А вие получихте ли писмо от "Социално подпомагане"?

  • 17 926
  • 113
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 7 020
Здравейте мами,
Много съм ядосана.  #Cussing out Направо съм бясна. Днес получих препоръчано писмо от "Социално подпомагане", в което пише, че заради намаляване на разходите от 1.05. всички детски ще се превеждат по сметка в "Инвестбанк". Без никой да ме пита искам ли, не искам ли. В интерес на истината аз имах карта към тази банка,но преди няколко дни я деактивирах, тъй като ползвам карта на друга банка, защото условията там ме удовлетворяват повече.
И сега се чудя  newsm78 не е ли малко незаконно това. Все пак те ме задължават да ползвам банка, чиито условия не харесвам.
Чудя се има ли смисъл да пиша до някои медии или просто няма смисъл.

# 1
  • Мнения: 1 796
Ами,аз не съм получавала писмо,но миналата година като подавах документи за детски ми казаха че парите ще ми бъдат превеждани в карта в ЦКБ,въпреки че имам карта в ОББ.И мен не са ме питали,а казаха ''там ще е'' и толкоз.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 626
Я, това ново 20 ли е?
Моята сметка е в ДСК, и не са ми настоявали за друга банка, това за предходните две години.
А трябва да подам документи до края на седмицата и ако наистина е така трябва и номер на нова сметка да посоча.
Ще следя темата.

# 3
  • Мнения: 332
Всяка община има подписан договор с определена банка, поне на мен така ми обясниха(става дума за социалните), и ми поискаха номер на Общинска банка, аз пък бях отворила там сметка за болничните, защото ми беше най- близо до работното място и най- удобно за предвижване с големия корем от работа до банката. Иначе и мен щаха да задължат, ако примерно бях отворила сметка за превод на болнични и майчинство в друга банка.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 7 020
Може би става въпрос само за Бургас. Но все пак до сега нямаше изисквания към точно определена банка.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 1 243
Не знам дали е изискване само в Бургас, обаче на мен това налагане на банка ме ядосва. Това е най-смотаната банка според мен. Не знам има ли друга банка, която месечно да ти удържа суми за това, че имам дебитна карта, натресена ми при това от социалните. Когато трябваше да ми изплатят еднократната помощ за раждане попитах социалните - не може ли по друга сметка. "Аааа, не, ние работим с тази банка, не може"  ooooh!

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 7 020
Това е най-смотаната банка според мен. Не знам има ли друга банка, която месечно да ти удържа суми за това, че имам дебитна карта

И мен точно това ме дразни.

Когато трябваше да ми изплатят еднократната помощ за раждане попитах социалните - не може ли по друга сметка. "Аааа, не, ние работим с тази банка, не може"  ooooh!

И на мен тогава точно това ми казаха. А в последствие се оказа, че може а са ме излъгали.

# 7
  • Мнения: 6 118
на мен още преди 4 години ми казаха Инвестбанк друга не може,затова и си получавам и сега майчинството там и си деактивирах всички останали карти,а имах 3 издадени заради други такива "ние работим само с тази банка".

# 8
  • Мнения: 85
Момичета, малко извън темата, но не разбрах нещо за детските. Тъй като ги подавах януари месец, сега трябва ли да представя бележка от личния лекар за ваксинациите, за да продължа да ги получавам както досега или чак другия януари. Благодаря би предеварително!

# 9
  • София
  • Мнения: 5 079
 Shocked
Поредното "адекватно" решение... И изпълнение... ooooh!

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 733
От Стара Загора съм не съм получила такова писмо, но майка ми имаше дебитна карта за болничните към тази банка и хич не бяха добри условията им за ползване.

# 11
  • Мнения: 9 472
Това е поредната глупост,която измислят! ooooh!
Не съм получила все още такова писмо!

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 125
Не съм получила такова писмо, но утре ще си взема бележката от педиатъра и ще ходя да си подавам документите. Ако ме "изненадат" с подобно нещо,  #Cussing out #2gunfire #Cussing out

# 13
  • Мнения: 2 447
Не съм получила такова писмо.Но и аз когато подавах ми казаха,че работят само с определени банки и от други банки сметките не стават,та ми откриха нова,през която да ми превеждат детските.Не ме бърка,даже и да сменят банката с която работят,така и така тази сметка ми е само за детските.

# 14
  • Мнения: 685
Ха добър ден! това не е от вчера в други градове Wink
Май всяка община/социални грижи си "харесват" някоя банка и през нея оперират, въпросът е защо точно банката Х е избрана и какъв кяр имат социалните от това  newsm78
Моят случай от миналата година все още не мога да си го обясня:
 Crazy На 1то дете се падаха интеграционни добавки и отидох, подадох молба, всички необходими документи и т н и питах къде да си напиша банковата сметка, по която да се превежда сумата, първия път ми казаха спокойно, ние ще я вземем  Rolling Eyes ОК, предположих, че по името ще я открият, защото и детски вземам, те ми се превеждаха в картата където ми идваше и заплатата.
Почна едно чакане..на тази сума, месец-два..после разбрах, че на детето се полагат двойни детски и да отида да подам молба за това. Дадоха ми Решение за интеграционните, но пари в картата не идваха 2 месеца, взех и Решение за двойни детски и си чакам аз търпеливо.
Трябваше ми карта виза и раших да си извадя в ЦКБ, тъй като условията на банката ми харесваха, пуснах молба по нет-а и след 7-8 дни отива да проверя дали има готова карта и да вкарам някой лев. Дава ми служителката карта и казвам, че искам да я заредя, а тя: Ми вие в кратата имате ххх лв Аз  Shocked Shocked Shocked как ще имам пари в тази карта, аз сега я виждам за първи път, друга карта(сметка) при вас нямам  Crazy
..ааа имате, имате (за момент си помислих, че банката е решила да ме спонсорира, ама не било така  Joy) Жената ми обясни откъде са тези пари, всъщност били точно от социалните, те "направили" карта, вкарали вътре интеграционните, детските и всичко 6, само дето никой не ми казва на мен, че имам сметка там, просто велика случайност, че решавам аз да си извадя виза карта...а това, че банката са странни нямам думи..откъде на къде на друга сметка ми вадят карта не знам, мислих, че трябва да е на нова, ама не би.
Та така..социалните си правят каквото искат, преполагам не е задължително, но е "препоръчително" и ако случайно имаш сметка в друга банка, парите там идват по-късно Wink

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт