СТРАСТИ - градините в София кампания 2010/2011

  • 28 872
  • 738
  •   1
Отговори
# 600
  • Ловеч
  • Мнения: 184
Сега видях списъците за 127 ОДЗ  #Crazy Гранична група от 225деца за 7места набор 2008 Shocked и 111деца за 38места набор 2007. И приетите в Сарагоса на 08.05 58/1 за гранична група Shocked
Не знам с коя ръка да се кръстя вече

# 601
  • София
  • Мнения: 588
Zдравеѝте мами,  Hug

БЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВОРИТЕ! Heart Eyes

Преди две класирания оттеглих кандидатурата на детето си, а то имаше 78% шанс за прием...поради несходство в отговорите на институциите!!!! #2gunfire На 10-месеца дете е изключително малко и ако се вземе впредвид, че има и адапционен период и те викат на 2-рия час да си прибереш детето, как да се върна на работа...
Звънях в НОИ, оттам отговора беше, че никоѝ не може да те задължи да се върнеш не работа през 3-те години маѝчинство, но се спира обещетението!  Но при опит да поясним точно кое обещетение ми затвориха телефона.
Писах на ИСОДГ, много бързо ми отговориха, че места не се пазят...а въпроса ми беше съвсем друг...Вие ме разбрахте чудесно предполагам! Thinking
Тънката линия тук е, че 410 дни не са отпуск за гледане на дете а отпуск за бременност и маѝчинство....

ЕТО НА КАКВО ПОПАДНАХ..http://www.mlsp.government.bg/BG/faq/faq.asp?qid=10375 Това вече напълно противоречи на НОИ...защото според Масларов, яслите и ДГ, не са на пълна държавна издръжка и не е нужно да се спира обешетението!
А в същото време, маѝки връщат пари на държавата с лихви!!! Confused Такава " УПРАВИЯ" е у нас, че.....
Ще отида лично при директорката на градината другата седмица и ще попитам и там...А междувременно ако ви интересува, ще драсна какъв е бил отговора!
Бих се радвала на още мнения по въпроса от вас  Hug

# 602
  • Мнения: 1 983
Сега видях списъците за 127 ОДЗ  #Crazy Гранична група от 225деца за 7места набор 2008 Shocked и 111деца за 38места набор 2007. И приетите в Сарагоса на 08.05 58/1 за гранична група Shocked
Не знам с коя ръка да се кръстя вече
Иначе, тази градина ще реши проблемите на живеещите в квартала, нали?! Как говорят без да мислят тези хора...

# 603
  • Мнения: 114
Кики, можеш да попиташ в тази темаhttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=497145.0, там майките са доста наясно с въпроса, който те интересува. Дано помогнат и на теб.

# 604
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Zдравеѝте мами,  Hug

БЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВОРИТЕ! Heart Eyes

Преди две класирания оттеглих кандидатурата на детето си, а то имаше 78% шанс за прием...поради несходство в отговорите на институциите!!!! #2gunfire На 10-месеца дете е изключително малко и ако се вземе впредвид, че има и адапционен период и те викат на 2-рия час да си прибереш детето, как да се върна на работа...
Звънях в НОИ, оттам отговора беше, че никоѝ не може да те задължи да се върнеш не работа през 3-те години маѝчинство, но се спира обещетението!  Но при опит да поясним точно кое обещетение ми затвориха телефона.
Писах на ИСОДГ, много бързо ми отговориха, че места не се пазят...а въпроса ми беше съвсем друг...Вие ме разбрахте чудесно предполагам! Thinking
Тънката линия тук е, че 410 дни не са отпуск за гледане на дете а отпуск за бременност и маѝчинство....

