В Джъмбо Пловдив следят клиентите

  • 8 088
  • 21
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 99
Ядосана и възмутена съм от персонала на м-н Джъмбо в Пловдив ,по точно от охраната.Бях със няколко приятелки да разгледаме,защото не бяхме ходили .Нямаше клиенти.Голям ,хубав магазин, много за зяпане.Направи ми впечатление още в началото ,че един "клиент"върви на 5 метра от нас .Имаше няколко неща в кошницата ,но не сложи нищо повече в нея.Следенето стана досадно.Вече почти до касите приятелката ми се обърна и го попита дали желае нещо,а той измърмори ,че е от охраната и това му била работата.Оставихме си покупките,попитахме го дали ще ни провери чантите и си тръгнахме.Възмутена и ядосана съм ,че бихме толкова път ,а получихме такова отношение.

# 1
  • Мнения: 4 841
А вие сигурни ли сте, че НАИСТИНА е бил от охраната? Да не е някой обикновен перверзник?

Ако е от охраната - явно не си върши добре работата и трябва да го уволнят, защото основен принцип е клиентът изобщо да не забележи, че го "бройкат". А че има много такива дебнещи охранители из по-големите магазини, за това можеш изобщо да не се съмняваш.
Наскоро една позната (жена, че е по-незабележимо) започна работа в столичен мол точно това - работата и е да се разхожда из стелажите с две торбички и да "пазарува", докато дискретно наблюдава наоколо.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 99
От охраната беше,защото последното действие се разигра до касите .Помолихме да извикат управител,но никой не реагира.Явно това се случва често.Нямат ли камери,на които да следят.Бях там за пръв и последен път.

# 3
  • Мнения: 150
Ужас,голям проблем наистина. Безсрамници!!!!!!!  ooooh!

# 4
  • Мнения: 1 559
Може и да е дразнещо, но на мен ми е по-дразнещо, ако някой униформен без кошничка върви след мен.

# 5
  • Мнения: 1 272
Не се сещам за голям супермаркет, в който да не "следят" клиентите!
Не го намирам за възмутително Peace

# 6
  • Мнения: 4
Не се сещам за голям супермаркет, в който да не "следят" клиентите!
Не го намирам за възмутително Peace

Е, може поне да не ти досажда... да не го забелязваш.  Честно казано предпочитам да си е с униформа и да стои да гледа - тогава знам, че това му е работата на човека, и ми е все едно, защото не крада и не ми пречи да си гледа. Но като не е униформен, не знаеш дали наистина не е някой луд, перверзник или пък джебчия, който ти се бута...

# 7
  • София
  • Мнения: 1 603
Ясно е, че трябва да има охрана в подобни магазини, но не е ли по-добре да сложат камери и някой да ги наблюдава тях, отколкото да вървят след хората  Shocked.  Да, да има по няколко униформени на етаж, пак разбирам.  Но това ...много странно.
Интересно ми е, как се процедира около Коледа и 1-ви юни, когато в магазина има няколко хиляди души. Към всеки ли прикрепят охрана ?

# 8
  • Мнения: 6 206
все съм чела глупави теми тука, вече си мислех, че няма какво да ме учуди, но винаги има
темата е уникат, както и коментарите към нея Joy

# 9
  • София
  • Мнения: 2 866
Имайки предвид вътрешния ми поглед в една от големите вериги в града ни - да, разбира се, че има работещи камери и охранител, който ги наблюдава. Но, кажете ми, моля, кой човек е в състояние едновременно да гледа в 16-20 монитора, ами просто няма такъв вундеркинд. Има и ще има цивилна охрана, така че, просто свикнете с тази мисъл. На крадливо племе като българите, това му се полага.

Подкрепям напълно предходното мнение на Каспър. Peace

# 10
  • Мнения: 214
 Какво ли може да се очаква .  Tired Иначе ако на мен ми се беше случило това, след репликата "Аз съм от охраната и си върша работата", щях да му кажа "Хубаво, аз пък съм член на Комисията за защита на потребителите и ще съобщя на колегите"  Laughing . Смятай , че веднага е избягал .  Попринцип аз като си се зазяпам в стока и някой трудно ме разсейва . Но пък само и единствено вие ли бяхте в магазина? Ако да кажем в Джъмбо има 50 клиента в един час им трябват 50 служителя за тая работа  Laughing

Последна редакция: нд, 02 май 2010, 20:06 от Kalentina

# 11
  • София
  • Мнения: 8 283
Какво ли може да се очаква .  Tired Иначе ако на мен ми се беше случило това, след репликата "Аз съм от охраната и си върша работата", щях да му кажа "Хубаво, аз пък съм член на Комисията за защита правата на потребителите и ще съобщя на колегите"  :lol: . Смятай , че веднага е избягал .
И с какво точно се предполага, че ще го уплаши това  newsm78

# 12
  • Мнения: 3 157
Тя и комисията не се казва точно така,ама:))))))))))))))))))Поредната ,,уникална'' тема днес:)

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 341
В Бургас в Кауфланд също има такава охрана......срещнах един познат вътре а той работел точно това.......ако не ми беше казал, не бихх се усъмнила.

Мисля, че това е добър начин за наблюдение!

# 14
  • Мнения: 1 788
Не мисля, че се е случило кой знае какво, че да сме толкова възмутени.
Естествено, че при толкова голяма концентрация на бабаитлък и тарикатлък, както е в нашата родина, нуждата от такива хора е крещяща.
Друг е въпросът, че трябва да им прощаваме натрапването, поради простата причина, че - все пак - това е нещо сравнително ново като професия и хората нямат опит в поведението си и изпълняването на служебните си задължения.

Общи условия

Активация на акаунт