Дано не навявам разни мрачни мисли из форума , не  исках така да звучи. Просто се навързаха приказките.

 Весело да е на рождениците ! Хайде чакаме и бъдещите мами ...  Simple Smile да се похвалват - всичко с времето си. 

Последна редакция: нд, 18 апр 2010, 20:21 от petia911

# 12
  • Мнения: 1
Аз пък трябва да вървя да си взема 4 броя противогази/маски и т.н. - новите комплекти раздават. Взехте ли си ? От пощата ще ги вземаме.

Петя, новите комплекти не ги ли раздават и в някои от канионите ? И крайният срок в който ще може да се сменят мисля че е 6 май Simple Smile


Мили мами, аз имам едно запитване ! Понеже, сега се глася август месец да ходя до Израел отново , но този път живот и здраве ще остана за месец и половина, но билета ми с България Еър вече стана 840 лв, беше 730-780 лв, но не знам сега какво стана, явно колкото повече наближава, толкова и цената се оскъпява, а отделно че като се мине месец билета автоматично се вдига като цена. Та моят въпрос е дали случайно не знаете някой друг вариант, който мога да намеря. Макар че и аз доста търси, но уви май е само България Еър или Ел Ал , но за всеки случай да питам и вас. Simple Smile
Мерси предварително Simple Smile

Последна редакция: нд, 18 апр 2010, 22:29 от PuRpLy

# 13
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Вечна памет на войниците!
Концертът от кикар Рабин беше много хубав, аз даже мислих дали да не отскоча да го видя на живо, но вече бях скапана от ходене  и скитане...   Rolling Eyes  Иначе за целта пътьом и бяла тениска си взех (Мимкис, във Фокс са направили серия Mom-to-be, поне в големите им магазини са я пуснали...  Peace)

Мерси за темата   bouquet Съчетала си поводите, но с темпото на писане, и Шавуот още ще празнуваме в юбилейната тема...  Whistling

Борянка пита за билетите - Бубе, от сайта на Ел Ал ги взимам, последния път пътувах с Бг Ер (билетът беше с около 50 долара или евро по-евтин, не помня с точност). Но по принцип техните билети са по-евтини, а от агенция поръчвахме 2 пъти, но евтини н иги уредиха само от службата на Ментов. На вас какви оферти ви дадоха, за какви цени?

PuRpLy, билетите са по-скъпи лятото, може би от там ти се вижда разликата (лятото е сезон за почивки, т.е. повече пътувания и с търсенето се вдига и цената).

За маските - преди ги раздаваха в пунктове за целта, сега е в пощата  Peace

# 14
  • Мнения: 2 952
  Ами лято .. августовски цени на билетите . Освен това винаги цените  са различни до месец и за повече от месец. Зависи и дали е отворен билета ( с нефиксирана дата за връщане) и т.н. Моите гости пътуваха с БГ Еър от БГ насам към Израел и си поръчаха билетите директно от тях там , а не чрез  агенция и спестиха  някой  друг  долар. Общо взето около 500 долара за август за билет над месец  е  нормално. Аз този път пътувах до БГ пък за 6  дни с Ел Ал , но билета го хванах в последния момент от дака 90 - запълват места в полетите , нямаш голям избор , но за мене стана идеално. Билетчето  беше около 350 $ (до часове  преди полета бяха и по 250 $) . Такива билети не са стандартни ....така , че не са пример . Просто давам идея за пътуващите спонтанно и за кратко.

  Днес пак има сирена в 11 по обяд. Да не се стресне някой  Simple Smile . Ние  сме с уговорка да спим наобяд с децата , за да може довечера да идем да гледаме  ЗАРЯЯЯЯ  от градската градина на центъра за РД на Израел. Взимам одеалце и лягаме под палмите да гледаме зарята -   голяма радост за децата (и баща им като дете със зарята  Laughing ). Ще снимам сигурно .

 PuRpLy, ние ще вземем от пощата до нас. Трябва да се вземат  4 броя комплекти вече , че старите заминаха отдавна.

 

 

 

 

Общи условия

Активация на акаунт