Болоня

  • 142 648
  • 833
  •   1
Отговори
# 810
  • София
  • Мнения: 1 724
Ние ще се връщаме със шатъла от Флоренция до летището в Болоня, въпреки, че, като гледам разписанието, ще пристигнем един част преди нужното време- все пак ми се струва така по-добре, отколкото да сменяме влак от Флоренция до Болоня, после още един влак и после такси.

# 811
  • Пловдив
  • Мнения: 100

Кацнахме на летището на Болоня. Бях проверила разписания на рейсове, трансфери, влакове и в крайна сметка спрямо часа купихме билети за шатъла за Флоренция - 20 евро от гише в летището (от шофьор - 25 евро).

27.02-петък
Спахме 3 нощи в Nuovo Hotel del Porto - не бих го препоръчала и не бих повторила там.


patipa, може ли да кажеш гишето за билети къде е, пак от ляво на изхода ли, там където спират и самите автобуси?
И ние се бяхме насочили към този хотел за 1 нощувка, поради ниската цена и добрата локация. Би ли казала от кое не си доволна  bouquet

Гишето е вътре в летището, след проверката към изхода - от лявата страна се пада и пишеше информация. Имаше билети и за рейса до Болоня там да се продават. Вижда се без проблем.

Хотелът е на много добро място наистина и за една нощ може и да се прежали човек. Канализацията не им беше в час - от горния етаж като пуснеха казанчето и беше едно брутално клокотене в нашата баня. Аспирация нямаше и не беше идеално чиста банята.... Стените са много тънки също... Всеки си решава сам... Аз не съм нито лигла нито претенциозна ама това ми дойде в повече. Сигурно заради това, че първо бяхме във Флоренция, а там нямах забележки към нищо освен вятъра Simple Smile))

Последна редакция: вт, 03 мар 2015, 19:27 от patipa

# 812
  • София
  • Мнения: 1 724
Надявам се да не се сърдите, че повтарям въпроса си за хотелите:

patipa, благодаря за разказа, чудно сте с изкарали!
Ние тръгваме на 2 април, като 2 и 3 ще спим в Болоня, а от 4 до 7 сме във Флоренция.
Платих билетите за влака онлайн, но не се регистрирах, а само дадох мейл- надявам се отва да не е проблем, с този влак Frecciarossa пътуването е около 40 минути, за 3 вързрастни и едно дете цената беше 54 евро /вероятно е трябвало да се сетя и да направя резервацията по-рано.  Въпросът ми е трябвали да взема билетите от гише на гарата, за да ги валидирам, както пишеше в първите страници от темата?
Train: Frecciarossa  9567   date  04/04/2015
Departure: Bologna Centrale (time: 10:35); Arrival: Firenze S. M. Novella (time: 11:10)
Carriage: 11; Place: 3A,3B,4A,4B (Mandatory reservation) ;
В Болоня сме в 2 стаи / децата ми на са 7 и 16 години/ в препоръчав в темата хотел Zanhotel Europa


Може ли съвет за Флоренция - колебая се между тези опции

https://www.booking.com/hotel/it/tornabuoni-beacci.bg.html?sid=1 … dcid=2#map_closed

https://secure.booking.com/myreservations.bg.html?sid=19d4ad5e88 … ge1;pincode=8568- много изкушаваща вила близо до градините Буболи /дано не бъркам името/ , но далече от всичко останало

https://www.booking.com/hotel/it/parkpalacefirenze.bg.html?sid=1 … 8284d0f76e;dcid=2 - в центъра на града

Този е доста по-скъп https://www.booking.com/hotel/it/grandhotelminerva.bg.html?sid=1 … dcid=2#map_closed

https://www.booking.com/hotel/it/relais-piazza-signoria.bg.html? … dcid=2#map_closed
https://www.booking.com/hotel/it/lecascinefirenze.bg.html?sid=19 … 8284d0f76e;dcid=2
на 300 метра от гарата, което е удобно и за тръгването ни към летището за  Болоня на 7 ми

Благодаря за съветите  bouquet

# 813
  • Мнения: 6 031
Енита, ако носите повече багаж, изберете хотел по-близо до гарата. Grand Hotel Minerva е но по-тихо място, а Hotel Cosimo de' Medici е на доста оживена улица(срещу него  има хубав супермаркет).
Другите два хотела Hotel Tornabuoni Beacci и Relais Piazza Signoria са на хубави места, като давам предимство за втория.

Хотела до градините не го виждам, но според мен всички останали са на по-добри места.

Не знам дали бях полезна, но ако има още нещо - питайте.  Laughing

# 814
  • София
  • Мнения: 1 724
Мимими, благодаря. В голяма дилема съм- като място Hotel Cosmo di Medichi и Grand Hotel Minerva  са на удобно място за пътуване , съответно първиу е тризвезден и два пъти по-евтин от втория.