ЕТО НА КАКВО ПОПАДНАХ..http://www.mlsp.government.bg/BG/faq/faq.asp?qid=10375 Това вече напълно противоречи на НОИ...защото според Масларов, яслите и ДГ, не са на пълна държавна издръжка и не е нужно да се спира обешетението!
А в същото време, маѝки връщат пари на държавата с лихви!!! Confused Такава " УПРАВИЯ" е у нас, че.....
Ще отида лично при директорката на градината другата седмица и ще попитам и там...А междувременно ако ви интересува, ще драсна какъв е бил отговора!
Бих се радвала на още мнения по въпроса от вас  Hug
Аз по-горе отговорих вече на този въпрос, но ще го напиша още веднъж. Бъркате двата вида отпуск. Тези 410дни се водят отпуск за бременост и раждане! А отпускът след това се води отпуск за отглеждане на малко дете. Ако запишете детето на ясла в периодът преди 410-тия ден никой не ви кара да се върщате на работа, нито да връщате обезщетение. "През периода на отпуска поради бременност и раждане (410 календарни дни) майките получават обезщетение, което се изплаща за срока по чл. 50, ал. 1 от Кодекса за социално осигуряване (КСО), а изплащането се прекратява при наличие на обстоятелствата по чл. 50, ал. 4 КСО. Обезщетението се прекратява, когато детето е настанено в детско заведение на пълна държавна издръжка, т.е. когато детето не е настанено в детско заведение на пълна държавна издръжка, а в детско заведение (детска ясла), за което се заплаща такса, не се прекратява и изплащането на обезщетението при бременност и раждане."

"Следва да се има предвид, че майката има право на отпуска за отглеждане на дете до 2-годишна възраст по чл. 164, ал. 1 от КТ след използване на отпуска поради бременност и раждане. Това означава, че след изтичане на разрешения отпуск поради бременност и раждане, майката има право или да се върне на работа или да ползва отпуска за оАко майката иска да ползва отпуска за гледане на дете, тя следва да подаде писменото заявление по чл. 46, ал. 1 от НРПВО с приложена към него декларация по ал. 2, в която тя декларира и обстоятелството, че детето не е настанено в детско заведение  (обхванати са всички детски заведения, вкл. и детски ясли, т.е. и тези, които не са на пълна държавна издръжка). "

# 605
  • София
  • Мнения: 588
Aла-Бала:   bouquet Искренни благодарности!  Hug

# 606
  • София
  • Мнения: 3 030
Здравейте!
Преди малко се записахме, директорката показа пред мен, че отбеляза в системата, че е записан, получих писмо на пощата си, че е записан, както и в профила на детето е отболязано. Но в профила на градината не са намаляли текущо незаписаните - преди да го запиша бяха 4 и сега са 4, а не 3. Станала ли е грешка, дали ще се актуализира? Вече ми писна от тези ясли, човек до последно се притеснява!
Благодаря!

# 607
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
Списъците в новата градина растат главоломно и като гледам на първите места в списъците са деца, които вече са приети в други градини. Така май само ще стане разместване на това класиране, а след седмица освободените от тях места ще се появят в системата.
Видях, че все още има места за граничната група. Ама това местене по градините вече ми писна. Разбирам да се кандидатират деца, които са приети в супер далечни градини (да речем околните софийски села и малки градчета). Ама ей тъй да ми щукне да пробвам градина, която е на 10м от тази, в която са приели детето... по неясни за мен причини.
Нямам нищо против децата по социален критерий. Но трябва да има някакво ограничение. Класират го, записват го, появява се нова градина, но за там да кандидатстват не с пълните си брой точки.
Значи достатъчно е детето ми е да е с 10+т и да се чудя де да го запиша, защото го приемат навсякъде. Записвам го, но пък откриват нова градина, която уж трябва да се попълни от неприети деца. Но аз решавам и там да кандидатствам. Супер, пак съм номер едно. След седмица-две-три-месец откриват друга градина. Що ли да не пробвам и там. Я, пак съм номер едно. И не мога да си намеря място за детето. Нещо не мога да реша дали искам градината, която ми е била 1во желание, или пък новата, или пък следващата.

Ох,много се смях на написаното от теб, разведри ми деня с поста си. Много си права.

# 608
  • София
  • Мнения: 614
Здравейте!
Преди малко се записахме, директорката показа пред мен, че отбеляза в системата, че е записан, получих писмо на пощата си, че е записан, както и в профила на детето е отболязано. Но в профила на градината не са намаляли текущо незаписаните - преди да го запиша бяха 4 и сега са 4, а не 3. Станала ли е грешка, дали ще се актуализира? Вече ми писна от тези ясли, човек до последно се притеснява!
Благодаря!

Какво има да му се притесняваш, документите ти са редовни и приети,  получила си писмо от ИСОДГ, какво повече очакваш? Системата едва ли се актуализира на всеки 5 минути, за да бъде отразено веднага.

# 609
  • София
  • Мнения: 3 030
Здравейте!
Преди малко се записахме, директорката показа пред мен, че отбеляза в системата, че е записан, получих писмо на пощата си, че е записан, както и в профила на детето е отболязано. Но в профила на градината не са намаляли текущо незаписаните - преди да го запиша бяха 4 и сега са 4, а не 3. Станала ли е грешка, дали ще се актуализира? Вече ми писна от тези ясли, човек до последно се притеснява!
Благодаря!

Какво има да му се притесняваш, документите ти са редовни и приети,  получила си писмо от ИСОДГ, какво повече очакваш? Системата едва ли се актуализира на всеки 5 минути, за да бъде отразено веднага.

Да, явно прекалено се притеснявам! Grinning Може би до края на деня ще актуализират. Благодаря!

# 610
  • Мнения: 67
По повод на предимствата, лично аз смятам, че е редно да се въведе ограничение - по адресна регистрация или по месторабота да се ползват. И разбира се, да не се ползват при преместване на детето от една градина в друга в рамките на учебната година. Така и ние със стандартните 8 точки ще имаме някакъв шанс за що-годе добра градина, вместо само да я гледаме през оградата, докато си водим дечицата на другия край на града.
Мисля бях писала вече, че в някои ОДЗ-та приемът е масово с 10 точки, което едва ли отговаря на демографската картина в съответните квартали. Сега и този цирк с новия филиал на 127-мо ОДЗ. Разбирам хората, които са затруднени и ползват предимство, но нека и те проявят разбиране към "нормалните" семейства без предимства - и ние имаме нужда да ходим спокойни на работа.

# 611
  • Мнения: 9
Здравейте мами.
Голям цирк е с новото ОДЗ-127 в Стрелбище.И тези с многото точки ,защо им дават право да се бутат навсякъде.? #Cussing outКакво правим ние със скромните 8 точки?.Разбирам приети са на първо класиране по тяхно първо желание т.е преценили са как ще си водят и взимат децата от дадената детска градина.Те са си я избрали не аз.Сега защо пак се бутат за новата градина? : newsm78:bad-words ЗА нас 8 т. май остава  да се молим Praynig да се освободи място в друга някоя детска градина  ,  Praynigи да няма появили се други много точкови,за да имаме шанса да се класираме. Чудя се въобще имаме ли права ние 8 т.,които не сме приети ?
Нали всички деца са с равни права. Тогава защо някой са с повече права?  newsm78

# 612
  • Мнения: 86
Здравейте!
Преди малко се записахме, директорката показа пред мен, че отбеляза в системата, че е записан, получих писмо на пощата си, че е записан, както и в профила на детето е отболязано. Но в профила на градината не са намаляли текущо незаписаните - преди да го запиша бяха 4 и сега са 4, а не 3. Станала ли е грешка, дали ще се актуализира? Вече ми писна от тези ясли, човек до последно се притеснява!
Благодаря!
Denizara, аз също ходих днес и записах малката, имам потвържение по пощата и в профила, но на страницата на градината не е отразено. Може би ги отразяват в края на деня. Няма страшно, аз поне си отдъхнах малко,

# 613
  • Мнения: 2 171
Напълно съм съгласна с вас и подкрепям идеята предимствата да се ползват докато детето бъде прието и записано. Това местене на записани вече деца, само защото градината е нова, е некоректно спрямо родителите, които висят с години по опашките. Разбирам желанието на родителите, записали децата през няколко квартала, да се преместят в по-близка градина, но това разместване само заради базата, не го разбирам. Нужно е да проявим и малко гражданска съвест и да се поставим за миг на мястото и на отсрещната страна преди да задоволим капризите и прищевките си Peace

# 614
  • Мнения: 1 114
Относно новата градина, смятам, че беше справедливо да се въведе критерия и за местожителство на територията на общината, за да има все пак някакво предимство за живеещите в района. Нали няма места всеки се юрна да си пробва шанса там.
И един въпрос за приетите другаде - като са приети по първо желание, нали губят допълнителните точки за това първо желание. Откъде събраха толкова много точки? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт