Болоня

  • 142 529
  • 833
  •   1
Отговори
# 825
  • София
  • Мнения: 1 724
Онлайн не можеш да купиш без час, има опашка и за билетите онлайн, така, че гаранция за време точно няма. Но трябва да си поне 10 -15 минути преди твоя час на място, за да изчакаш опашката на онлайн гишето.

# 826
  • Мнения: 3 845
При онлайн билетите има фиксиран час, който се избира по време на купуването им. Не знам как става с Флоренция пас. Не сме използвали.

# 827
  • Варна
  • Мнения: 282
Aз да бързам да купувам билети за влака Рим-Флоренция си взех билети  от сайте на Treinitalia.
Сега ще купувам Флоренция -Болоня и с изненада видях, че имало и друг сайт за билети Италотрено.
Каква е разликата и най-вече от кой сайт да взема тези?  ooooh!

Tъй като самолетът ми е в 14,45 Болоня-София мисля сутринта рано да тръгна с влак от Флоренция и от 9,30 до 12 да разгледаме малко от Болоня. Багажа се надявам да мога да оставя на гарата. Чудя се ще ми стигне ли времето за нещо изобщо.... 
 

Последна редакция: вт, 23 юни 2015, 11:17 от ilianagm

# 828
  • Мнения: 6 031
Aз да бързам да купувам билети за влака Рим-Флоренция си взех билети  от сайте на Treinitalia.
Сега ще купувам Флоренция -Болоня и с изненада видях, че имало и друг сайт за билети Италотрено.
Каква е разликата и най-вече от кой сайт да взема тези?  ooooh!

Tъй като самолетът ми е в 14,45 Болоня-София мисля сутринта рано да тръгна с влак от Флоренция и от 9,30 до 12 да разгледаме малко от Болоня. Багажа се надявам да мога да оставя на гарата. Чудя се ще ми стигне ли времето за нещо изобщо....  
 

Treinitalia са италианските държавни железници, а Итало са на частна компания. Избора си е ваш коя компания да ползвате. Гледайте и от/до кои гари пътуват.

Можете да поразгледате Болоня за половин ден. Багажа може да се остави на гарата - цената е 6 евро за първите 5 часа и по 0,90 евро за всеки следващ час(дано не бъркам, че само го прочетох, но забравих да снимам).

# 829
  • Мнения: 4
Здравейте, първо искам да Ви поздравя за прекрасната тема с много полезна информация. Плануваме пътуване до Болоня, Флоренция, Пиза, и може би Римини, на всякъде споменавате пътуване с автобуси, а някой на ясно ли е как стои въпроса с наемането на автомобил? Много по скъпо ли излиза, по неудобно ли е? В смисъл до колкото разбирам в големите градове влизането с автомобил е голям проблем, но все пак, ако някой е ползвал автомобил нека сподели.
Хубав ден на всички.

# 830
  • Мнения: 6 031
Здравейте, първо искам да Ви поздравя за прекрасната тема с много полезна информация. Плануваме пътуване до Болоня, Флоренция, Пиза, и може би Римини, на всякъде споменавате пътуване с автобуси, а някой на ясно ли е как стои въпроса с наемането на автомобил? Много по скъпо ли излиза, по неудобно ли е? В смисъл до колкото разбирам в големите градове влизането с автомобил е голям проблем, но все пак, ако някой е ползвал автомобил нека сподели.
Хубав ден на всички.
Мнгого хора ползват рент-а-кар.  Simple Smile
Аз не съм от тях, но тук има пишещи, които ползват.
Единствено във Флоренция е по-трудно с автомобил, защото централната зона е със специален режим на пропускане на автомобили.

# 831
  • Мнения: 3 305
Зависи колко човека сте, след това къде и колко километра ще правите и си правите сметката накрая.
Колите са нормални цени, но горивото е едно от най-скъпите в Европа, всички магистрали са платени и натоварени, влизането в известните градчета е трудно,  паркирането още повече и обикновено е платено, дори по повечето хотели. Понеже са лошо шофьори, е добре да имате и допълнителна застраховка, която още оскъпява цялата работа. Разгледайте всичко това и си преценете дали искате или не кола.
Последния път взех само за 24 часа кола, през другото време бях с влакове

# 832
  • Мнения: X
Здравейте, първо искам да Ви поздравя за прекрасната тема с много полезна информация. Плануваме пътуване до Болоня, Флоренция, Пиза, и може би Римини, на всякъде споменавате пътуване с автобуси, а някой на ясно ли е как стои въпроса с наемането на автомобил? Много по скъпо ли излиза, по неудобно ли е? В смисъл до колкото разбирам в големите градове влизането с автомобил е голям проблем, но все пак, ако някой е ползвал автомобил нека сподели.
Хубав ден на всички.

Ние пътуваме с рентакар, тъй като обичайно пътуваме дълго и се местим минимум 4-5 пъти. Смятам, че ако пътуването ви включва няколко града и повече време колата е задължителна. Влаковете им са много уредени, но такова пътуване е съпътствано от други неудобства като загуба на време и мъкнене на багажи, съобразяване с графика на транспорта. Освен това цената на влаковете им не е за подценяване. И е въпроса да се прецени дали не е по добре да се плати малко повече, но да има удобство и мобилност. А и възможност да видиш много повече по пътя и около набелязаните градове. Магистралите лесно се избягват защото имат добре развита второстепенна мрежа, която често ние предпочитаме заради спокойствието и гледките (ако не бързаме).

ZTL не са проблем ако си подготвен предварително. Аз решавам проблема като търся места за настаняване на първи ред след ZTL (извън) и задължително с паркинг. А вече в самите градове използваме градския транспорт и кракомобила  Grinning

# 833
  • Мнения: 4
Много ви благодаря за отговорите. Хубав ден на всички Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт