Болоня

  • 142 652
  • 833
  •   1
Отговори
# 780
  • Sofia
  • Мнения: 1 485
Днес се завърнахме от Болоня и градът много ни хареса.  Peace Имахме малко време, пък и след Флоренция не мислехме да ходим по музеи, но разгледахме центъра, Сала Борса, Палацо Архигиназио, Сан Доменико, Сан Стефано и Сан Петронио - все безплатни места. Имахме намерение  да качим кулата Азинели, но времето беше дъждовно и мрачно и вместо това предпочетохме да се пошляем из града. Попаднахме на Шоко Шоу - стотици павилиони с шоколади във формата на клещи, ножици, винтове и гайки, всички възможни животни, плодове и растения, чанти, обувки и какво ли не... Беше много впечатляващо, красиво и вкусно!  Laughing Центърът е малък и компактен, истинско удоволствие е да се разхождаш из него, дори и когато вали, защото под арките е и сухо, и уютно! Градски транспорт изобщо не сме позвали, освен аеробуса до летището.
В последния момент излезе атрактивна промоция за този хотел и сменихме резервацията си за него: http://www.booking.com/hotel/it/hoteleuropabologna.bg.html?aid=3 … 48e28d8934;dcid=1
Препоръчвам го с две ръце - прекрасен е и е на 10 мин. пеш от центъра.
Здравей, благодаря за препоръката- резервирахме този хотел. Как стигнахте от летището до него, знаеш ли как се стига до гарата също- ще спим там 2 дни, след това трябва да тръгнем с влак за Флоренция. Също така би ли препоръчала ресторантчета за хранене /ако сте се хранили наблизо/? Благодаря!  bouquet
Ние кацнахме на другото летище и от там с аеробуса - до гарата в Болоня. От жп гарата до хотела разстоянието беше в минути пеш, мястото е супер!!!  Peace
Закуската в хотела е не-ве-ро-ят-на! Искаше ми се да опитам от всичко, но е практически невъзможно!  Grinning За ресторанти в Болоня не остана време, ядохме пици на парче, панини - има ги навсякъде, цените са нормални. Весело прекарване!!!

# 781
  • Мнения: 6 031
hope, благодаря ти, но за кой автобус пишеш?

Момичета, съвсем се обърках от много четене- не разбрах дали около 15 евро е таксито от летището Форли до Болоня или само от гарата на Форли (някъде четох 11 евро), ето цитат , който съм си извадила от предната тема "От летището Форли-Рудолфи  до гарата Форли вземете такси.Цената е 11Евро.
От гара форли до Болоня има влакове през 30мин. Пътува се малко над 1час.Билета за влак 2 класа е 4,80Евро"

Ние ще кацнем на Форли, имаме 2 нощувки в Болоня, после трябва да отидем до Флоренция и от Флоренция да се върнем до Болоня, направо на летището Форли.
Може ли помощ и с влаковете за и от Флоренция? На същата гара Форли ли трябва да отида за влак до Флоренция, дали правилно разбирам, че няма друга опция, освен да се смени влака във Фаенца? ?Билетите от сатй на железниците могат ли да се поръчат през Фаенца или трабва да се купят отделно - от Болоня до Фаенца и от Фаенда до Флоренция? ooooh!
На връщане по същия начин ли се процедира- от гарата във Флоренция през Фаенца до гара Форли и от там такси за летището? Колко време може да отнеме този път? Самолетът ни е в 14,45 - летим с Уизеър, това означава, че около 12,30 трябва да сме на летището. В колко трява да сем тръгнали от Флоренция?


Също въпрос за комбинирните онлайн билети за Уфици и Академия- има само 4 сводобни часа само за единия от дните, в които сме във Флоренция. Двете едно до друго ли са и защо ми дава една опция за ден и час, а не поотделно?
Съжалявам, ако звуча като блондинка Simple Smile
Енита, сигурна ли сте, че кацате на Форли?  Laughing

# 782
  • София
  • Мнения: 1 724
Мимими, добър въпрос - не съм. никъде в Уиз еър не виждам да пише име на летище.

Wizz air , от София.

 Благодаря за усилията!  bouquet

Последна редакция: вт, 17 фев 2015, 08:53 от Енита

# 783
  • Мнения: 6 031
Мимими, добър въпрос - не съм. никъде в Уиз еър не виждам да пише име на летище.
С коя компания летите? От къде?

# 784
  • София
  • Мнения: 1 724
Мимими, добър въпрос - не съм. никъде в Уиз еър не виждам да пише име на летище.

Wizz air , от София.

 Благодаря за усилията!  bouquet

# 785
  • Мнения: 6 031
Енита, поне от две-три години Wizz вече кацат на летището в Болоня.
Понеже не си спомням накъде ще пътувате, ще напиша най-обща информация: От летището има автобус-шатъл, който отива до гарата(цена на билета 6 евро) - ако сте повече от двама, то по-изгодно ви е да ползвате такси.
От гарата в Болоня можете да направите връзки за където си искате.
До Флоренция има скоростни влакове, за които е добре да си купите билети по-рано.
До Флоренция има и автобус, който тръгва от летището(цена около 20 евро), но май не беше много съвпадащ по време с часовете от София(проверете, пускали сме линкове в тази тема).
До Венеция - има регионални и скоростни влакове.
И т.н.

# 786
  • Варна
  • Мнения: 3 963
Моето мнение и за Болоня и за Флоренция е малко нестандарто и ще се помъча да го кажа и обясня.За мен Болоня е много , много по неинтересна от Флоренция , не че е лош град и два дена са му много , но ако за него отделя 2 то за Флоренция трябва поне 40 за да са равнопоставени.Аз решително бих махнал едната нощувка в Болоня , а ако са само 2 и двете бих  пехвърлил във Флоренция. Самата Флоренция е уникална и аз лично не намирам за нужно непремено да се посети Уфици и Академия - все пак това са основно картини галерии предимно с библейски сцени , такива не само там , но и навсякъде из Италия дал бог.Освен това , ако не е специалист човек , да разбира какво гледа само след 10 мин. картини , картини,  картини , картини, картини , картини и изключва и ходи като муха без глава.На мен много повече ми хареса двореца на Медичите и градините Боболи.

# 787
  • Мнения: 659
Някой пътувал през месец май може ли да си спомни по кое време е полета? Дали променят Уиз часа 13,20 от зимното разписание в друг за лятното?

Мимии, знам, че нямаш време, но може би ще заключат тази тема.... та не е ли време да спретнеш една хубава тема за този край на Италия?  Heart Eyes

# 788
  • Варна-София
  • Мнения: 77
Здравейте,

от 11 до 16 април сме планирали посещение на Болоня. Ще бъдем с малко дете (1.8 г.) така че не мисля да правим екскурзии до околните градчета.
Ще отседнем в апартамент, в близост до Piazza di Porta San Mamolo.
Обръщам се към вас, с молба за съвети и препоръки за хубави паркове, тратории и ако сте пазарували, евентуално пазар за зеленчуци и плодове и достъпни супермаркети, защото за малкия, а и за нас със сигурност ще готвя поне веднъж за деня.
Друго, което ме интересува е дали от летището може да стигнем с градски транспорт, или ще е по удачно с такси.

Благодаря предварително!

# 789
  • Мнения: 464
Някой пътувал през месец май може ли да си спомни по кое време е полета? Дали променят Уиз часа 13,20 от зимното разписание в друг за лятното?

Разписанието е същото. Виж тук като превъртиш за м.май.
https://wizzair.com/bg-BG/TimeTable

# 790
  • Мнения: 659
Благодаря, аз имам билет и знам кога излита. Уиз сменят, не помня през март или април, разписанието. За това питам, за да мога да планирам някои неща. Grinning

# 791
  • Мнения: 6 031
Благодаря, аз имам билет и знам кога излита. Уиз сменят, не помня през март или април, разписанието. За това питам, за да мога да планирам някои неща. Grinning
цлете, последните години не са сменяли часа по тази дестинация.
Преди няколко години летяха рано сутрин, но последните две(дано не бъркам) години летят обедно.  Hug

# 792
  • Sofia
  • Мнения: 1 485
Полетът от Болоня за София е в 14.50ч. Моля за прясно инфо - има ли големи опашки по това време и в колко часа трябва да си на летището /само с ръчен багаж/, за да няма стресови ситуации?
Аеробусът от жп гарата струва 6 евро и пътят е около 40 мин, нали? Една определена фирма ли извозва до летището или са повече?
Мими,   bouquet Цветята - тук, за да не трупам темата.

Последна редакция: ср, 25 фев 2015, 22:49 от noshtna_ptica

# 793
  • Мнения: 6 031
Полетът от Болоня за София е в 14.50ч. Моля за прясно инфо - има ли големи опашки по това време и в колко часа трябва да си на летището /само с ръчен багаж/, за да няма стресови ситуации?
Аеробусът от жп гарата струва 6 евро и пътят е около 40 мин, нали? Една определена фирма ли извозва до летището или са повече?
Не си спомням опашки, но това не значи, че няма, а че аз не ги помня.  hahaha
Автобуса-шатъл е на една фирма, пътува около 25 минути и струва 6 евро.  Grinning

# 794
  • София
  • Мнения: 520
Здравейте. Ние ще пътуваме с WIZZ за Болоня на 18.04.2015 г., като се връщаме на 23.04.2015 г. Планът е при пристигане да се придвижим първо към Флоренция, където имаме 2 нощувки. След това с влак ще се придвижим до Венеция пак за 2 нощувки и оттам към Болоня за 1 нощувка. На следващия ден обратно за БГ. Имам няколко въпроса:
1. С какво е най-изгодно да се придвижа от летището в Болоня до Флоренция? Какви са цените, време? Ако е с влак предварително ли да купя билет, притеснявам се, че ако закъснее полета, ще изгоря с билетите за влака, а ако е в самия ден има ли вероятност да са доста по-скъпи?
2. От Флоренция до Венеция смятам да пътувам с влак, как вървят цените на билетите, в момента гледам по 19 евро са най-евтините? Предварително ли да купя, има ли значение за цената?
3. Имате ли представа какво е времето средата на април там, разбирам, че зависи, но все пак по-меко ли е от БГ или не newsm78
Разбирам, че въпросите ми са свързани не само с Болоня, за което моля да ме извините, но се надявам да има някой пътувал по този маршрут и да сподели мнение Hug

Общи условия

Активация на акаунт