Следващите два са по-близо до център, като На мен от нета повече ми допадна Hotel Tornabuoni Beacci , този - Relais Piazza Signoria е апартамент, а не хотел. Имам лош опит в Барселона с апартаменти и сякаш предпочитам да отседнем в хотел.

За полета с Уиз еър на връщане от Флоренция някои дали е ползвал автобусите , полетът е в 14,45 ,  а автобуси от Фиренце към летището в Болоня има в 10,10 който пристига в 11,30 , както и в 12,10 , който пристига в 13,35 . Чудя се кой от двата да ползваме , опасявам се, че 1 час преди полета няма да е достатъчен.

# 815
  • Мнения: 6 031
...
За полета с Уиз еър на връщане от Флоренция някои дали е ползвал автобусите , полетът е в 14,45 ,  а автобуси от Фиренце към летището в Болоня има в 10,10 който пристига в 11,30 , както и в 12,10 , който пристига в 13,35 . Чудя се кой от двата да ползваме , опасявам се, че 1 час преди полета няма да е достатъчен.
Не съм ползвала, но бих избрала по-ранния.
Едно задръстване/проблем на пътя и .... си търсиш нов билет.  Embarassed

# 816
  • Бургас
  • Мнения: 436
Здравейте,препоръчайте ми маршрут за 1 ден в Болоня.

# 817
  • Мнения: 14 464
На гарата в Болония има ли място за оставяне на багаж?
Благодаря Hug

# 818
  • Мнения: 6 031
На гарата в Болония има ли място за оставяне на багаж?
Благодаря Hug

Погледни ТУК  Laughing

# 819
  • Мнения: 14 464
Благодаря,Мимии Hug

# 820
  • София
  • Мнения: 1 724
Да се отчета и аз: пристигнахме в Болоня около обяд, спахме в препоръчания тук Zanhotel Europe- нямам никакви забележки, взехме две стаи, защото сме с две деца, едното голямо- хотелът е до гарата, удобен, препоръчвам.
Според мен 1 ден е достатъчен в Болоня за всички описани забалежителности, ние бяхме доста дълго в Музея на средновековието, препоръчвам също, доста любопитни факти.
За Флоренция два дни и половина не ни бяха достатъчни- пристигнахме с бързия влак около 12, в 13 ч имахме запазени и платени билети за Уфици и прекарахме вътре в галерията около 5 часа. Мисля, че  за по-малко време е невъзможно да се види всичко и да се прочете.
На следващия ден ходихме на илюминациите за католическия Великден пред катедралата, Понте Векио, влязохме в двореца Пити- там галерията, самия дворец, галерията с костюмите и парка към двореца - градините Боболи ни отнеха около 3 часа. После  се върнахме на площад Сеньория, където ни беше апартамента /също  препоръчвам/ и още два часа бяхме в палацо Векио.
Последният ден посветихме на Баптисерията и Дуомо- опашките бяха невероятни, влизането в Баптисерията, опашка за катедралата, опашка за Джото - всичко около 4 часа.
Установих, че трипадвайзър с функцията за ресторанти наблизо е много полезен,- възползвахме се от съвети три пъти и не сгрешихме.

Останаха ни доста неща за следващ път, но, ако трябва да съм честна, не знам дали бих се върнала във Флоренция - основно заради натовареността и тълпите от хора...

Благодаря за съветите на всички!

# 821
  • Мнения: 6 031
...
Останаха ни доста неща за следващ път, но, ако трябва да съм честна, не знам дали бих се върнала във Флоренция - основно заради натовареността и тълпите от хора...
...

Силно препоръчвам да се избягва Флоренция точно по Великден.
Аз колкото и да я обичам, се чувствах без въздух точно по това време там.
Не, че по друго време липсват хора, но по Великден е нещо страшно!
Иначе спектаклите, които правят, с всички тези хора облечени като едно време, с музиката и всичко останало беше незабравимо.
Аз лично гледах и нощната репетиция за Великден и много повече ми хареса, защото нямаше тълпите народ.

# 822
  • Мнения: 14 464
Явно  времето необходимо за посещение на Уфици е индивидуално и непредсказуемо.
Има ли начин за избягване опашките пред най-посещаваните обекти ,освен посещението им сутрин по-рано?

# 823
  • Мнения: 3 854
Явно  времето необходимо за посещение на Уфици е индивидуално и непредсказуемо.
Има ли начин за избягване опашките пред най-посещаваните обекти ,освен посещението им сутрин по-рано?

Като се купят билети онлайн, само че те са с по няколко евра по-скъпи от тези, закупени на място. Peace Посещението сутрин не винаги означава липса на опашки.

# 824
  • Мнения: 14 464
Благодаря,Смърфиетке ,закупуването онлайн на Флоренция пас-дава ли преференци при влизане и необходичо ли е предварителна резервация на час за влизане-примерно за Уфици и Академията?

Общи условия

Активация на акаунт