Болоня

  • 142 439
  • 833
  •   1
Отговори
  • Мнения: 198
Привет на всички!
В началото бе доброто ми желание да изненадам съпруга за рождения ден-купих билети с Уиз еър-София-Форли за юни.ще останем пет дни.
Сега остава по-трудното-да организирам всичко,като започнем от придвижването от летище форли до града.
моля,помагайте със съвети за настаняване,добри места за хапване и маршрути.
От близките места сме били във Венеция и Флоренция/ бих повторила пак/.
Спряла съм се на Имола ,Равена,Сан Марино,но идеи са добре дошли.

# 1
  • Мнения: 2 241
Покрай полетите на Уиз и аз съм се запалила за Болония.
Когато му дойде времето ще отидем и смятам да посетим Сан Марино, Римини, Флоренция и Пиза.
Парма също е наблизо. Чувала съм, че във Фано е много красиво.
Сигурна съм, че от летището има шатъли до Болония, така че това мисля, не е притеснително.  Peace

# 2
  • Мнения: 198

Значи засега сме двете,но без нищо конкретно.
дано някоя от мамите е била и се включи с практически съвети.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Флоренция е невероятна! Като изплетена на една кука е...дантела..
Пиза е класика,а храната в ресторантите там е всеизвестна...
Болония е чудесна за разходка по закритите тротоари и шопинга не е зле..
Носете си фотоапаратите и се наслаждавайте на всеки един миг..

# 4
  • Мнения: 282
И аз си купих самолетни билети за Болоня, но искам да отидем и до Флоренция.
До града транспорта не е проблем, но се интересувам от пътуването до Флоренция с влак - откъде се взема влака, колко време се пътува и колко струва билета.

# 5
  • София
  • Мнения: 9 979
Аз се колебая още, но не знам колко ще устоя на тези евтини билети  Crazy
Моето проучване показа, че има бързи влакове от Болоня до Флоренция за около 40 мин, 2 класа - около 25 евра. И също така регионални, които пътуват около 1 и 40 и струват сигурно под 10 евра  (из разни форуми пише около 5-6 евро), но не излизат цени на сайта и съответно не могат да се закупят предварително. Има и трети - не спират на Централната гара във Флоренция, а на някаква малко по-далече, в нещо като предградие, 2-ра класа - 10 евра.

# 6
  • Мнения: 914
И аз да следя темата, че някой ден и до там трябва да се ходи  Grinning. Мисля да посетим Болоня, Пиза и Флоренция, но понеже нямам идея кога ще стане това все още не съм правила проучвания.

# 7
  • Мнения: 639
Болоня наистина е един страхотен ,запомнящ се град,препоръчвам го горещо.Всяка година прекарвам около месец там и всеки път се зареждам с много позитивизъм и много доза история и култура .Архитектурата на самият град е невероятна/всъщност както и в цяла Италия/,определено има какво да се види.Двете наклонен кули,многобройните порти,най-старият университет в Европа,уникалната библиотека с прозрачен под,дворци,градини,катедрали............ и т.н и т.н.
Болоня е разположен на стратегическо място,стига се лесно с влакове от централната гара на града до Милано,Венеция,Флоренция,Римини,Верона.Пътуването с регионални влакове е по-евтино,в различните часове от деня цените на влаковете са различни ,когато пътува група от 4ч.има намаления,когато са двама с дете -също.Може да се закупят билети освен от гишетата и от автомати,които имат меню и на английски с пълното разписани на влаковете.

# 8
  • Мнения: 198
Заринка,
кога летиш за Болоня ?

# 9
  • Мнения: 282
в края на септември

# 10
  • Мнения: 2 697
Покрай полетите на Уиз и аз съм се запалила за Болония.
Когато му дойде времето ще отидем и смятам да посетим Сан Марино, Римини, Флоренция и Пиза.

Същото и при мен Wink
Доколкото съм чувала и чела, самато Болоня е също прекрасна, макар и малко недооценена дестинация Wink

# 11
  • Мнения: 198
Колко е странен животът понякога.

Наистина до преди седмица въобще не ми е минавало през ум да ходя до Болоня.
След като имах билетите,започнах да се ровя и малко по-малко,надявайки се и получавайки ваша помощ,най-вече,открих,че мястото е много интересно.Сега се радвам на избора си
Всъщност историята е много смешна.
Вдъхнових се от разказа на Малката и Шанел 5 от друг форум за Сицилия,но тъй като рождения ден е през юни и съответно ще е много топло за Сицилия, влезнах в сайтовете и започнах да търся къде   да ходим.
Отпаднаха вече посетените места-Рим, Венеция, Флоренция,Пиза, Милано и изникна Болоня.
Който има какво да разкаже и подскаже, на ред е.

# 12
  • Мнения: 723
Аз живея във Флоренция в момента и в събота ще летя за София през Болоня, та ще мога да ви пиша после по-подробно каква е схемата. Има влакове директно от Форли за Флоренция, т.е. номера е само трансфера от летището до самия град Форли, който предполагам няма да е много далече, т.к. е малко градче. 

# 13
  • Мнения: 198
Чакаме отзиви .
Аз започнах да правя програмата вече,помагайте и вие.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 715
Май и на нас следващата ни спирка ще е Болоня Simple Smile Може би в края на лятото.

Общи условия

Активация на акаунт